1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni balık adaptasyon süreci yardım

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde slayt tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    uploadfromtaptalk1429474323060.jpg
    Arkadaşlar yeni aldım suya aşılama biraz yaptım ama poşetten çıktığı andan itibaren düz duramadı ve ana tanka aldım fakat sürekli yan yatıyor düzelmek için çaba harcıyor ama başaramadı nefes alışı verişi gayet düzgün, 24 saattir bu şekilde direniyor varmı yapabilecek bir şey lütfen yardım edin. :(

2. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Aşılama işlemini nasıl yaptın?
    Aldığın yerdeki tuzluluk ve senin tanktaki tuzluluk kaç?
    Akvaryum kaç aylık?
    Diğer balık sayısı kaç?
    Amonyak, nitrit, nitrat değerleri kaç?

3. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Gerek kalmadı öldü oda :( ki naso yolda gelmeden öldü acaba amonyak patlaması mı oldu acaba :(

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ölme ihtimali yüksekti. O soruları o sebeple sordum. Tankınızın tanıtıvar mı? Başka ölümler yasamayin diye tanıtım yaparsanız yardımcı oluruz.
    Geçmiş olsun.

5. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Tank 6 aylık ki 5 aydır bir çift palyaço bakıyordum su değerleri gayet normal seyir ediyordu, canlı olmadığı halde 15 günde su değişimi yapıyorum, orenge shoulder yaşadı şu an yem bile alıyor 1 günde formu da gayet yerinde, trigger ve naso yola dayanamadı gibime geliyor.

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Hangi şehirden geldi canlılar?
    Naso biraz nazlidir ama bu canlılar 1 günlük yoldan uçakla geliyor. Gümrük bekleme süresi falan. Nasıl paketledikleri ve hangi şartlarda geldikleri önemli tabi ki.

7. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Yaklaşık 10 saat paketli kaldı hobiciden aldım ama arkadaş oksijen basamadı, sorumluluğu ben aldım ve şu an çok pişmanım :( büyük posetin 4/1 i su kalanı hava olacak şekilde paket yapılmıştı.

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Geçmiş olsun. Maalesef büyük şehirlerde olmamaniz sizin dezavantajiniz. Bu zamana kadar Kızıldeniz Akvaryum hakkında paketleme ile alakalı çok övgü duydum. Ekstra bilgi vermiş olayım.

Düzenleme: 20 Nisan 2015
    muhittinibrahim bunu beğendi.
  9. slayt

slayt

Yer:
    Eskişehir
    İsim:
    sedat yıldırım
    Kesinlikle haklısınız bulunduğum şehir de her şey kargo yolu ile ulaşıyor burda gibi çok zor, dersimi çok büyük aldım, bundan sonra tam donanımlı hizmet almadan böyle bir şeye kalkışmam

Pennywise bunu beğendi.
  10. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Geçmiş olsun.

Sayfayı Paylaş