1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Balığım Flower Horn-Papağan Kırması

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde By_KadircaN tarafından 28 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar biliyorum ben bu konuyu açtıktan sonra çoğu kişiler biz portal olarak kırma balıklara karşıyız falan diyecekler ama bence kırma balıklarada önem tanımalıyız çünkü gerçekten çok güzel kırma balıklar çıkabiliyor hatta kırma balıklardan yeni bir tür bile oluşturulabiliyor en basit örnek olarak flower hornu söyliyeyim flower hornda doğada bulunmayan akvaryumda diğer balıklardan kırılarak üretilmiş olan bir türdür fakat ne kadar güzel bir balık öyle değilmi gene flower hornun çeşitleride başka balıklarla kırılarak yapmıştır hatta belki ilerde benim bahsettiğim papağan-flower horn kırmasıda bir flower horn türü olabilir...Sizlerle balığımın resimlerini paylaşmak istedim aslında kırma balık almazdım ama kırma balıkalrdan ne kadar güzel balıklar çıktığını bildiğim için bir denemek istedim zaten flower hornun kırması beni tanıyanlar bilir ben tam bir flower horn hayranıyımdır ve böyle bir türüde denemek istedim ve balığımın bir iki resmini koyıyım sizde balığımın hakkında yorumda bulunun bence büyünce güzel bir balık olucak ama sizin fikirlerinizide almak istedim işte resimler:

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Sana katılıyorum Kadircan çok güzel kırma balıklar da var. Örneğin Calico dediğimiz kırma balık süper bir balık bence. Hele de erkekleri çok daha güzel. Senin balık da kendi halinde takılıyor. Sakin bir görünüme sahip anladığım kadarıyla. Altından canavar çıkmazsa iyidir.

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Vallah çıkabilir abi 2 ihtimal var ya papağan gibi yumuşak olucak yada Flower Horn gibi vahşi... :) Benim erkek Fhla bir sorun çıkartmaz inşallah... :)

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

İnşallah Kadircan. :D

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun Kadircan foruma farklı türlerle ilgilenenlerde gerek değil mi ? Umarım sağlıkla büyültürsün. Senden aldığım bilgilere göre zor renkleniyorlarmış. Kırma balıklara değer verelim seni kıracağız. Canlı ve madem insan elinde üremiş besleyene saygı duymak gerek.

Aşağıda fotoğrafta işaretlediğim balığın adı nedir ? Tahmin ettiğim balık çıkacakmı bakalım.

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Abi işaretlediğin siyah beyaz balık Joker :) O kafasının yarısı çıkan ise astronot... :)
    Sen ne tahmin ediyorsun abi ? :)

7. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Bildiğim kadarıyla joker abi o. :) Sağolsun Kadircan bir sürü türü tek akvaryumda sorunsuz besliyor. :F Fanusta oscar beslerse şaşırmam yani :D Bu arada ilginç bir balık olmuş bu inşallah sorun çıkmaz..

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

:D Yok abi ya o kadarda değil :D İnşallah sorun çıkmaz abi huyları flower horna beslerse baya sopa yer benim erkek flower horndan ama zannetmiyorum sorun çıkartıcağını... :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Aşağıdaki balık yani Kadircan değil mi ? Çok beğendiğim bir balıktır ve yarısını görsemde benzettim o yüzden sordum. Çok agresif bir balık ama muhteşem sağlamlıkta bir vucut hattına sahip.

Türle ilgili bir link;

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t9526.0.html

10. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Evet abi doğru tahmin etmişsin :) Evet çok agresif bir balık ama benim akvaryumdakinin bir agresifliğini görmedim sadece tek amacı baskın olabilmek ama gücü benim astronot ve flower hornlara yetmeyince gücü yeten boyuttaki balıklara gitmeye çalışıyor ama hiç ciddi bir kavgası olmadı :) Bazı akvaryumcular bu balığa baş belası diyorlar... :D

11. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
  12. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Kadircan güzel tür., ama papağan yumuşak bir cichlid diğildir. :) Flower horn'dan beter, o kadar abartmayayım. :D Papağanda agresif bir tür'dür, umarım büyüdüğünde sorun çıkarmaz aslında akvaryumunda tek tür beslesen hiç bir sorun olmaz bence. ;) Sağlık ve kayıpsız büyütürsün bütün balıklarını.

13. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz ben zaten ilerde bu akvaryumda bırakıcağım balık 1 Midas 2 Fh... ;) Fakat bu kadar çok balık çoğaltmamın sebebi diğer tanıdığım Flower Horn besliyen abilerimden aldığım tavsiyler bana farklı yerlerden farklı Fh ler almamı ve bunlar büyüdükçe güzellerin tutmam diğerlerine göre şekil olarak kötü olanları ayırmamı söylediler zamanında onlarda öyle yapmışlar ve şuan çok güzel fhleri var...Ben bugün bir tane daha Fh alıcam ama bu biraz daha büyük olucak nerdeyse el kadar biraz daha ufak esas amacım yavru Fh almak ama Bursa'da yavru Fh bulmak nerde...Aslında ben fh ye hiç başlıyamıcaktım yani bildiğim en az 30 akvaryumcuyu gezdim ama hiç birinde fh bulamadım en sonunda tanıdık birine getirttim gene ondan getirirsem gene aynı balık olduğundan farklı bulmaya çalışıtorum bir tek zafer plazada bir pet shopta buldum bu fhyi onuda bugun almayı düşünüyorum bakalım... :)

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz haklısın fakat papağanlar kendi aralarında sorunsuz yaşıyor benim bildiğim ama bir erkek fh eğer yavrudan alıştırılmadıysa kolay kolay akvaryumunda başka balığı yaşatmaz... saygılar:gif

Abi bu videodaki balık şampion bir balık 4 tanemi ne şampiyonluğu var fakat videonun başındaki ufak halinin nasıl renksiz olduğunu görüyorsundur birde videonun sonundaki hali var tabi... :)
    "The Legend of Poi" (UGLY Flowerhorn turns into a CHAMPION!)
    YouTube açılmayanlar için: http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/f8659c3f2e1297a3151299ac417737828b79f053f7f2232e4695e1d5b9ab8750f3853c7c80ad9e6a15056

15. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yeni aldığım Fhmide sizlerle paylaşmak istedim fakat sanırım balık kavruk kalmış bu yüzden çıkartmayı düşünüyorum yerine güzel genç bir Flower Horn çifti gelicek ve akvaryumdaki tavsiye ettiğiniz bütün fazlalık balıkları çıkartıcağım (Pacu,Sarı Prenses...) Balığım resimleri sizce balığım kavrukmu? veya cinsiyetini tam anlayamadım blaık dişi gibi ama yüzgeçler erkeğide andırıyor... .8.
    Resimler:
    Balığım birde çok sakin bunun nedeni sanırım aldığım yerde bu balığın 2-3 katı büyük astronotlar-pacular kendi boyutunda flower horn green terorlar texas falan bu baskınlık huyuda düzelebilirmi ? Veya kavruk kalmışsa büyüdükçe güzelleşirmi veya boyutu daha büyürmü ?;
    Şimdiden Teşekkürler...:)

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Balığın sakin olma sebebini bence çok iyi açıklamışsın ve buna katılıyorum. Mantıklı ve olası bir durum. Kavruk kalan balıkların yaşları daha geniş hacme geçtiklerinde biraz daha büyüyüp büyümeyeceğinde çok önemlidir. Bu yüzden net birşey yazılacağını sanmıyorum. Fakat balık henüz gelişimini tamamlamış gibi görünmüyor. Bir balık kavruk kalsa da yapması gereken kafa ve ya benzer formlarını yansıtırlar. Biraz daha boy atmaları olası gibi görülüyor.

17. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Teşekkürler Temel abi yeni gelecek olan genç çiftiminde boyutları bu kadar ama onların yaşları küçük aralrında sorunlar çıkmaya başlarsa bu balığı ayırmak zorunda kalıcam...Gelicek erkek renklenmeye başlamış güzel bir erkek olucak gibi duruyor o bugün biraz inceledim dişininde gerçekten çok güzel kırmızı renkleri var bakalım hayırlısı inşallah sorun çıkartmaz zaten sorun çıksa akvaryumdaki bütün balıklara veda edicem tek o flower horn çiftimi büyültücem belki yanına 1-2 balık bırakırım... :)

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bana göre küçük akvaryumda bakılmış geliyor yani kavruk kalmış gibi. Bencede çıkar ama sana kalmış birşey.

Ahh Kadircan ahh benide Flower Horn bağımlısı yaptın helal olsun . :D 4-5 adet 2 cm'lik yavru almayı düşünüyorum. :D

19. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Yavuz bu zamanlar Flower Horn git gide ünleniyor ve hak ettiği yeri kazanıyor yavaş yavaş... :) Yavuz bence alıcağın 4-5 yavruyu aynı yerlerden alma bir yerden bir erkek bir dişi al başka bir yerden bir erkek bir dişi al sonra büyüdükçe aralarından hoşuna giden çiftleri beslersin bana gelen öğütler bunlar senlede paylaşmak istedim... :)

20. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İnşallah Kadircan zaten ayrı bir akvaryum kurucam tropheuslarla demasonilerin arasına koyamam. :D Burda kimsede yokki Flower horn, olsa alıcam zaten 10 cm'lik filan. Tek bir yerde var oda 1-2 cm'lik yavrular.

Sayfayı Paylaş