1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Ciklet Akvaryumum Sizce Nasıl olmuş

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde Bademdereli51 tarafından 15 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Merhaba arkadaşlar daha önce 75 litrede eziyet ettiğim cikletlerime yeni dolap ve akvaryum yaptım nasıl olmuş sizce

akvaryum 80*40*50= 160 litre
    2 Erkek Sp ve 7 Dişi SP
    1 Erkek Yunus 2 Dişi Yunus
    ve 100 kadar yunus yavru ile 30 SP yavrum var 1.JPG 1 (1).JPG 1 (2).JPG 1 (3).JPG 1 (4).JPG

Ekli Dosyalar:

• 1 (5).JPG
      1 (5).JPG
      Dosya Boyutu:
      64 KB
      Görüntüleme:
      458
  2. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Allah torunlarınızıda görmeyi nasip etsin ama bu hacim de bu balıklara hala eziyet ediyorsunuz yunusları çıkarıp tek sp yaparsanız daha iyi olur diye düşünüyorum iyi hobiler

3. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    valla kardeş bende aynısını düşünüyorum ama akvaryumu daha büyütlme imkanım yok yer sıkıntısından dolayı, yunuslarımıda bırakmaya kıyamıyorum belki yavrular büyüyünce biraz daha hepsini birden o zaman elden çıkarabilirim. Aslında hepside şuan hayatlarından memnun görünüyorlar gibi ama bakarız ilerde

4. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Kürşad bey gibi düşünüyorum ben de.Önceki tanka göre elbette balıklarınız çok daha rahat ediyorlardır.Ancak Yunus için en az 200 litre hacim gereklidir.Sadece Sarı Prensesleri tutsanız daha iyi olacak.Kıyamadığınız Yunuslara aslında bu şekilde daha çok kıyıyorsunuz.Sakın yanlış anlamayın lütfen.Asla sizi yermek yada yargılamak gibi bir densizlik peşinde değilim.Sadece sorduğunuz için anlatıp yardımcı olmaya çalışıyorum.

5. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Yunuslar için en az 300 Lt olması gerekiyor :)

6. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Yok hocam.Yunus için arzu edilen rakamlar 300-400-500 litre de olsa 200 litre minimum seviyedeki bir tank yeterlidir.Ancak "Minimum" olacağı da zaten belirtili.Ama minimum diye de 200 litreye 20-30 tane yunus da koymayacağız elbette.

7. k.namalir

k.namalir

Yer:
    istanbul"
    İsim:
    kürşad namalır
    Ben balıklarım için hep minimuma en uzak değerleri yakalamaya çalışıyorum o bakımdan ama benim bildiğim en az 300 Lt

8. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Maşallah balıklar sağlıklı. Allah bol bol yavru nasip etsin diyerek başlamak istedim. Hacim konusuna gelecek olursak bir yunus için ideal hacim 40-50 lt arası olarak hesaplanır. Ve ideal olan oran da 1-4 olarak düşünülürse (tek tür bakılacak şekilde) 200 lt. İle başlana bilir. Ancak sadece yunuslar için değil hangi tür beslersek besleyelim imkânımız el verdiğince geniş tank kurmak her açıdan iyi olacaktır. Saygılarımla.
    Mutlu hobiler.

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş