1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

yeni balıklarım her zaman aç :)

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde hasanaytekin tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Arkadaşlar 3 gün önce aldığım 4 cm boylarında 2 borley kadango 2 colica nienza 2 yunus 2 jakop inanılmaz açlar. 2-3 saatte bir akvaryumun önüne geldiğimde sürekli ön kısımda dolanıyorlar.

Eski balıklarımda son 1 gündür yenilerinki gibi davranıyor. Eskiden normal derecede yem yiyen diğer 10 cm balıklarda hep aç.

Korkmaya başladım. 1. korkum birşey olacak diye. 2. korkum böyle giderse ben bunlara yem yetiremem.

İşin garibi gerçekten verdiğim yemleri tüketiyorlar. Bu normal mi?

Şuan seranın kırmızı cichlid yeminden kullanıyorum. Dibe çöken cinsinde. Sanırım bu hayvansal yem.

2 gün öncede havuç, kabak ve salatalık ile bir diyet yem yaptım. kurudu artık ve ondan da vereceğim. (Denedim onuda yiyorlar)

Bir yol yordam önerir misiniz? :)

Saygılar

zgrkaralar bunu beğendi.
  2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hasan bey maşallah vallahi. :) İmrendim size. Ben bu yemleme ve yeme istekleri konusunda bir sıkıntı görmüyorum. Maşallah diyelim, nazar değmesin. :nazar:

3. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Hasan Bey,balıklara rejim yaptırın rejimdans:

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Arkadaşlar yorumlar için teşekkürler fakat istediğim cevapları alamadım. Ne yapmam gerek? Her daim aç balıklar? :)

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Yapacak birşey olduğunu sanmıyorum.Yem saatlerini sıraya koyarak vereceksiniz.Başka çaresi yok:yun:

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Azar azar, 2-3 dakikada bitirebilecekleri kadar günde 3 kere yada 4 kere yem verebilirsiniz. Ben günde iki kere veriyorum. ;)

Ayrıca balıklar su yüzeyinde ağızları sudan dışarı çıkacak şekilde mi hareket ediyorlar? ve bu hareketi siz yokkende yapıyorlar mı?

7. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Normalde bende günde 2 kere sabah 7 akşam 7 olacak şekilde veriyorum. Fakat bu hafta evden çalışıyorum. Beni akvaryum yakınında görünce yukarı aşağı hareket ediyorlar. Daha elimi atsam kapağına suya vurmaya başlıyorlar :) Ben yokken standart çok ciddi hareketle yüzüyorlar.

Küçük oldukları için 3-4 saatte bir azar azar veriyorum ama son 4 günde 2 haftalık yem tükettiler :) :) :)

Erman Pehlivan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş