1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir tat, yeni bir neşe arıyorum.

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde LostRua tarafından 15 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sevgili akvaryum portalı ailesi, öncelikle herkese selam olsun. Kardeşlerimizden, abilerimizden, ablalarımızdan portala yeni katılanlardan kısacası tüm aileden özrü bir borç bilirim. Üniversite telaşı vizeler derken vakit vakti kovaladı, telaşe arttı ne portala uğrayacak ne de takip edebilecek zaman bulamadım. Bu zamana kadarda derdini dert edinemediğimiz, yardımına koşamadığımız, neşesine neşe katamadığımız herkesden özür dilerim.

Bilenler vardır elbet, bilmeyenlere de hatırlatmak adına ben uzun zamandır bitkili akvaryumlarla boğuşmuş kendine göre bir başarı elde edememiş biriyim. Başarı sayılabilecek çok şey var elbet ama. Bazı abilerimiz çıtayı o kadar yükselttiler ki bitkili akvaryum konusunda bizim başarılarımız gölgelerinde kaldı ki o başarılarada onların adımlarını takip ederek ulaştığımızda bir gerçektir. Lakin artık bir değişim vaktinin geldiği aşikardır. Öyle bir tablo ile karşılaşır oldum ki akvaryumun suyu yarıya kadar düşmüş ( buharlaşmadan kaynaklı ) su değişimleri her günden aylara düşmüş, yem deseniz 2 yıldır eve balık yemi girmedi. Ve bugün bu hobiden soğuduğumu akvaryumla arama giren bitkilerden kurtulup, yavru heyecanına erişmek veya balıkların büyümesini izlemek kısacası bir amaç edinmek istiyorum.

O yüzden sizlere danışmak belkide içinizde gerçekleştiremediğiniz bir hayali hayal edinip yola koyulmak istiyorum. Hem fikir paylaşımı olsun hemde benim gibi yeni bir tat arayanlara yol göstermesi amacı ile bu konuda hayalimizdeki akvaryumlarımızı paylaşabilirsek hem benim için hemde çoğu hobici için faydalı olacaktır.

2. Erdal

Erdal

Yapamayacağım bir tank yapana hayırlı olsun

zero-edge-aquarium-500x379.jpg

ka2n, nhtkmn ve veysel bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sanırsam böyle bir akvaryum tasarımı portalda mevcut ama, frag tankı olarak kullanılıyor diye hatırlıyorum. Böyle bir akvaryumu Konya'da yapmak bir hayli zor olacaktır. Malesef daha tuzlu su akvaryumlarda gelişme döneminde. Sanırsam bir 3-4 yıl var bu proje için.

Sayfayı Paylaş