1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir akvaryum için ekipman tavsiyesi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde zexxus tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Ürünlerin Geliş tarihi için bilginiz var mı Mesut bey

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Artı olarak atiyi seviye problemi yüzünden sevmezdim Mesut bilir ama bu kadar görselli tecrübeden sonra gerçekten hak eden bir ps.

Eldeki ps ten memnun kalmazsam (yeni motor alındı onun performansı bekleniyor) akvaryum merkezinin sattığı ps lerden bende denemek istiyorum açıkçası.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Bilmiyorum arayip gorusebilirsiniz.

4. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Genel itibariyle ile görünüm bu şekilde olacak.
    Aklımdaki ekipman listesi de oluşmaya başladı
    Ps reef Royal de 300
    Dalga motoru Jebao rw-15 2 adet
    Kafa motoru Jebao dct 12000
    Kaya naturals ocean 54 kilo
    Kum caribsea ocean direct oolite 36 kilo
    Dozaj pompası Jebao 2 adet

Aklımdaki şimdilik bunlar ama değişikliklere açığım. Değişikliğe gerek var mı?

Ekli Dosyalar:

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Secimler güzel görünüyor. Dozaj pompasi 2 taneye gerek yok bence onun yerine MST marka su tamamlama unitesi almalısınız bence :D :D

veysel ve 8020_r31s bunu beğendi.
  6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Istanbulda iseniz pc yi gidip gorun malzeme ve işçilik kalitesine bakin. Motor iyi sayilir govde de iyiyse al gitsinnn ;)

8020_r31s bunu beğendi.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Secimler güzel görünüyor. Dozaj pompasi 2 taneye gerek yok onun yerine MST marka su tamamlama unitesi almalısınız bence :D :D

Düzenleme: 20 Ocak 2015
    veysel bunu beğendi.
  8. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Abi ben kayseri deyim o sebepten gidip görme şansım yok. Bu arada MST marka çok pahalıymış ;-)

veysel bunu beğendi.
  9. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kayserili oldugunu anladim son cumlenden zaten temo25

Pennywise bunu beğendi.
  10. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Ayıp ettin abi ben sana kıyamadığımdan:-D

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Hobi kazansin ;) :)

12. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Bu arada bizim buralarda köfte yol mantı sucuk ve pastırma var haberiniz olsun;-)

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Olur onlarda olur ;) :D

14. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Kalsiyum rektörü için tavsiyeniz olur mu?

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Dozaj pompasi kullancaksiniz ilk etapta ihtiyaciniz yok ;)

16. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Abi bende hemen kullanmak için değil de marka olarak öneriniz olurmu diye

17. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Baktığımda Reef Royal PS seçiminiz 1500 tl civarı.Malzemelerin toplamı 3-4 bini bulacak sanırım.Bu kadar malzeme için önceden alınmış 2 istanbul bileti bence çok değil.Hafta sonu gelir gezer gidersiniz.Önceden alırsanız biletler 80 tl civarı.

18. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    Yok zaten geleceğim ama ilk önce mert Bey'le konuşup ps ne zaman gelecekmiş onu öğrenip geleceğim.

19. ercolog

ercolog Firma Yetkilisi

İsim:
    ERCAN EROĞLU
    İsmail Bey Selamlar,

RLSS ile ilgili neden yedek parça sıkıntısı yaşayacağınızı düşündünüz? markanın distribütörü olarak her türlü yedek parçayı stoklarımızda bulunduruyoruz bilginize.

Yedek parçadan dolayı tercih edilmiyorsak üzücü bir durum demekki yeterince güven yaratamadık umarım önümüzdeki dönemde satışlarımızı arttırır daha yaygın bir ps markası oluruz..

Ben size dc motorlu bir ps almanızı öneririm marka konusu size kalmış bir durum ve akvaryumunuzu yeni yapacaksanız sump kısmında mutlaka bubble trap denilen şaşırtma kısmı olsun.

Umarım güzel ve sorunsuz bir tanka sahip olursunuz.

Saygılarımla..

Pennywise bunu beğendi.
  20. zexxus

zexxus

Yer:
    kayseri
    İsim:
    ismail gürkan
    [quote uid=7250 name="zexxus" post=307470]Arkadaşlar yaklaşık 8 ay ara verdiğim hobiye geri dönmeyi planlıyorum. Kendi iş yerime geçtiğim için bir önceki tankımı elden çıkartmak zorunda kaldım. Şimdi Aklımda ki tank 120*80*65 fakat su düşüşü 55ten planlıyorum. Yükseklik 65 olması wavebox kullanmak istediğim için. Sump ebatlarıda 130*70*40 olacak. Ancak işin diğer tarafı burdan sonra başlıyor. Ekipman seçimi konusunda bir takım tereddütlerim var. Örneğin ps için ilk önce dc motorlu bir rlss 10i vardı ancak daha sonra yedek parça için sıkıntı çıkabilme ihtimali olabilir diye Ati 250is dc diye düşündüm ancak bunda da izlediğim videolarda dc motorun yeteri kadar hava emişi yapamayacağı yönünde yorumlar gördüm. Düz olan motor dcye oranla daha fazla hava eminine sahipmiş. Bir diğer kafama takılan sorunsa dalga motoru. Dalga motoru için vortech ve tunze karşımımı olmalı yoksa farklı bir önerisi olan varsa siz üstadların tavsiyeleri benim için çok önemli. Sehpa ebatlarıda 200*80*80 olacak. Bu arada sps ağırlıklı bir tank istiyorum. Kaya için ne kadar olmalı ve ne olmalı ileride problem yaşamak istemiyorum aiptasia vesaire gibi. Kum ne kullanılmalı ne kadar kullanılmalı? Bunun gibi bir Sürü sorum var ancak bunlar ilk aklıma gelenler. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.<br /><br /><br />Sent from my iPad using Tapatalk HD[/QUOTE]<br />İsmail Bey Selamlar,<br /><br />RLSS ile ilgili neden yedek parça sıkıntısı yaşayacağınızı düşündünüz? markanın distribütörü olarak her türlü yedek parçayı stoklarımızda bulunduruyoruz bilginize.<br /><br />Yedek parçadan dolayı tercih edilmiyorsak üzücü bir durum demekki yeterince güven yaratamadık umarım önümüzdeki dönemde satışlarımızı arttırır daha yaygın bir ps markası oluruz..<br /><br />Ben size dc motorlu bir ps almanızı öneririm marka konusu size kalmış bir durum ve akvaryumunuzu yeni yapacaksanız sump kısmında mutlaka bubble trap denilen şaşırtma kısmı olsun.<br /><br />Umarım güzel ve sorunsuz bir tanka sahip olursunuz.<br /><br />Saygılarımla..<br/>
    Ercan bey amacım hiç kimseyi kırmak değildi eğer kırdıysam özür dilerim. Fakat Türkiye ye yeni giren ürünleri denemeyi her zaman çok sevmişimdir. Ancak marka olarak yeni giriş yapan bir markada zaman zaman çoğumuz bu mağduriyeti yaşamışızdır. Tabiki benimde dileğim yeni markaların adını duyurması ve bu rekabetten Biz hobicilerin karlı çıkması. İnşallah çok daha fazla marka getirirsiniz. Hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim.
    Tekrar kusura bakmayın ercan bey.

Sayfayı Paylaş