1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Balıklardan French Angel Ağır Hasta

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar,

Yeni angel türlerini sorunlu olarak aldığımı yazmıştım. Bugün tatlı su banyosu yaptırdım ve durumu toparlayanları akvaryuma saldım çünkü onların durumları iyiye gidiyor ve tekrar yakalamak zorunda olmayacağımı düşünüyorum. Ancak French angel balığımın durumu iyi değil. Gövde de beyazlama, yüzgeçlerde erime ve mantarlar var. Balık keyifsiz bir kenarda. Saf su ile temizlik ve yakmayan tentürdiyot ile dezenfekte yaptım. Son durum aşağıdaki gibidir, banyo sonrası gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

İlerleyen süreçte yem almadığından şırınga ile vitamin vermeyi düşünüyorum.

Sevgiler...

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Daha geçen gün aklımdan geçiyordu.. Sizin baktığınız balıklar hiç hasta olmuyor mu hiç görmüyoruz duymuyoruz diye düşünüyordum.. Geçmiş olsun Temel abi , inşallah iyileştirirsin..

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yalan yok Volkan balıklarım kolay kolay hastalanmaz. Hastalanmış olsa yazmamak yapacağım en son iş olurdu. Çünkü bir balığa düzelme aşamasında yapılanları görsel sunmayı ve balığı sonunda fıldır fıldır yayınlamayı çok severim. Hepimiz hobiciyiz ve iyi biliriz ki ben balık öldürmedim diyen yalan söyler.

Bu yeni angelerin 5.de hasta alındı yani bilerek. Pek hasta balık almam ama şartlar bunu gerektirdi diyebiliriz. Gereken tüm işlemleri yapıyorum, inşallah yakında yeni balıkları karpuz yerken yayınlarım.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Temel geçmiş olsun, inşallah iyileşir.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Sen iyileştirirsin onları abi... Tuzlu su balığı doktoru gibisin zaten ;) İnşallah o videoları izleriz tekrardan..

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Geçmiş olsun abi İnşallah düzelir.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Selamlar,

Balık yem almıyor ve durum 4 gündür kritik. Bir maaşın yarısı değerde balık olması yanında ciğerimin bir yarısı da eriyor. Bu mücadele bana yabancı değil çünkü Musa yani daha büyük boydaki diğer French angel balığımda da aynı mücadeleyi verdim hatta daha fazlasını. Balığı kurtarmak adına verilen ve kazanılan tüm bu mücadelelerin ardından karpuz videosuna balıklara işgence ediyorsunuz diyenleri görünce insan çıldırmaz da ne yapar ? Bu balık içinde bir gün birileri aynı şeyleri yazarsa yemin olsun çok kötü kalbini kırarım. :uyari:

Balığı ıslak havlu üzerine kepçe içinden çıkarmadan yatırdım.

Ardından mantarlı bölgeleri yakmayan tentürdiyot ile tekrar temizledim.

Bunun ardından yem almayan balığa ağızdan vitamin ( Lipovit ) verdim şırınga yardımı ile.

8. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hiç ciğerin erimesin abi, evvel Allah sen bu işin üstesinden geleceksindir, hiç sıkma canını......

Karpuz yerkende videosunu yayınlayıp, o eleştirenlerin gözüne sokarsın......

9. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Abi büyük geçmiş olsun inşallah iyi olur yaptığın bu vitamin enjeksiyon işi çok ilginç gerçekten daha önce böyle bir işlem görmemiştim sana saygı duymamak münkün değil.
    Laf eden arkasını aynaya dönüp ona laf etsin burda:gif

10. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Çok büyük geçmiş olsun abi. İnşallah düzelir ve onu akvaryumda yüzgeçlerini sallarken görürüz.

11. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Prof. Dr. Sn. Temel Sert bilim dünyasına yaptığınız katkılardan dolayı teşekkürü size bir borç biliriz. :)

Temel abi inanıyorum yaptığın bu tedavi işe yarayacak.Ufaklığa şimdiden geçmiş olsun...

12. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça

Geçmiş olsun,üzücü bir durum Allah kolaylık versin abi.İnşallah başarılı olursun,kolay gelsin...

13. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Temel Abi gecmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iyleşirler. Ne olursa olsun abi ona da yaradan bir can vermiş, insan üzülmez mi...
    Sen elinden geleni yaptıktan sonra abi gerisi yaradana kalmış... İnşallah akvaryuma en kısa zamanda döner...

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Daha evvel hiçbir platformda uygulanmamış olduğunu hatırlatmak isterim. Eğer ayağa kalkarsa yem almayan ve aşırı mantarlı balıklar için bir kurtarma işlemi olabilir. Kullanılan ürünler tamen bana aittir. Bir hatırlatma olarak akvaryumuma hiçbir müdahale yapılmamıştır, su değişimi dahil. Çünkü balıkları sorunlu aldığımı ve akvaryumumda hiçbir sorun olmadığından eminim. Diğer yeni 3 balık tek banyodan sonra düzelme yolunda çok ilerledi bile.

Konuya bakış açım nettir, gözlerimizin önünde yem almayan balığın ölmesini bekleyeceğime bu şekilde mücadele verir ben öldürürüm daha iyi. males:

Yok profesyonel uygulamadır, yok tecrübesi olmayan yapmamalı, yok devenin nalı değil arkadaşlar. Balık 5. ci gününde yem almıyor ve yüzgeçler 1 cm mantar bağlamış ne olursa olursa olsun bu tarz mesajlar yazmak yerine cesaretlendirmek gerekir.

İyi dilek ve yorumlarınıza teşekkürler. Bu desteğin karşılığını genç Frech ve ben ödemek isteriz...

15. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça

Yakmayan tentürdiyot nasıl bişey eczanelerde varmı acaba veya nereden temin ettiniz,ilk defa duyuyorum cahilliğimi bağışlayın,bide vitamini kaç ml.yi kaç saniyede veriyorsunuz bunu da belirtirseniz daha açıklayıcı olur...

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Yakmayan tentirdiyot tüm eczanelerde satılıyor. Vitamin miktarı tamamen balık boyutları ile alakalı bir durum ve ml olarak verilmesi gereken nedir diye net bir hesap yapmadım çünkü bunu belirlemek zaten imkansız. Balığın boyutları ve türü bu konuda belirleyici olacaktır. En küçük şırınga kadar yani üzerinde yazana göre 2 ml verdim. Bir kısmı yüzgeç aralarından bir kısmı anüsten çıktı zaten. İnanılmazdı manzara. :(

17. cüneydbayramça

cüneydbayramça

Yer:
    bursa
    İsim:
    cüneyd bayramça

Hocam bravo emeğinize sağlık,inşallah çabanız karşılığında yaşatırsınız,bekliyoruz hayır haberlerini,gidişatta güzeldir inşallah,paylaşım içinde çok teşekkürler...

18. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Temel hocam büyük geçmiş olsun ama inanıyorum bunun üstesinden geleceksin .Eleştiri ve çok bilmişler olacak ama biz seni biliyoruz ve yanındayız hocam kişilere takılma can:gif

19. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

Temel abi geçmiş olsun.Sıkma canınıı bu balığı iyileştireceğinden eminim. :hepiniziseviyorum:

20. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Temel bey balığınız için inanın çok üzüldüm. Eminim kisiz bu balığı iyleştirir karpuzu yedirirsiniz. olmadı tere verir saksınızdan öyle coşturursunuz.
    inanın yaptıklarınızın yanındayız. bay bay:gif

Sayfayı Paylaş