1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni başlıyorum akvaryumum 65*33*25

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde roimax tarafından 14 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. roimax

roimax

Merhabalar aranıza yeni katıldım
    Öncelikle bu forumda bilgi paylaşımında bulunan tüm arkadaslara teşekkür ederim.
    Bende şuan arkadasım tarafından hediye edilen 65*33*25 ölçülerinde çokda harika olmasada ancak iş görecek bir akvaryum mevcut amacım içerisinde 6-7 adet kaç tane balık alır bilmiyorum ama sarı prenses tarzında balıklar beslemek istiyorum.Şuanda yanında aleas marka sıfır verilen bir motor var akvaryumun içerisinde çalışıyor filtreli motor yanılmıyorsam bu motor benim akvaryumumu hem havalandırıp hemde temizleyecekmidir ? ısıtıcı olarak 25 yada 50 wattlık bir ısıtıcı benim ihtiyacımı karşılayabilirmi bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilirseniz memnun olurum forumdaki arkadaslara tekrardan teşekkür eder esenlikler dilerim...

Mesaj Düzenleme 1

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Merhaba öncelikle hoşgeldiniz...

Yanılmıyorsunuz filtreniz hem temizleyecek hemde havalandıracak.

Akvaryumunuz cichlid türleri için uygun değildir...

25 - 50 -100 wattlık ısıtıcılar arasındaki fiyat farkı 2-3 lira. 100 watt almanızı tavsiye ederim ileride akvaryumunuzu büyütürsünüz lazım olur.

3. roimax

roimax

Gerçekten cichlid türü balık besleyemezmiyim ? japon balıgımı almam lazım ?

Mesaj Düzenleme 2

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Orhan bey hoşgeldiniz,
    50 litre civarı bir akvaryumunuz var ve sarı prenses için küçük
    Japon almanız şart değil,başka türler de var,incelemenizi öneririm.
    Canlı doğuran besleyebilirsiniz örneğin.

5. roimax

roimax

Şimdi gördüm evet 120 lt'lik bir akvaryum olması gerekiyormuş :(( bende bu akvaryumu başlangıç için kullanırım acemiligimi attıktan sonra büyütmeyi düşünüyorum bir sorum olacak japon balıgı beslersem eger ısıtıcıya gerek varmıdır .

Mesaj Düzenleme 3

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Canlı doğuran türlerine ne dersiniz ?

7. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Isıtıcının görevini sadece suyu ısıtmak değil de ısıyı sabit tutmak olarak düşünün,
    Japonlar soğuk suda da yaşayabilirler ama gece gündüz ve mevsimler arası bulundukları ortamdaki ısı dalgalanmalarına ne kadar uyum sağlayabilirler.
    Maddi olarak çok yük olmayacak ise bir ısıtıcı edinmenizi öneririm.
    Japon ve canlı doğuranlar dışında tetra türleri veya betta da besleyebilirsiniz.

8. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Evet Cichlidler için büyük lazım.Japon balıkları için ısıtıcıya gerek yok.Aleas motor dediğiniz iç filtre sanırım.Watt'ını bilmediğim için işinizi görür görmez gibi birşey söyleyemiyeceğim fakat o akvaryumda tetra ve canlıdoğuran türleri çok güzel olur..Birkaç bitki de koyarsınız tamamdır.Ayrıca 25-50 watt yerine 100 watt alın zaten 3-4 lira fark var hem akvaryumu büyütüncede işinize yarar.O akvaryuma lepistes,neon gibi türlerin güzel olacağını düşünüyorum.Lepistes alırsanız eğer dişi erkek alın 5-6 tane karışık doğuruyorlar yavruları beslemek,izlemek çok zevkli oluyor.Tabi karar size kalmış japon istiyorsanız japon koyun ben japonları pek sevmediğimden başka balık önerdim. :) burda:gif

Saygılar

9. roimax

roimax

Kesinlikle ben japon beslemek istemiyorum. 50 litrelik bir akvaryumda besleyecegim balık türlerini yazma şansınız varmıdır internetten resimlerine bakıyorum da bu arada zaman ayırdıgınız için hepnize teşekkür ederim.

Mesaj düzenleme 4

10. roimax

roimax

Bu arada motorun üzerinde 6 watt yazıyor, çokmu düşük acaba ?

Mesaj Düzenleme 5

11. HeRo_57

HeRo_57

Evet filtreniz hem havalandıracak hemde temizleyecek.

50 wattlık ısıtıcı sizi kısmen kurtara bilir. Eviniz kaloriferli değilse 100watt ısıtıcı alın 50 watt ısıtma konusunda yetersiz kalabilir.

Akvaryumunuz cichlid için uygun değil küçük gelir size tavsiyem canlı doğuranlara yönelmelisiniz.

12. mutlu

mutlu

İsim:
    Mutlu

Bence siz 10 tane lepistes beslemelisin. super:gif

13. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

6watt o akvaryuma yeterli gelebilir.Bende 11w şelale filtre var 75-80 lt yi kaldırabiliyor.Oraya 7-8 tane lepistes,6-7 tanede neon alabilirsin ve küçük tetralar güzel gider oraya.

14. roimax

roimax

Peki ben çeşit istiyorum akvaryum, 45 litre civarı karma olarak. Maksimum içine atabileceğim balıkları yazabilirmisiniz? Ona göre balık alacagım.

Mesaj Düzenleme 6

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hacime uygun bir şelale filtre kullanımı bana daha uygun gibi geldi.

Temizlenmesi ve elyaf kontrolü çok daha rahat yapılabiliyor. ;)

Sayfayı Paylaş