1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Ciklet Akvaryumu Kurmak istiyorum.

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Selcuk37 tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Selcuk37

Selcuk37

İsim:
    Selçuk
    Arkadaşlarım abilerim yeni sıfırdan bir ciklet akvaryumu kurmak istiyorum ve açıkcası maaliyeti de çok fazla olsun istemiyorum sizce nasıl yapmam gerekiyor neler almam gerekiyor tek tek yazar mısınız ve hangi tür balık önerirsiniz kaç tane önerirsiniz akvaryum ölçülerim ne olmalı ve de fiyat olarak ne kadar tutar tahmini? Akvaryumu internetten temin edebilir miyim ve hangi siteyi önerirsiniz güvenilirlik açısından?

Düzenleme: 15 Nisan 2016
  2. Bozkurtciklet

Bozkurtciklet

İsim:
    Uğur
    Sıfır bir akvaryum bence en mantıklısı. 120×35×h40 ölçülerinde cikletler için en uygunu diye düşünüyorum. İmkanı az kısmak için 120 yerine 100de tercih edebilirsin. Aşağısı kurtarmaz. 100 150 tl civarı bir fiyat tutar . Mercan kırığı 12 kilo civarında kilosu 1lira falan. İç motor akvaryum ölçüsüne uygun 35 lira civarı . Isıtıcı 100 luk 25 lira civarı. Arka fon 7,5 lira. Derece 5lira . 2adet seramik tanesi 10 lira civarı. Renkli balık severseniz kadango öneririm rengarenkler. Bide sarı kırmızı mavi imparator (renkleri şahane). İmparatorların erkekleri canlı renkler alıyorlar dişiler biraz mat kalıyor. Veya tek renk balık seviyorsanız. Mavi sarı beyaz prenses öneririm. Benim akvaryumda mavi sarı prensesler, kırmızı sarı imparator ve kadango mevcut.

3. Bozkurtciklet

Bozkurtciklet

İsim:
    Uğur
    Kadango türü images (9).jpg beyaz prenses images (8).jpg sarı prenses images (7).jpg mavi prenses images (6).jpg kırmızı imparator images (5).jpg mavi prenses images (6).jpg mavi imparator images (4).jpg

Selcuk37, H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  4. Selcuk37

Selcuk37

İsim:
    Selçuk
    Teşekkür edelim bakalım bende düşünüp bi karar vericem :)

Bozkurtciklet bunu beğendi.
  5. Selcuk37

Selcuk37

İsim:
    Selçuk
    Peki internet üzerinden alımı tavsiye eder misiniz akvaryum olarak ederseniz hangi siteyi tavsiye edersiniz?

6. Bozkurtciklet

Bozkurtciklet

İsim:
    Uğur
    Bu konu portal üstadlarının işi ☺ bende yeniyim portalda . Üstadların sözünü dinleyip onların tavsiyesiyle alışveriş yap derim.

7. Selcuk37

Selcuk37

İsim:
    Selçuk
    Bakalım cevap gelince bakarız o zaman daha yazan yok şimdiye kadar :)

Bozkurtciklet bunu beğendi.
  8. ciminli2424

ciminli2424

İsim:
    Emir Berk YILMAZ
    ben şahsen internet değil kendin al derim.Çünkü internette fiyatı köklüyorlar hangi şehirde yaşıyorsun bildiğim bir yer var ankarada ankaradayasan yardımcı olayım.

Sayfayı Paylaş