1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Başladım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde btatir tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. btatir

btatir

Arkadaşlar 50*22*17 lik Yaklaşık 18-19 litre bir akvaryumum var içinde 4-5 cm lik 4 japon balığım ve 2 cm lik 1 tane çöpcü balıgım var.Akvaryum malzemelerim ise İç filtrem ve mavi lambam var.Sorularım

1)İlk olarak bu balıklarıma günde 1 kere 6 tane 1 yltlik yemlerim var onları ufalayarak atıyorum 4 gündür bir sorun yok.Eğer yanlış yapıyorsam lütfen cevaplayın.

2)Akvaryum yeni oldugundan yosunlaşmadığı için akvaryumcu vatoz almayın dedi.Ve yanlarına 10-12 cmlik bir japon balıgı alıcam almalımıyım/alırsam büyük japon balıgı sorun cıkarır mı ?

3)Japon balıklarıyla yaşayan değişik türler varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

Şimdiden herkese teşekkürler.

2. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Portala hoş geldin sayın btatir, öncelikle size balıklarınızın o akvaryum için çok olduğunu söylemek isterim.

1- 1 Tl'lik bir sürü yem çeşidi var. Sizin bahsettiğiniz yarım cm olanlardan olsa gerek balık başına yarım tane verebilirsiniz.
    2- Normalde o akvaryum da 2-3 cmlik 2 adet japon balığı yeter. Alacağınız büyük balık mevcut balıklarınıza rahatsızlık verecek. Ayrıca o boyutta bir akvaryum için çok büyük bir balık.
    3- Size önerim japon balığını tek tür olarak beslemenizdir.

3. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Sayın btatir,

Öncelikle forumumuza hoş geldiniz. Ad-soyad bilgilerinizi girebilirseniz hitap konusunda sıkıntı çekmeyiz :)

Beslediğiniz balık sayısı, bulundukları akvaryuma göre çok fazla. Forum efsanesi midir bilinmez ancak bir japon balığı için yaklaşık 15 litre gerekir desek yanlış olur mu bilmem..Sizin akvaryumunuzda ( oranlarsak ) ancak 1 japon balığı beslenmesi uygun düşer, o da sağlıklı olmaz pek. Japon balıklarının dışkılama olayı da sorun yaratabilir bu akvaryumda. Filtrenizinde iyi olması gerekir.

Eğer akvaryumu büyütme gibi bir imkanınız yok ise benim önerim betta gibi tek başına ve bu akvaryuma uygun bir balık beslemeniz yönündedir.
    Ancak aşağıda alıntıladığım cümlenizden, japon balıklarından vazgeçmeyeceğinizi de hissettim..
    Vazgeçmeyip japon balığı ile ve bu akvaryumunuzla devam etmek istiyorsanız Muhammed Hocamın dediği gibi balık sayısını düşürmeniz yararınıza olacaktır.

Saygılar.

4. btatir

btatir

Adım Ömer Berkay TATIR Berkay diye hitap edebilirsiniz yalnız bildiğim petshoplara soruyorum 10 tane besleyebilirsin diyorlar.Ben de anlıyamadım başka kişilere de sordum onlar da sizler gibi betta tercih ediyorlar.

bir sorum daha var yemleri iyice ufalıyarak mı atayım yoksa oldugu gibi suda erir mi ?

5. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Ömer kardeş, bilgilerini profiline girersen seviniriz. Ben de sana o akvaryumda 10 tane yaşar derim, ama siz kendinizi bir düşünün bir evin odası size ait olsamı daha rahat hareket eder yersiniz içersiniz, yoksa aynı odada 10 kişiyle birlikte olursanız mı rahat edersiniz?

6. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Derler,derler
    100 tane yaşar demediklerine dua edin.
    Ömer bey,1tl'lik dediğiniz yem farklı renklerde küçük yamuk silindir şeklindeki yem olması lazım.
    Sabah ve akşam 2 adet yemi ufalıyarak verin.İç filtrenizde kapalı olsun.
    Sizin akvaryumunuzda japon balığı beslenmez.10_12 cm'lik japon balığınıza almayın.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Yeni Başladım

Yemlemeyi iki öğüne bölsen çok daha iyi olur.Balıkları mümkün olduğunca az az sık besleyin derim.

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Yeni Başladım

Japonlar yalnız beslenirse bence daha da zevkli oluyorlar. Hele de karbeyaz japonlar oldu mu seyir zevkine doyum olmuıyor...

9. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Yeni Başladım

4 japon balığı varmış yeterlidir. Başka almayın derim.Vatoz yosunlanmış yosunlanmamış önemli değil.Alabiliyorsanız alın.Çöbcü de 4 çıkarın koloni olsun çok güzel olur öle hem izlemsi hem temizlik açısından

Sayfayı Paylaş