1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni bir torf, ama kararsızım

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 28 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Yeni bir bitki akvaryumu kuruyorum. Balık olarak sadece saf endler balıkları ve cüce vatozlar olacak bu akvaryumda. 70 küsür litre...

Kafama bir şey takıldı. Her zaman kullandığım torftan bulamadım. Normalde şunu kullanıyorum (zamanında fotoğrafını çekmişim, ama kimyasal değerlerini falan hiç hatırlamıyorum):

Bu torfun (yukarıdaki) çok faydasını gördüm. Bundan bulamayınca "İzel" marka bir torf aldım. Kimyasal değerleri şöyle:

Birazdan akvaryumun tabanını düzenlemeye başlayacağım. Sizce bunu kullanayım mı, kullanmayayım mı?

2. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Kimyasal değerleri düşük gibi geldi bana sanki.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yeni kurulumun hayırlı olsun hocam. İnşallah istediğin gibi bir kurulum olur. Kimyasal değerleri konusunda bitkili akvaryum olmasından dolayı pek net yazamayacak olsam da bence kullanılır gibi geliyor. Çünkü yeni bir kurulumda bitki miktarı belli bir oranda olacak ve yeterince gelişmelerine yeter. İlerleyen zaman diliminde gerekecek artı ilaveler akvaryuma kazandırılabilir diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş