1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni aldığım schuran jetstream1 için sorularım

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde zexxus tarafından 13 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Bugün montajını yaptığım jetstream 1 için bazı sorularım olacak daha önce hiç kullanmadım ve çevremdeki kullananlarda fazla bilgi veremiyorlar. İlk olarak ürünü 2 el olarak aldım ve içerisinde mercan kırığı mevcuttu sizce sıfır koymak dahamı mantıklı içerisindeki mercan kırığıda 2aylık? İkinci olarak reaktör içindeki mercan kırığı tek başına kalsiyum hariç diğer hangi elementlere etkisi olur mu veya ekstra olarak magnezyum için farklı birşey koymak gerekiyor mu (zeomag benzeri)? Ayarını yaparken önereceğiniz bir metod var mı elementleri reaktörle sabitledikten sonra eksikleri toz olarak tamamlamak mı daha mantıklı? Son olarak reaktörde kullanabileceğim tekli dozaj pompası önerebilirmisiniz? Dozaj pompası mevcut fakat en kısık ayarda bile bana fazla atıyormuş gibi geldi sanki 2saniyede bir damla gibi şimdiden cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar!

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Hayırlı olsun.
    Medya eriyip kum gibi olana kadar kullanabilirsin. Kaç aylık olduğu önemli değil.
    Mercan kırığı mg da içerir. caribsea arm ekstra mg olan medya dan memnun olan çok kişi var. Deneyin kendiniz karar verin.
    Ayar konusunda tek yapılacak, çıkış suyu ph ını 6.3-6.5 aralığında getirmek. Ph reaktöre verilen karbondioksit miktarı ile ayarlanır.
    Ana elementler reaktör ile sağlanır, sadece minör element ilavesi yaparsınız(su değişimi ile yetmediği durumda)
    Dozaj pompası üzerinde ayar olabilr , ordan kısabilirsin. Eğer yoksa veya yeterli gelmezse, emiş yaptığı hortuma küçük bir hava vanası takıp kısabilirsin. 2 sn de bir damla bana normal geldi. Tank değerlerini düzenli kontrol edip anlayabilirsin, fazla yada eksik olduğunu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş