1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Başladım 40 lt

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde The_ReligiouS tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Merhaba arkadaslar yeni başlayan biri olarak akvaryum da 2 ser adet
    S.prenses - iceman - seker pembe ( yaklaşık 3 cm ) ve yunus ( yaklaşık 5 cm )
    Beslemeye başladım acaba bu akvaryum uygun mu yardımcı olabilecek kişilerle irtibata gecmek isterim

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Yeni Başladım 40 lt

Beslediğiniz türler en az 200 litre hacim isteyen türler. Boylarıda 5 cm olanlar var. Sorunlar yaşanacaktır. Balıklar yanık kalcak ve sürekli akvaryumda sıkıntılar çıkacaktır. Bu hacime canlı doğuran olabilir.

3. serdarkocer

serdarkocer

İsim:
    serdar

Kıyamet kokusu alıyorum öncelikle hoşgeldiniz.Sizin 40 lt'lik bir tankınız varsa tavsiyem canlı doğuran bakmanızdır fatih beyde söylemiş peki ben canlı doğuran beslemek istemiyorum ciklet türleri beslemek istiyorum diyorsanız...

Cikletler rahatlığı seven hayvanlardır.40lt lik bir akvaryumda şimdi sorun yaşamazsanız ortalama 2 hafta içinde kesin yaşıyacaksınız bunu söylemiş olayım! En az 200-250 lt tank hacmi güzel bir dış motor ve bol oksiyen sağlamanız gerekmektedir bu türler için kayalık bir alan oluşturmanız gerekmektedir keratalar çünki:D Size tavsiyem 40 lt lik akvaryumla birşeyler yapayım derseniz sağlam bir peyzaj'la çok güzel bir bitki akvaryumu çıkar ortaya içine şöyle biraz neon, cüce vatoz birde ufak bir çöpçü geç karşısına izle :crazy1:saygılarımı sunuyorum

4. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Ben de senin beslemek istediğin türde balık beslemek istiyorum. Ben de burdakı tavsiyelere uydum bu şekilde bir akvaryum hazırladım bugun.

serdarkocer bunu beğendi.
  5. serdarkocer

serdarkocer

İsim:
    serdar

Maşallah demeyi unutmayalım balıkları yaklaşık 4 gün beklet bence suyu, sonrasında balık eklersin su sıcaklıgı 26 veya 27 drc olsun ciklet balıkları için iyidir birde ısıtıcı ortada biraz farklı durmuş istersen köşeye al derece göremiyorum derece almayı unutmuşsun herhalde ama ellerine sağlık kayalar güzel gözüküyor...eğer herhangi bir sorun olduğunda burdayız. Unutma suyu iyice dinlendir...Saygılarımı sunuyorum

6. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

Öncelikle hoşgeldiniz;
    Diğer arkadaşlarımın da dediği gibi cichlid türleri en az 200-250 lt hacimli tanklarda bakılması gereken balıklardır.
    Resmini eklediğiniz tank hoş duruyor.Tam ölçüleri nedir öncelikle bu akvaryumun?
    Bir de içindeki kayalar mercan kayaları sanırım. Zamanla salınım yapabilirler.
    Benim fikrim GNAYS kayalar ile çok hoş bir dekor oluşturabilirsiniz.
    Saygılar.

7. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Öncelikle teşekkürler bazı eksiklikleri hatırlattınız en kısa zaman da gidercem..

8. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

100*40*50 aldığım akvaryumcuda bunlar vardı. Mazeret deil tabi ama :)

9. serdarkocer

serdarkocer

İsim:
    serdar

Akvaryumunuz tam 200 lt hayırlı olsun.

10. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN

Ölçüler çok iyi. Bende aynı ölçülerde akvaryum kullanıyorum. 200 LT.
    Dediğim gibi Gnays kayaları biraz araştırın. Hatta benim konularımda akvaryumumun resimleri var.
    Fikir verecektir size.
    Saygılar.
    Kolay gelsin.

11. masymcan

masymcan

İsim:
    cemal can

Arkadaşlar ben akvaryumumla ilgili hobiye başlangıçta yeni konu açmıştım. İstersenız benle ilgili yorumları oraya yapalım arkadaşımıza ayıp olmasın.

serdarkocer bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş