1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Bir Tür Arıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kingsnake tarafından 16 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Herkeze selamlar yaklaşık 2 yıldır Sarıprenses ve yunus besliyorum yapabileceğim herşeyi yaptım düzenli yaruda alıyorum fakat artık sıkıldım sanırım Akvaryumum 100x80x60 yeni bir tür beslemek istiyorum bana ne önerirsiniz canlı doğurganda olabilir tuzlu suya geçmek isterim ama maddi olarak şu an için imkansız önerilerilerinizi bekliyorum dostlarım..

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Yeni Bir Tür Arıyorum

Sinan bey tetra türü bakabilirsiniz bence ben tuzlu suya geçmeden önce yaklaşık 5 yıl baktım hareketli neşeli bir tür ve beraber yaşayabilin cinsler cok fazla.

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Sinan bey Leptosama türleri,Afra hara,Eretmodus,Brichardi veya Lamprologos ocellatus gold olabilir.

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Sinan Bey bitkiyle uğraşmak beni yormaz derseniz bol bitkili bir canlıdoğuran tankı tavsiye ederim. Zaten önceden beslediyseniz az çok bilirsiniz. Renk cümbüşü mübarek. O hacimdeki bir tankta da fena üretim yaparsınız.

Not: Bitkili akvaryum bakmak kolay değildir. :D Kendimden biliyorum.

5. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal

Uğraşmak derken çokmu zor olur? fazla ilgi gösteremem o zaman.

6. Yasin K.

Yasin K.

Yer:
    kayseri
    İsim:
    Yasin Kulak

sinan abi senin ne tür akvaryum hoşuna gider sakin mi hareketli mi saldırgan türler mi vs ona göre bi akvaryum kuralım sana :) mesela benim aklımda bi akvaryum var hep diri tutuyo heyecanımı şartlar olgunlaşırsa kuracağım inş 200cm-100cm-100cmh akvaryum ön taraftan arkaya tırmanan küçüklü büyüklü kırmızı taşlar/kayalar çok sade bi kurulum olacak ama içindekiler 2 3 seneye canavar olacak 35 cm astronot 40 50 cm prana 60 80 cm chellenger semenderler falan düşünürken bile ayaklarımı yerden kesiyor belki flowerdan falan da katabilirim içine çok soğuk ürkütücü bi akvaryum var hayallerimi ısıtan fakat uysal mini mini bişeyler istiyosan neon kardinal tetra barbus türlerini söyleyebilirim yani senin nasıl bişey istediğine göre o karaktere sosyolojiye sahip türlerden söyleyebilirim mesela turna balığınıda düşünüyorumda ona balçık vs gerekiyo annem yüzünden ızgaralık oldu :yazik: bide bricardi argus ve monolarla çakmada olsa tuzlu su havası veren bi akvaryum çok güzel olur :)

7. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Tropheus olmazmı :)

Sayfayı Paylaş