1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Bitkili Akvaryum Kurulumu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde talha54 tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Ben tabanda gübre olmadan glosso ve parvula yetiştirilen akvaryumlar gördüm. Litre başına 0,75 watt aydınlatma, silis kum, CO2 ve sıvı gübre ile parvula ve glosso yetiştirilebiliyor. Yapan abimiz bunları söyledi.

2. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Evet Talha Murat abinin dediklerinin üzerine başka bir şey söylenemez. İmkanların dahilinde yetiştirebileceğin türlere ağırlık ver.

murer bunu beğendi.
  3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Problemde orada zaten co2 ve hassas bir biçimde akvaryumdaki besleyici mineraller ayarlandımı akvaryumda gübreli bir taban olmasa da olur (olsa daha iyide olabilir ???) Arkadaşımızın bunları kullanmayacağını söylüyor. Böyle bir akvaryumda hele ki birde 2 floresanla taban bitkisi zor. ( zor dediğime bakmayın, olmaz ! :))

4. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    İşte önemli olan ışık, ve gübre. Bence CO2 bile teferruat. Sadece daha hızlı besinleri bitirmeye ve büyütmeye yarar. Suda havadan çözünen CO2 bile yeterli bence. Öbür türlü balıklara bir şey olur diye yusuf yusuf atıyorum işin bir de o yönü var.

5. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Bütün yorum yapanlara teşekkür ederim
    Kum hagen kum.misket gübre kullanmadım.yasmut mikro element ve potasyum gübrelerini alcağım.co2 mayalı sistem ile halledeceğim aydınlatmayıda dediğim gibi 2li bir kombinasyon florasanla yapacağım

6. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Talha 4 tane 30wlık t8 floresan işini görür. Çok da pahalı değil iyi aydınlatma sağlar senin için. Aquastardır, grolüxtür o senin kararın.Gübrelerin dozajlarını ben bilmiyorum o yüzden yorum yapmıyorum. CO2 için bir tane seramik difüzör al, 15-20 tl civarında sanırım. Mayalı sistemde çalışıyor fakat vana falan takma, patlar matlar eline paspası verdidir sonra. Işık verirken koyarsın, ışık kapanırken çıkarırsın. Filtre konusunda Jebo alabilirsin, filtreleri uygun fiyatlı.

7. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Teşekkür ederim toprak bey. İlk başta dış filtre işini halletmem gerek. Arkadaşlar tetra tec ex 700 önerdiler ama fiyat biraz pahalı bizim burdaki akvaryumcularda. Acaba başka filtre önerebilecek varmı?

8. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Bütçen ne kadar? Hala teleskop akvaryumun indirimi devam ediyor. Kargo dahil 125 tl. Oradan alabilirsin.

9. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Evet orda gayet uygunmuş sağolun

10. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Dış filtreyide tamamladık eheim 2213 aldım.Ama aydınlatma konusunda0 bilgiye sahibim bana tavsiye ve fikirde buluna bilirmisiniz

11. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Tetratec'e pahalı deyip Eheim almışsın Talha? :D Hayırlı olsun. Aydınlatma konusunda fikrimi verdim, t5 de yapabilirsin ama pahalıya gelir.

12. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Baktımki bu hobi diğer hobilerim gibi heyecanım bitmiyor(güvercin beslmek,antika para toplamak...)almışken iyi olsun dedim zaten çokta bir fiyat farkı yoktu

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İyi yaparsın arada çok fiyat farkı yok...;)

14. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Silivri/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Doğru ekipmana yatırılan para hobimiz süresince bizlere yol,su,elektrik olarak geri döner mutlaka....keyifli seyirler

Alparslan bunu beğendi.
  15. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    yaptım bile
    bende öyle düşünmüştüm

Alparslan bunu beğendi.
  16. Cem96

Cem96

İsim:
    Cem Değirmenci
    Fotoğrafları bekliyorum. Ne zaman göreceğiz? :)

talha54 bunu beğendi.
  17. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Akvaryum şu an boş sayılır döngünün oturmasına yardım etmek amacı ile 3 adet küçük japon balığı var başka bir şey yok onun için resimlere daha var :)

18. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ

Alparslan bunu beğendi.
  19. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Japonlar gitti.2tane kılıç kaldı.Haftayada bitkilerim gelecek inşallah

20. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Japonların gittiği iyi olmuş bu akvaryuma yakışmıyordu...

talha54 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş