1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Bir Tank

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Tolga55 tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Merhaba.Ben şuan 40 litre bir akvaryumda 2 dişi lepistes ve 4 pristella tetra besliyorum.2. bir akvaryum kurmak istiyorum ama annemin izi vermeyişi :F ve evdeki yer sorunu yüzünden 15-20 litrelik bir akvaryum kurmak istiyorum.Şimdi dersiniz 15-20 litrelik akvaryumu ne yapıcaksın diye :).Ama zevk işte.Mesela camcıya 20 litre kapasiteli bir akvaryum yaptırsam içinde 1 tane betta beslesem nasıl olur.Veya 20 litrelik bir akvaryumda karides beslesem nasıl olur :).Gönlüm 20 litrelik bir akvaryumda 1 adet beta beslemekten yana ama o hacim beta için nasıl olur onuda bilemeyeceğim :).Yani anlatmak istediğim küçük bir 20 litrelik akvaryumda hobimi yavaş yavaş devam ettirmem için ne besleyebilirim :).O kadar hobici görüyorum evinde 3-4 tank var :).Bizde ise malesef evdeki baskılardan dolayı sadece 1 tane 40 litre var :).Bunun yanına 20 litre bir akvaryum yaptırmak istiyorum camcıdan bunun içnide 1 adet beta beslemek istiyorum ama tabi sizede sorayım dedim neler yapabilirim diye :).

İyi akşamlar.

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Yeni Bir Tank

Merhabalar...

20 lt lik akvaryum karides ve betta elbette beslenebilir. Ama bence Cennet Balığı besleyin :) Kısa sürede kendine hayran bırakacaktır sizi...Tabi bulunabilrliği muallak...

Buyrun akvaryumumdan bir kare..

Tettara

Bu arada merak etmeyin ileride akvaryumlar peşinizi bırakmaz pala.gif

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Yeni Bir Tank

Betta uygun olur bence. can:gif

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Yeni Bir Tank

Cennet balığıda çok güzelmiş dii betta'ya benziyor.. Valla Tolga bey faunusta yaşamasındansa 20 lt'de yaşaması şanslı betta'mız için büyük bir ödül olur.. 20 lt yeter.. Birazda bitki koyarsanız dahada görsel hale gelir betta'nın yeni evi.. İyice bir semirdikten sonrada yanına bir dişi koyarsınız.. Sonra izleyin sergileyecekleri güzelliği..

5. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL
    Yeni Bir Tank

Cennet balığıda güzelmiş.Malesef burda o kadar çeşit balık yok :).Betayı bile gidip Samsun'dan alıcam :).Önerileriniz için teşekkür ederim.20 Litrelik bir akvaryumda güzelce bitkilendirip beta beslemeye karar verdim :).Elbette küçük bir hacim ama ilerde tabiki büyütürüm.

Teşekkürler.a

6. xl-kral

xl-kral

anneniz izin vermiyosa anneszin seveeği balığı alın:D...böylece alıştırmış olursunuz annenizi. sonra kendi istediğinizi. anneniz karidesi seveceğini sanmıyorum :D

Sayfayı Paylaş