1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni aldığım fraglar.

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde lcturkey tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Dün yaklaşık 2 adet yaklaşık 20'şer kafa frag aldım.Akvaryuma koyar koymaz açtılar.Şuanda çok sağlıklı görünüyorlar.Üremelerini hızlandırmak için yapabileceğim birşey var mı ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Biraz sabır gerek sadece. Senin akvaryumun onlara yetecektir fazlasıyla. Akvaryumun kurulum aşamaları tam anlamıyla bittiğinde ara sıra minik karides parçalarıyla elinle beslemen tavsiyesinde bulunacağım. :F Şaka değil. :)

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teoman abi bi de xeina eklesek nasıl olur :)

4. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Işıklandırmayı yazmamışsınız ama, Xenia için yüksek ışık ve akıntı lazım, birde iodine ve eser element takviyesi.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ufuk abi farklı başlıklarda aydınlatma üzerine yazıştığımızdan bu başlıkta belirtme gereği duymamış sanırım Levent. Kendi yapıyor ve yeterli bir T5 aydınlatması olacak.

6. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ufuk abi 2 adet ati HO T5 çalışıyor şuanda tank yüksekliğim 50 cm.Önümüzdeki hafta diğer 2 T5'te eklenecek sisteme.Armatürü yaparken fotoğraflayabilmek için onu eklememiştim :)

7. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Levent xenia alma yada şöyle söyliyim para verme bende fazlasıyla var ,kullandığın ışık yeterli fazla abartmana gerek yok,akıntı motoru ikitane gördüm bir tanesi yeterli . :heyo:

8. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Teoman abi teşekkür ederim.Akıntı motoru sadece 1 tane kullanacağım diğeri ufak 500 litrelik bir motor kayaları yeni koyduğum için üzerindeki pislikler daha kolay çıksın diye kayalara doğru çevirdim.

9. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Fragları daha tanka koyalı 4 gün oldu ama gözle görülür bir büyüme gerçekleştirdiler.Sürekli açıklar sadece ışıklar kapalıyken kapatıyorlar kendilerini.Fragların çabuk büyümesi tanktaki su durumu ile ilgili diye biliyorum.Şuana kadar hiç test yapmadım su şartlarımın ne olduğunu bilmiyorum tuzluluk dışında fragların sağlıklı bir şekilde büyümesi tankın durumunun iyi olduğunun mu göstergesi ?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eski suyu seven bir canlı olmasına ve doğal su kullanmana bağlıyorum, zira Teoman abi ve bende de polipler çok iyi durumda. Doğal su hayranı canlılar tecrübeyle sabittir; xenia, polipler, anemon, leather, Mushroom, ricordea akvaryuma bakarak yazdıklarım bunlar. Daha var soft mercanlardan. :)

11. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Temel abi maaşallah sende de hepsinden varmış:) Leather benimde çok hoşuma gidiyor.Zamanı gelince onuda ekleyeceğim akvaryuma.

Sayfayı Paylaş