1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Başladigim Deniz Akvaryumum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Umut yılmaz tarafından 30 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
    Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

1.jpg 2.jpg

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      44,7 KB
      Görüntüleme:
      355
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      63,6 KB
      Görüntüleme:
      359
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz.
    Yorum olarak balıkları soruyorsanız uyumlu ve sağlıklı görünüyorlar...

3. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Umut Bey hoşgeldiniz...Bize sisteminizde bulunan ekipmanlarınızı,akvaryum ölçülerinizi,su değerlerinizi söylerseniz daha iyi yorumlar yapabiliriz.Bir de genel foto rica edelim :)

4. aslan_kral

aslan_kral

Yer:
    KAYSERİ
    İsim:
    kubilay güneri
    Çok hoş çok hoşuma gitti ama gelişime açık...

5. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Balıklar temiz görünüyor, genel foto daha iyi bilgi verir. Üstteki fotoğrafla alttaki fotoğrafta kumlar farklı görünüyor. Biri ince biri mercan kırığı gibi :bilmem:

veysel bunu beğendi.
  6. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
    400 litrelik bi akvaryum
    Fluvalfx5 dış motor
    Aqua macro askı ps
    Mercan kırığıyla başladım çok alçak gelince ustune ********** ince kum ekledim şimdilik
    2 adet palyaco
    2 blue tang s boy
    1 yellow mediıum
    1 brown tang medium

veysel bunu beğendi.
  7. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
  8. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gayet güzel ve sade görünüyor eline sağlık, dış filtre içinde malzeme olarak ne kullanıyorsun. Elyaf sünger gibi malzemeler kullanıyorsan bu sana nitrat vs. olarak geri döner. İleride canlı sayısı arttıkça bu daha çok sorun olur. Sık sık gün aşırı temizlenmesi gerekir. Genelde dış filtre tavsiye edilmez deniz tanklarında. Bence dış filtre yerine sump yapsan çok güzel olur. Temizlik ekibi dediğimiz conch snail ve karideslerden de edinirsen çok faydası olur.

10. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
    Sump yapmak için uygun değil akvaryumum fluval fx 5 sump kadar ıyı araştırdım ve içine sadece bioabal koydum bol miktarda :)

veysel bunu beğendi.
  11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldin Umut.:) Akvaryumun eli ayağı düzgün maşallah.

Sana göre 'sump kadar iyi Fluval dış filtrenin' bu hali ile akvaryumuna hangi fayda veya faydaları sağladığını düşünüyorsun, yani şuan ne yapıyor?

12. Umut yılmaz

Umut yılmaz

İsim:
    Umut yılmaz
    Mercan ve ilerleyen zamanda filtre icerigni yavas yavas degistrmeyi dusunuyorum siz yeticegni dusunmuyormusunuz oneriniz nedir

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence dış filtreyi kullanmayın pek bir faydası olacağını sanmıyorum ileride karbon, zeolit hatta şuan elyafla birlikte kullanabileceğiniz çift gözlü büyük şelale filtre daha efektif olur.
    akvaryum-selale-filtre-atman-800-ltsaat-su-basinci-2747_1_120648.jpg

Umut yılmaz bunu beğendi.
  14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz akvaryum ve balıklar güzel.
    Veysel abiye katılıyorum dış filtrenin getirisi yok, güzel bir şelale filtre çok daha iyi...

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeteceğinden ziyade burada asıl üzerinde durulması gereken bakış açısı bence. Yani hobiyi yürüten bir arkadaşımız elinde iyi bir ekipman olduğunu düşünüyor ve onu bir şekilde çalıştırdığında faydası olduğunu düşünüyor ama temelde fişini çeksen değişen en küçük bir şey olmayacaksa bir yerde yanlışlık var demektir.

Demek istediğim çalışan dış filtrenin bu halde kendine dahi faydası yok, çalışmasa da akvaryum aynen gördüğünüz gibi devam eder. Mekanik kullanılması durumunda yani suyu ilk süngerin karşılaması, ardından aktif karbon veya zeolit medyasından geçmesi ve sonrasında yine suyun son olarak bir parça süngerden geçerek akvaryuma gelmesi yine bir faydadır. Bioball dolu dış filtre bir hiçtir.

Bu yüzden bu haliyle çalışan dış filtrenin faydasına dair sorduğum soruya kimse fayda anlamında tek bir yanıt veremez.

Alparslan ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş