1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Bitkili Akvaryum Kurulumu Vira Bismillah

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde triggers tarafından 2 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Boyut (cm):75x40x40

Kapasite (litre):120lt.

Canlılar:Henüz yok

Bitkiler : Hemianthus callitrichoides ''cuba '', Pogostemon helferi.

Malzemeler:
    4x24=96 watt t5. 2 x luxline plus 865, 2 x grolux.

Co2 tüplü sistem, weipro ph kont., Ehiem 2034 eco pro 200, tabanda 25 kilo hagen kum, TetraPlant completeSubstrate, TetraPlant Crypto tablet gübre, seramik difuser.
    Akvaryum Bakımı: Döngüyü hızlandırmak için ilk gün Sera bio nitrivec. İlk haftalar düzenli su değişimi haftada 2 defa %10, çeyrek doz gübreleme.

Kullanılan Yemler:Sera vipan.

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:
    Tunç Söylemezoğlu demir, nitrat, fosfat, seachem florish, seachem potasyum, Sera bio nitrivec.

Testler: Nitrat, demir, fosfat, kh ve gh.

Evet sevgili akvarist dostlar, yeni bir kuruluma başladım hayırlısı ile, bitkiler önümüzdeki hafta elime geçecek ve yavaş yavaş ekleyeceğim. Bu benim 2. bitkili tankım olacak ilkin de sizlerle paylaşmış ve sonsuz desteklerinizi alıp sayeniz bir hayli yol katetmiştim, yaklaşık 8 ay süren önceki tankım da ciddi bir problem yaşamamıştım ve bu beni yeni bir kuruluma cesaretlendirdi. Umarım bu kurulumda da beni yalnız bırakmazsınız. Kafamdaki 2 dizaynı oluşturup fotoğraflarını yükledim. Taban cuba kaya dipleri helferi olarak yapılacak. Hangisini yapmam konusunda yardımlarınız bekliyorum...

Selamlar...

Ekli Dosyalar:

• image.jpeg
      image.jpeg
      Dosya Boyutu:
      85,7 KB
      Görüntüleme:
      854
    Okurt, murer, YIKIKTEMO ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Atila abi tebrikler süper ekipmanlar almışsın çok güzel bir şey çıkacağı beli şimdiden Maşallah...:)

triggers bunu beğendi.
  3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Dekor konusunda taşlar tek sayıda olmalı. Bir asimetrik olmasi daha iyi ilk örneği çok sevdim. Bir de tek tarz Kum yerine ivagumi düşünüyorsanız farklı iki Kum orta kısmı kaldırmak yerine sağ ve sol arka köşeyi kaldirmanizi en orta sağ veya sol kısma büyük kayayı diğer kayaları tamamlayacak şekilde dizmenizi öneririm. Bence suyu doldurmayın hiç ilk bir hafta sadece akvaryum boş şekilde dekor için bakın seçtiğiniz bitkiler dizaynı ön plana cikardiginizin göstergesi kurulumu takip edeceğim. Birde nacizane önerim ilk birkaç hafta akvaryum toprağa dikmeden 8 10 kök çınar veya türevleri eklemenizdir nede olsa taban bitkisi kullanacaksınız sadece ve tabana yayılması sırasında yosunla uğraşmaya gerek kalmasın kolay gelsin.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

triggers bunu beğendi.
  4. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Haklısınız, zaten dizayn konusunda tam kararımı veremedim. Sizin fikirleriniz doğrultusunda da değişiklikler yapabilirim, önceki dizaynım sizin dediğiniz tarzdaydı, sol tarafı yüksek yapmıştım ama arka fonuda rotala ile doldurduğum için iwagumi'nin çok da bir anlamı kalmamıştı. Bu kez farklı olsun istedim arka tarafı boş bırakacağım, yine de değiştirilemez değil ! Şu anda bile dizayn ile uğraşıyorum. Bitki konusuna gelince aynen dediğiniz gibi 5-10 kök çınar almayı düşünüyorum ama cubalar salı günü gelecek, onları bekletme şansım yok. Pazartesi tankı dolduracağım. Salı akşamı da cubaları ekeceğim, sanırım helferiler de daha sonraki hafta gelecek.

5. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Biraz daha uğraşarak bu şekilde bir dizayn oluşturdum. Bu ayırdığım alana farklı bir kum koyup yol vb. bir etki yaratmak istiyorum. Buraya kullanabileceğim kum hakkında fikir verebilirmisiniz .

6. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Pekte yardıma ihtiyacı olmayan biri olduğunuzu düşünüyorum.Ekipmanlar konusunda sıkıntı yok.Gereken herşey mevcut.Dizayn konusunda da yetenekli olduğunuz göz önünde.Yol yapmayı düşündüğünüz kısıma silis kum veya biraz daha iri yassı taşlar kullanabilirsiniz.Bu benim fikrim uygulamak size kalmış.Takibimdesiniz...:)

triggers bunu beğendi.
  7. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Olur mu kardeşim bu aşamada herkesin yardım ve fikirlerine ihtiyacım var, benim gözümden kaçan bir şey başkasının gözünden kaçmayabilir. Silis kum konusunu değerlendireceğimden emin olabilirsin.Selamlar...

vanlyy bunu beğendi.
  8. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Elbetteki dediklerin doğru.Tecrübe edinmiş biri olduğunu düşündüğümden öyle dedim.Silis kumdan farklı bir öneri var ise onları da değerlendirebilirsin.Uygun olan hangisiyse onu kullanırsın.Başarılar....

triggers bunu beğendi.
  9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    İnce deniz kumu olabilir. Ayrıca bir önerim de son dizayninizda sal taraftaki gibi bir büyük taș koymaniz sağ çok dikkat çekiyor ama sol çok boş kalmış kayaları geniş yüzeyi kumdan olmasından sa dik koyarak biraz daha yüksek kaya koymaniz taban kaplandiktan sonra daha hoș görüntü sağlayacaktır.

triggers bunu beğendi.
  10. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Atilla abi bizim parvula bahçesine ne oldu yav temo26 Ama eminimki bu akvaryum çok daha güzel olcak.Yakın takiptemo8

triggers bunu beğendi.
  11. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Belli aralıklarla değişiklik yapmak lazım!

12. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Atila Bey, ustalarında yardımlarıyla çok güzel bir akvaryum oluşacağa benziyor. Kolay gelsin.

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hayırlı olsun Atila Abi.

Yeni bir peysaj değişikliği mi, yoksa ikinci bir tank kurulumu mu?

14. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Peysaj değişikliği yapıyorum. Bakalım nasıl olacak! Selamlar...

15. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL
    Böyle bir dizayn tasarladım, önerilerinizi bekliyorum.

veysel, osm@n, talha54 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. vanlyy

vanlyy

Yer:
    van merkez
    Derinlik güzel inşallah daha da güzel olacak.:okey:

triggers bunu beğendi.
  17. osm@n

osm@n

Yer:
    istanbul
    İsim:
    osman atar
    Elinize sağlık güzel bir çalışma olacağı şimdiden belli. Sabırla bu konunun takipçisi olacağım.

triggers bunu beğendi.
  18. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    :okey:

triggers bunu beğendi.
  19. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    En arkadaki minik kaya gözüme battı sadece benim zamanla bitkilerle toparlayabilir belki olmadı bir sağ kayaya bağlanabilir onun parçası gibi gösterebilirsiniz

triggers bunu beğendi.
  20. triggers

triggers

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Atila UYSAL

Üç boyutlu hali daha güzel görünüyor, bitkilerle kaplandığında hoş bir görüntü oluşacağını zannediyorum. Selamlar...

vanlyy, osm@n ve LostRua bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş