1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni balıklarım ..

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde bursamurat tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Boyut (cm):80/30/40

Kapasite (litre):90 litre

Canlılar:1e 2d moli-1d 1e lepistes-1e 2d plati.(1 tane daha var adını bilmiyorum toplam 9 adet)

Malzemeler:iç filtre-1000w ıstıcı-çift çıkışlı hava moloru-pembe beyaz karışımı florosan

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:tuz ve dezenfekte

Arkadaşlar bu akvaryumumda sarı prenses ve yunuslarım vardı ama akvaryum küçük olduğu için ve yeterli imkan olmadığından dılayı akvaryumu büyütemedim ve sizin verdiğiniz bilgiler sayesinde bu balıklara geçtim inşallah bu balıklarlada mutlu mesut yaşarım :D

Arkadaşalar Birkaç sorum olacak;

1-) Bu balıklar için ne kadar zamanda su değiştirmeliyim?

3-) Yem olarak ne kullanmalıyım?

3-)2 tane hamile anne var onları ayırmalı mıyım ?

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar ?? ?temel2:

Uploaded with ImageShack.us

1---[​IMG]

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Murat bey selam, akvaryuma damlattığınız metilen mavisi ise, beyaz benek teşhiri görmediğiniz takdirde damlatmamanızı öneririm. Akvaryum, biyolojik bir ortamdır. Zararlı bakteriler yanında, yararlı bakterilerinde ölümünü istemeyiz. Zira yararlı bakterilere ihtiyacımız var akvaryumda. Nacizane tavsiye olarak kabul edin, uyup uymamak yine size kalsın. Hamile olan balıklarınız ne zamandır hamile bunu anlamak gerekir. Ayırıp ayırmama konusunda bir yorumda bulunmayacağım çünkü gördüğüm kadarı ile amerikan yok akvaryumda. melek vs. gibi balıklar olsaydı, ayırın derdim, yerlerdi yavruları çünkü. Ancak kılıçkuyruklar yer mi yavruları yemez mi bilmem. Siyah moly yemiyor, lepistes te öyle.. Bilen arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.

Yem olarak, hem et hemde bitkisel pul yemlerin karışık olanları var. Bunlardan kullanabilirsiniz.

Sağlıklı balıklar dilerim. Bitki eklemeyi düşünüyormusunuz akvaryuma?

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Aslında düşünmüyordum ama bitki eklemek lazımmış. Ben de eklemek isterim tabi ama nasıl olması lazım bilgilendirirseniz sevinirim.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumların su değişim süreleri aslında içindeki canlı yüküne göre ve türlerin beslenme şekline göre belirlenmeli ancak bence en güzeli 15 günde bir düzenli olarak yapmaktır. Yapılacak su değişim oranı en az % 20 EN FAZLA % 40 olmalı. Sizin akvaryumdaki türler en düşük su değişim kavramına giriyor yani % 20 yeterlidir.

Akvaryumunuza ilaç veya benzeri koruyucuları kullanmak yerine akvaryumun sağlığı yerinde iken önlem almak, balıkların bağışıklık sistemini güçlü tutmak ekosistem akvaryum kavramına daha yatkındır.

Ellerinize sağlık akvaryumunuzu paylaştığınız için.

Dekor türe göre fazla kayalık görüntüde. Anubias bitkisi imkan olduğunda eklenirse çok daha güzel olur.

5. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Teşekkür ederim bilgileriniz için peki balıklarımın bağışıklık sistemini nasıl güçlü tutmam gerekiyor anlatırmısınız.

6. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Akvaryum gayet hoş ve sade duruyor.Benim bi sorum olacaktı. 2 tane hamile var geçince konuda burdan sormak istedim.Benim dişi lepistesimde hamile karnında balıklar gözüküyor yavrulukta yavruları dünyaya getirmesini istiyorum.Sizce ayırmalımıyım ? .

7. bursamurat

bursamurat

İsim:
    murat karaman
    Benim duyumlarıma göre kardeşim eğer akvaryumunda yvruların gizlenmesi için bitkiler var ise ayırmana gerek yokmuş.Eğer saklanacak yer bulamazsalar yavrularını yiyebilirler.Bu yüzden yavruluğa ayırabilirsin.

Erman Pehlivan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş