1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir damacana motoru

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde RuPTuR tarafından 20 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Yeni bir kendin yap(KY) projesi içerisindeyim.Umarım bu gece tamamlamış olurum.Üzerinde çalıştığım alet damacanadan dinlenmiş suyu akvaryuma basmaya yarayacak.Portalımıza şimdiden hayırlı olsun.

Not:Dalgıç pompa gibi çalışacağı için hava-su oranı sorun olmayacak.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sabırsızlıkla bekleyoruz Cem kardeşim. Merak ettim ?

Şimdiden ellerine sağlık.

3. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Ya Temel Abi adaptör 12V diye 12V'luk motor taktım,herşey bitti,pirize taktım adaptörü,anahtarı açtım,bir titreme...
    Aha çalıştı dedim,pervaneye baktım titriyor sadece.Hay ben senin dedim,adaptöre baktım 9V :(

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Abi projeni sabırsızlıkla bekliyoruz. Şimdiden kolay gelsin.

Saygılar.

5. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Ya bu motorlar neden titriyor ama pervaneyi çevirmiyor???? :bilmem: sopa darbe- başlarım-

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    12 v adaptör kullanıyor olabilirsiniz fakat,kullanmak istediğiniz motorun birde güce,yani ampere ihtiyacı var.Voltaj tamam fakat amper düşükse motor çalışmaz ;)

7. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Olcay abi,4,5Vluk pil ile çalışan motoru taktım onda da sadece titreşim oldu.Ne yapmam lazım?Tabi havada bir soru oldu ama bakalım,biryerlerden bulacağım birşeyler artık...

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cem;kullandığın adaptörün amperi çok düşük diye tahmin ediyorum.Aynı 12 v ama yüksek amperli bir adaptör kullansan bu iş hallolacak sanırım.Hani oto teyp leri çalıştıran adaptörler varya? O tarz bir adaptörün varmı? Yada temin edebilirmisin? Birde o tip adaptörle dene bakalım.Birde eminmisin motorun sağlam olduğundan?

Kullanmak istediğin motor tam olarak nasıl birşey?

9. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kullanmak istediğim motoru yazıcımdan sökmüştüm.Baya güçlü birşey.Asıl onu kullanmak istiyordum ama olmayınca(adaptörün gücü yetmeyince) eski pille çalışan motoru taktım.3 tane seri bağlı D pil ile çalışıyordu.O da çalışmadı.Şu sözlüden sonra gidip araştıracağım adaptörleri.Bulunmayacak birşey değil.Bence de güzel olacak.Çoğumuz damacanada dinlendiriyoruz suyu çünkü haksız mıyım?

Sayfayı Paylaş