1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir katkı maddesi hk..

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde suret tarafından 19 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bu kaya ve bu balık.... Ben akvaryumu kurana kadar satılmazsa iyi

▪Note5 ve Tapatalk▪

TencoMelih ve Alparslan bunu beğendi.
  2. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Selam.
    Reef'lerinde katkı maddeleri kullanan arkadaşlar.. sizin tanklarının normalden fazla miktarda sodyum oksit ve özellikle sülfat koyarsak tepkimesi ne olur?

▪Note5 ve Tapatalk▪

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Aynen tahmin ettiğim gibi çıktı. Bu madde yosun sorununa kesin çözüm sağlayacak. mercanların gelişimine de faydası var.

Evet buraya kadar harika. Fakat şu var ki fazla kullanımı tankdaki bütün bakterileri topyekun öldürecek gibi. Haliyle Mercanlar dahil ve belki balıklar da etkilenecek.

Bu nedenle benim bir an önce bir deneme yapmam gerekiyor. Büyüğüyle aynı iç özelliklre sahip daha minyatür Küçük bir tankta..
    Fazla dozlamamak gerekiyor, benim de elimin ayarı bi vardır ki sorma.
    Suya çözelti mi hazırlamak gerek, direk yosunun üstüne mi basmak gerek, günde ne kadar... kim deneyecek?

İş ciddiyetle sonuçlanınca adam gibi bir konu açar ilgili yere yazarım. Şimdilik burası uygun

Düzenleme: 19 Kasım 2015
  4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Abi son açtığınız 4-5 konıudaki geyik istatistiği yüzünden konuya bir türlü ciddi yaklaşamıyorum :D

TencoMelih, MESUT_KERİM, Pennywise ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Olur öyle. Fazla takma kafanı. Bak her şeyin bir çözümü var. Sabırlı olacaksın. Herşey istediğimiz gibi olmuyor. Biraz zaman tanı. Herşey güzel olacak.

▪Note5 ve Tapatalk▪

MESUT_KERİM ve ka2n bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bu konu ciddi mi?

MESUT_KERİM ve suret bunu beğendi.
  7. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    İşte kafayı yedik ciddi mi değil mi bilemiyoruz :)
    El birliğiyle delirttiniz bravo :D

MESUT_KERİM, Pennywise ve suret bunu beğendi.
  8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Konu ciddi yav
    Konu ciddi ama dönen muhabbet bi acayip :)

▪Note5 ve Tapatalk▪

MESUT_KERİM ve JOEBLACK73 bunu beğendi.
  9. JOEBLACK73

JOEBLACK73

İsim:
    cüneyt bolkol
    Kusura bakma,ben başlattım galiba....:(

suret bunu beğendi.
  10. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ne alakası var, keyfine bak. Ben çok ciddi ve çok mühim bir insana benziyormuyum?

Saygı çerçevesinde her türlü şamata gırla gider... kaliteli ve mühim insanların ve önemli kişilerin söyleyemeyeceklerini söylüyor, yapamayacaklarını yapıyorum.

Halk çocuu, içimizden biri. Şu akvaryum olayını çözeyim başkanlığa adaylığımı koyucam

▪Note5 ve Tapatalk▪

MESUT_KERİM, Alparslan ve ka2n bunu beğendi.
  11. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Ben soruyu ciddi olarak sorduğunuzu düşünerek kendi bilgim dahilinde yorum paylaşayım;

NA2O akvaryumda bu şekilde kullanılamaz. Su ile temas halinde hızlı reaksiyona girerek NAOH formunu alır. Sudkostik alkalinite değeri çok yüksek olduğu için mevcut değerleri çok oynatır ve ayrıca kullanımı ile beraber zaten kullandığımız diğer tuzlar içinde geçerli bir sorun teşkil eden Na birikmesine yol açar. Kimyacı değilim, konu hakkında ihtisasım yok fakat şitkette 8 tane kimyager veya mühendis arkadaşım var. Önemli bir durum varsa, isterseniz onlardan da bilgi almaya çalışabilirim. İlave olarak yine isterseniz 20 lt'ye kadar NAOH bedelsiz verebilirim.

Ya da duruma göre söylediklerimin hepsini unutup, yine Adana dürüm muhabbetine dönebiliriz. ;)

suret ve ka2n bunu beğendi.
  12. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Bu konu hakkında özel bir mesaj atacağım birazdan. Belki bir fikir sahibi olabiliriz.
    Benim kullanmayı düşündüğüm madde toprakta ve pek çok alanda kullanılıyor. Aynı zamanda tuzlarımızda da var. İnceledim.

Fakat yanında etken başka maddeler de mevcut. Ana madde değil de bu diğer maddeler sıkıntı çıkarabilir. Bunu ya deneyip göreceğiz ya da bilgili birileri çıkıp diyecek ki ...
    Bilgi verecek.

▪Note5 ve Tapatalk▪

13. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Özel mesaj gönderdim şimdi. Haliyle çok uzun oldu..

▪Note5 ve Tapatalk▪

14. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Erdoğan bey'e ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Beni gerçekten büyük bir zahmetten ve masraftan kurtardı.
    Bizim Okyanus özü işi yattı ama bir adana dürüm borcum olsun :)

▪Note5 ve Tapatalk▪

ka2n bunu beğendi.
  15. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var Burak bey, araştırmacı kişiliğinizi hiç kaybetmemenizi temenni ediyorum.

Dürüm işin bahanesi, maksat muhabbet ve güzel dostluklar... ;)

Pennywise ve suret bunu beğendi.
  16. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Ben kedi besliycem ya bu ne böyle gezmediğimiz kimyager kalmadı. Yok "xxx" yok magnezyum fosfat sülfür soda votka tuz muz derken kedi iyi kedi iyi. Hayvan bi fasulye pilav evde ne varsa onu yer. Bi de yatacak ye verdik mi tamam.. kakası da gübre olur çiçeklere koyarız hah konuşarak buldum katkı maddesini. xxx=Kedi kakası.

▪Note5 ve Tapatalk▪

17. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Acayip fosfat yapar...:D

suret bunu beğendi.
  18. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    20 dakikada hava ne kadar kararmış yav. Arabayı park ederken gündüzdü, içeri girdim çıktım ortalık kapkara

Alparslan bunu beğendi.
  19. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Marmara sanayi sitesinde 5 tane camcı var 10mm çam oradan alırız sana. Ön camı da extra clear olur. 10 numara olur dert etme.
    Ayrıca 2 tane kedi var bizde. Kumu yemi az değil. Kendi yediğini verirsen masadan inmez. Sadece kuru mama olacak.
    Ayrıca fosfat değil nitrat yapar :)

suret bunu beğendi.
  20. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Yav kediyi de bağladınız fosfat nitrata. Tamam onu da beslemiyorum. Yok mu şöyle işemeyen ... etmeyen bi hayvan onu besliyim :)

▪Note5 ve Tapatalk▪

Düzenleme: 21 Kasım 2015

Sayfayı Paylaş