1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni BalıkLarım türLeri nedir sizce?

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde cikletlerimiz tarafından 4 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. cikletlerimiz

cikletlerimiz

İsim:
    içya imsin
    Selam Arkadaşlar Bi önceki Balıklarım Öldü :( :(Sadece Portakal olan kaldı yeni Bir Hediye Balıklarım geldi ama Bunların türleri nedir bilmiyorum sizler biliyorsanız Yardımcı olursanız cok sevinirim Portakalla bunlar aynı yerde yaşarmı acaba temel2:

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Ben balıklara değil de akvaryuma yorum yapmak istiyorum izin verirseniz.

O tabandaki renkli taşlar yerine kum alırsanız daha iyi olacaktır. Ve mümkünse bir de fon ekleyin..

kerem11 bunu beğendi.
  3. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Selam arkadaşım bu balıkların cinsleri zebra ciklettir . Bir hata yapmışsın zebra almakla ! . Birde akvaryum boyutları küçük gibi sanki .

4. cikletlerimiz

cikletlerimiz

İsim:
    içya imsin
    Teşekkür ederim Zebra almakla hata yapmışsın derken neden böyle birşey Söylediniz bununla ilgilide bir bilgi verirseniz sevinirim en kısa zamanda akvaryumu büyütüp gerekli şeyleri alacağım

5. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Her 15 20 günde bir dişiler yumurta döker erkek onları döller.Yavrunuz çok olur ama satarken para etmez.Elinizde kalırlar.Satarkende ebeveynleri zararlı bir şekilde satarsınız .Vede satamazsınız.

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Kerem sanki bir zamanlar bu cümleleri ben sana karşı kuruyordum :serda:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Yorum gelmeyince baktım 2 gündür yorum yok ! Ben yapayım dedim.Sonuçta herkes öğrendiklerini söylüyor.

8. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    Açıkçası Zebra gibi böylesine güzel ve özel bir tür için "keşke almasaydınız" gibi kelimeler yakışmıyor. Zebralar hobide benim için çok ayrı yere sahip bir tür, böylesine küçümsenmesi hoşuma gitmiyor açıkçası.

Akvaryumunuz ve dekorunuz malesef Zebra türü için uygun değil, daha doğal bir dekor ile canlı doğuran öneririm. O hacime uygun olan balıklar bazı canlı doğuranlar ve bettadır.

turqer ve ORGO bunu beğendi.
  9. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Akvaryumun yanında fanusmu var sanki içindede balık var ?

10. furkanready

furkanready

İsim:
    Korhan HAZIR
    bendede bu balıkların aynısı var fakat boyları 7 cm felan ne zaman yavru alabilirm. ayrıca sarı prensesle çiftleşirler mi ?

11. Yunus Yıldırım

Yunus Yıldırım

İsim:
    Yunus İlkay Yıldırım
    Akvaryumda filtre ve ısıtıcı yok heralde

12. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Sevgili İçya;
    Arkadaşlarımızında söyledikleri gibi balıkların zebra cichlid olarak adlandırılır.Aşırı derecede agresif balıklardır,kendi türlerini dahi çiftleşme dönemlerine girdiklerinde öldürebilecek türlerdir.Zebralar tek tür olarak tek çift olarak beslenmelidir,aksi takdirde yanındaki balıkların hayatları tehlikide olabilir.Akvaryuma gelince çok net bir bilgi vermemişsin.Akvaryum boyutu,ekipmanların vs?Balıklarının yanına başka bir balık almamanı şiddetle öneririm.Akvaryumudaki yapay olan herşeyi çıkarmanı öneririm.Akvryumunun tabanına midye,kırığı,çiftleşme dönemlerinde ise herhangi ufakta olsa saklanabilecekleri birkaç şey koymalısın.Bunun yanında ısıtıcı ve hava motoruda gereklidir.Arka fon işi tamamen senin zevkine kalmıştır,ama ben siyah veya mavi tonları öneririm.Akvaryumundaki diğer balıkları çıkararak,bir dişi bir erkek bırakmalısın.Emin ol ki bu dediklerimizi uyguladığın takdirde bol bol yavruların olacaktır..Benim söyleyeceklerim bu kadar,gerisi sana kalmış..Kolay gelsin.

furkanready bunu beğendi.
  13. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Yukardan konuyu okurken bile konuyu açan kişinin cevap vermeyeceğini anlamıştım. Yazık... Böylelerinin ellerinde heba oluyor hayvancıklar.... :motz:

Sayfayı Paylaş