1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Aldığım Balıkların Rengi Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde wuslat tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Merhaba arkadaşlar akvaryum balıklarının renklenmesi hakkında danışmak istedim. Akvaryuma eklediğim 4 mavi yunus dişiyi 1 ay önce aldım. İlk aldığımda boyları 2 cm kadardı, renkleri açık mavi bile değil. Üretim çiftliğindeki satıcı bana büyüyünce rengini alır dedi. Şuan dişiler 6 cm oldu hala renkleri iyi değil, benim diğer yunus balıklarının renkleri çok farklı. Yem olarak sera marka dip yemi bitkisel yem ve renklendirici yem kullanıyorum.

Renkleri bu şekilde mi kalır yoksa değişim olur mu?

2. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Dişiler renk olarak erkekler gibi dolgun bir maviye sahip değillerdir.6 cm de henüz damızlık değiller.Renk biraz daha farklılaşır ancak dişi balıklar iseler bildiğiniz o koyu mavi renge kavuşmazlar.Bir de ırk meselesi var.Başka balıklardan kırma olma ihtimali de var bence.Resim eklerseniz tecrübeli arkadaşlar daha net yorum yapabilirler.

3. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Yunus balığı tamamen kalite kalite değişmekle saf ırk bulmak neredeyse çok zor istanbulda bile az sayıda saf ırk besleyevar yunus alırken anne ve babaları görülerek alınmalı

4. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Ben normalde yunuslarımı bir arkadaşımdan aldım. Arkadaşım çok değerli balıklar olduğunu söyledi, öylede zaten çünkü arkadaşımdan aldığım 4 cm lik dişi dışardan aldığım yunuslardan renk olarak daha kaliteli. Hatta 5 cmlik bir yunustan yavru bile aldım yani. Düzgün bir resim çekebilirsem foruma ekleyeyim bakalım...

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Resimleri bekliyoruz ...:)

6. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    İşte alpcim resimi yükledim. Siyahla çizili olanlar benim yunuslarım, sarı ile çizili olanlar dışardan aldığım yunuslar. Dikkat ederseniz, benim yunuslarım daha küçük ve daha güzel renkli diğerleri ise benekli ve renksiz. Ve bu 4 yunus dişi...

7. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Diğer balıklar stres altında biraz zaman verin sonuçta onlar senin balıkların bence en güzeli onlar olmalıkı severek bakabilesin

8. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    valla hocam bu yeni aldığım balıklar 1 aydan beridir bende renklerinde hiç bir değişiklik görmedim. Tamam balıklar stres altına girince renk değşiyor benek benek oluyor. Yanlız bu balıklar bana alışkın zaten odaya girer girmez hepsi yem için yukarı yüzüyor beni gördüklerinde. Ve balıklarım kimsenin girmediği bir odada muhafazada stres altında olmaları imkansız yani :)

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kimsenin girmediği bir odada olmaları da stres yapar.Gün içinde hareketin az olduğu bir yerde duran balıklar birden bire olan hareketler karşısında strese gireceklerdir.Daha yoğun bir odada daha az stresli olurlar.Tabi diriek kapı girişine değil,mümkünse kapının karşısında,birdenbire pat diye karşılarında bir insan olmayacak şekilde yerleştirilmeli.Ama belirttiğim gibi,tenha bir odada gün boyu hareketsizliğe alışan balıklar biri geldiğinde stres yaşayabilirler.

10. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Eray hocam sanırım anlatamadım :) yeni aldığım balıklarda renk sorunum var diğerlerinde yok, yeni balıkları alalım 1 ay oldu hani streslik bir konu olsa neden hepsinde olmuyor yada yeni aldığım 1 balıkta. 4 adet yeni aldığım balıkların renjkleri böyle diğerlerinde proplem yok yani :)

11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Diğer balıklarınız nezamandır sizdeler. 1 ayda kendi balıklarınızın rengini almalarını beklemeyin. Sizden önceki kişinin bakımı, yavruların yaşı , ırk özellikleri renklerini etkiler acele etmeyin. Yunus beslediğim dönemde sürekli kullandığım yem, renklerini oldukça etkiliyor.

.

Ekli Dosyalar:

12. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Diğer balıklarım 4 Aydır bendeler. dip yemi kullanıyordum şimdi sera marka bitkisel, renklendirici ve dip yemlerini karıştırdım. Bakalım sonuç ne olucak...

Sayfayı Paylaş