1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni başlıyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde yiğit olgun tarafından 3 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

1. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    120 60 60 yada 100 70en 60 yükseklik gibi tankla başlamak istiyorum sumplu olucak malzeme olarak neler gerekli ps ve sump motoru neler almalıyım yardımcı olurmusunuz teşekkürler iyi hobiler

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Beslemek istediğiniz canlılar hakkında bilgi verirseniz. Birde önemli olan bütçe kısmı. Bütçeyide belirleyecek olan bir nevi düşünülen akvaryum şekli.

yiğit olgun bunu beğendi.
  3. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    2 çift palyaço 1 yellow tang 1 blue tang 1 mandarin çeşitli anemonlar bide ismini bilmediğim kum balığı bu kadar

4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Oncelikle aramiza hoşgeldiniz. Karariniz hayirli olsun ve gecmis olsun diyorum ;)
    Olculerde yukekligi bi dusurelim once 60 yuksekligin dezavantaji fazla. 50 ideal maximum 55. 70 derinlik guzel bir ölçü. Kendi tankim 110*70*55h ben memnunum.
    Malzeme seçimi butceyle alakali iyi-orta-ucuz hangisi ?

5. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Malzemeler iyi-orta-düşük kalite olabilir.
    Pahali-orta-ucuz fiyatlı da olabilir.

@MESUT_KERİM , " iyi-orta-ucuz " nası bi sınıflandırma şeklidir yahu? :D:D:D:D

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Yaw kalitesiz yazmak istemwdim anla iste :D

yiğit olgun ve Ontheway bunu beğendi.
  7. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    Teşekkürler yorumlar için abilerim 100 70 50 de olur öyle daha uygunsa tabiki ps curve 7 yada nac 7 2. El düşündüm aslında kum olarak reefolowers kalsiyum karbonatlı var elimde 30kg canlı kayayı kendim çıkarmayı düşünüyorum balıkesirden red sea tuz düşünüyorum aydınlatma konusunda fikrim yok ps uygunmudur bunlar ? Şimdiden cok teşekkürler

8. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    "En" dediğiniz şey derinlik olarak adlandırılır. Yeriniz müsaitse 70 in altına inmeyin derim.
    Deniz akvaryumunda hacim arttıkça hem başlangıç hem de daimi masraflar artar. Şu anki bütçenizle alabileceğiniz en kaliteli malzemeleri almaya çalışın. Malzemenizi belirleyip 2. el satışları takip edin. Tabi bazı ürünleri sıfır almak eldeki para ölçüsünde tercih edilebilir. İlk defa başlıyorsanız belki nano bir akvaryumla başlamalı ve işi öğrenmelisiniz. Daha önce tatlı veya tuzlu su tecrübeniz yoksa bir nano ile başlamak size ciddi tecrübe ve para kazandırır.

9. bulentm06

bulentm06

Yer:
    ankara
    İsim:
    bulent
    Ps olarak nac 7 yerine curve 7 tercih ediniz kafa motoru dct 4000 dalga motoru icin rw8 2 adet isinizi gorur ama arkadaslarin yukarda yazdigi gibi hic tecrubeniz yoksa daha ufak bir ebatla baslayip deneyim kazandiktan sonra buyutmek sizin icin daha avantajli olur kanatindeyim

10. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    Yaptımmı 1 kere yapmak istiyorum dogrusu küçük akvaryumlardan hiç zevk almadım daha önce tatlı su balıklarındanda kullanıcagım ekipmanlarıda 1 kere alıp sorun cıkarmamasını istiyorum

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bende bir kere yapılmasından yanayim. Curve 7 minumum tercih olmali. yeni nesil Ati 200 , jns veya reef octobus elite serisi icin şartları zorlayabilirseniz ilerde rahat edersiniz

12. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    Curve 9 nasıl olur sizce bütün paramı ps ye yatırmak istemiyorum açıkçası

13. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    İsteğinizde sizi gayet haklı buluyorum. Herkes alabileceği en büyük akvaryuma sahip olmak ister. Ancak deniz akvaryumlarında durum biraz farklı. Çok ciddi bilgi birikimi ve tecrübe ister. Yasayabilecekleriniz bununla sınırlı olmamakla birlikte, bir örnek vermeme müsaade edin. Diyelim ki "acemilik nedeniyle" birşeyler ters gitti ve %50lik su değişimi yapmak zorunda kaldınız. Nano Akvaryumda değiştireceğiniz su miktarı 50-60 litre olacaktır. Büyük Akvaryumda ise muhtemelen 200 litre. 200 litre tuzlu suyu sıfırdan hazırlayıp değiştirmek, inanın pek kolay iş değildir.
    Aradan birkaç gün geçti. İşlemin 2 kere daha tekrarlanması gerekti. Pes etmeye yaklaşırsınız. Ama önden tecrübeli iseniz o duruma düşme olasılığınız çok azalır (olmaz demiyorum). Bir de bu açıdan değerlendirin.

14. yiğit olgun

yiğit olgun

İsim:
    Yiğit
    Sizde cok haklısınız ama o duruma düşücegimi zannetmiyorum düşersem bile bu iş sonuçta ugraş ister küçük bi akvaryumla ugrasırken hevesimin kacıcagını düş0nüyorum büyük akvaryumda en azından tatmin oldugundan bu problemleri göz ardı edebilirim zaten hala bilgi ediniyorum malzeme listesi cıkarmaya ugrasıyorum .

MESUT_KERİM bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş