1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni başlangıç 'dophin gt 3005'

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde bahadir01 tarafından 28 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Merhaba herkese yaklasik 4 senedir tatli su akvaryumlariyla ilgileniyorum ve evimde uretim yapiyorum. Uretimden kazandigim para ile :) tuzlu su akvaryumu yapmaya karar verdim (kucuk ebatli)
    Elimdeki tanklarim uygun olmadigini dusunup yeni bir akvaryum almayi dusundum. Hacmini tam bilmiyorum 45 50 lt, dophin gt3005 marka (120tl) tank.
    evde kullanmadigim kucuk akvaryumun birini de overflow sistemli sump yapacagim. Yine dophin marka aski ps almayi dusunuyorum.
    Dalga motoru resun 6w 1000lt/h
    5 kg canli kaya
    7 kg ********** pearl white kum
    beslemeyi dusundugum canlilar
    2 ad clown
    1 ad yellow gobby
    1 adet shrimp
    birkac mantar ve zoa.

Üstadlarin görüşleri nedir bu konuda? Yapmam ve yapmamam gerekenler nelerdir?
    Tesekkur ederim simdiden

Ekli Dosyalar:

veysel ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Hoş geldiniz hayırlı olsun...:)

bahadir01 bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, kararınız hayırlı olsun. Owerflow sistem ile sump yapılacaksa askı ps almaya gerek yok. Daha uygun bir ps tercih edilmeli. Taşırma sistemi yapılacak düzeneğe göre hem akvaryum içinde görüntü kirlilliği hemde tıkanma elektr kesintisi vs gibi urumlarda iyi ayarlanmaz ise sıkıntılı bir sistem.
    Sump yapılmaz ise tunze 9004 gibi ps ler kullanılabilir. Şimdiklik bu aklıma gelenler. Tekrar hayırlı olsun.

bahadir01 bunu beğendi.
  4. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Hosbulduk tesekkur ederim :)

5. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Hosbulduk veysel bey. eksik bilgi verdim özür :) suyun oturmasini beklerken aski ps yi kullanirim diye dusundum. Sizce Bu zaman icinde sumpi hazirlayip iyi bir ps mi alayim?

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İki masraf yapmaya gerek yok, taşırma sistemini de anlattım yukarıda bu tip sistemlerde tercihim hazır olarak satılanlardan yana olur.

7. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Ben hayirlisiyla bugun malzemeleri alip kurayim tanki, ps ve sumpa bir kac gun icinde karar vereyim en iyisi :)

8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ekipmanları tamamlamadan kurulum yapmak pek iyi birşey değil. Sumplı sisteme geçeçeğiniz zaman tankı boşaltmanız gerekebilir.

9. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Gunaydin herkese
    dun 55 lt akvaryum 2 kg tuz 7 kg kum aldim. gece tuzunu ekleyip dalga motorunu calistirdim. Bu sabah olctugumde 1021 cikti.(goz karari koymustum) Aksam eve döndügümde 1023 e getiririm. 3 3.5 kg arasi kum koydum. Geri kalan kumu da sumpin icine ekleyecegim. döngüyü hizlandirmak icin harcayacak param yok ☺ pet shopun kendi akvaryumundan su ve kum alsam bi faydasi olurmu Screenshot_2015-05-29-08-16-51.png Screenshot_2015-05-29-08-16-51.png

Ekli Dosyalar:

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kum almak iyi bir fikir değil ama canlı kaya alırsan çok faydası olur...

11. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Yarin 5 kg civari canli kaya alacagim

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok iyi olur yalnız kayaları alırken dikkat edin aiptasia olmasın...

bahadir01 bunu beğendi.
  13. bahadir01

bahadir01

Yer:
    adana
    İsim:
    bahadır öztaş
    Dikkat ederim :)

Sayfayı Paylaş