1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Dekor Uygulamam

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde hasanaytekin tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Dün açtığım konunun devamı niteliğindedir. Aynı konunun altına eklemek istemememdeki amaç, önceki konuda paylaştığım resimler tam boy olarak açılıyor ve yüklenmesini beklemek uzun sürüyor ayrıca kotalı arkadaşlar sorun yaşıyorlar.

Şimdiki resimleri link olarak ekledim. Amatörce de olsa ilk dekorumu yaptım. Yorum ve fikir sunar mısınız?

Resim 1

Resim 2

Resim 3

Resim 4

Resim 5

Resim 6

Resim 7

Resim 8

2. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Kendi konuma kendim yorum yapayım. :)

"Hasan bey kardeşim, iyi güzel hoş olmuşta, kayaların türleri ve renkleri farklı farklı olmamış. Aynı tür kaya kullansaydın daha iyi olurdu. Kuru dallar güzel olmuş. Konsept iyi. Mağaralar yapılmış. Fakat gördüğüm kadarıyla akvaryumunda az balık var. Şöyle birkaç yunus falan daha al derim ben sana. Ha birde kayalar pekte hafif görünmüyor. Umarım sağlam yerleştirmişsindir. Maazallah bir kayarsa yerinden evi sel basar vallahi."

:D

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hasan kendin yorum yapmak zorunda kalmışsın diyelim çünkü fotoğraflar o kadar küçük ki inan görülmüyor ve anlaşılmıyor. Hata yapmışsın sanırım link alırken. Fotoğraf çektiğin makinanın fotoğraf boyutunu küçültürsen sorun yaşamazsın. Yani standart boyutlara getirmelisin sen çok büyük boyut çekiyorsun sanırım. En ideali 640 x 480 olması.

Fakat anlaşılan güzel olmuş dekor.

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Temel bey, her fotoğrafın altında "Resim 1, Resim 2, Resim 3..." şeklinde harici linkleri mevcut. Fotoğrafları yüklediğim bilgisayarda photoshop bulunmuyordu. Bu yüzden düzenleyemedim. Fakat altındaki linklerden fikir alınabileceğini düşünüyorum :)

Teşekkür ederim.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Evet haklısın güzel düşünmüşsün link işini. Dekor çok güzel olmuş inan. Sarı prenses akvaryumunda o tarz kütük mü diyelim kök mü diyelim her neyse değişik durmuş ama ben çok beğendim. Çürüyen bir kök değildir inşallah.

Ellerine sağlık farklı bir havası var...

6. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Hasan kardeişm ben beğendim vallahi dekorunu. Doğadan bir sahne gibi olmuş. Dallar ayrı bir hava katmış. Ancak malawi gölü için o kayalar biraz sert hatlı kalsa da, gölün doğal ortamını andırıyor. Ben beğendim emeğine sağlık. Sarı prenses haricinde farklı türkleri denemelisin bence. Sarı prenses yunus popüler ancak yaygın balıklar olduğu için, farklı olmak gerek biraz diye düşünüyorum. Malawi gölünde çok güzel türler mevcut. Demasoni falan da demiyorum, daha nadir, daha ender türler ilgini çeker mi acaba? Bence portal atlasımıza bir bak, malawiden daha güzel balıklar seçebilirsin kendine. :)

7. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Hasan bey merhaba,
    Dekora ilk baktığımda hoş bir etki aldım fakat bir müddet sonra beni yormaya başladı.İlk başta söyliyeceğim imkanın varsa kumunu değiştir.Çünkü kontrast'ı bozuyor.Tek renk kullanmaya özen göster açık renkli silis kum olabilir.Siyah quartz da olabilir.Hatta ince yapılı beyaz quartz'da olabilir ama ondan pek emin değilim çünkü kayaların seninde yazdığın gibi çeşitli renklerde ve sert hatlı.Kayaların daha oval kayalar olsaydı, beyaz quartz ile daha güzel bir etki yakalayabilirdin diye düşünüyorum.Kaya-kök kombinasyonunu her zaman güzel bulmuşumdur, sende de güzel gözüküyor ama beş dakika sonra güzelliğini kaybetmeye başlıyor.Köklerin formları pek hoşuma gitmedi, ayrıca sanırım kabuklu ve yer yer kabukları dökülmüş.İlk başta da söylediğim gibi ilk bakışta hoş gözüküyor ama sonra detaylar göz önüne çıkıyor.Unutma dekorasyon konusunda detay çok önemlidir.İyi bir dekorasyon detaylarda gizlidir.En azından benim fikrim bu :)

Saygılar...

8. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Şeytan ayrıntıda gizlidir. dans:

9. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Aynen öyle Erman ;)

10. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak da olsa ilerliyorum. Evet bende isterdim şöyle güzel yuvarlak hatlı gökkuşağı taşlarından koyayım akvaryumuma. Fakat olmadı. Şimdilik böyle olmak durumunda.

Dallarda dökülmüş görünen kabukları ben ayırdım. Su yumuşattıkça temizleyeceğim kabukları. Zaman içerisinde dekoru yavaş yavaş düzenlerim artık. Teşekkür ederim yorumlar için.

Bu arada bu gün 2 borley kadango, 2 colica nienza, 2 yunus, 2 jakop, 1 frenatus, 1 de macrakanta aldım. 3-4 cm boylarındalar. Bu şekilde biraz daha zengin göründü akvaryumum :)

Mutluyum :)

11. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Yeni haliyle de resimlerini paylaşırsanız seviniriz.Bu arada dalların cinsi nedir acaba?

12. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Vallahi cinsini bilemiyorum Ömer bey. Evimin yakınındaki boş bir araziye park yapılıyor. Kayaları ve dalları oradan aldım. Muhtemelen ağaç kökü :)

13. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Akvaryuma koymadan evvel işlemden geçirdiniz dimi?

14. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Tabiki :) Kaya tuzlu sıcak suda 2 saat kadar beklettim. Daha sonra bol suyla yıkadım. Dökülen kabukları temizledim. Sorun yok şuanda :)

15. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    İlginç bir dekor olmuş, Dallar falan tıpkı bir göl izlenimi veriyor, ama bence de kum değişimi gerekli. Silis kum daha güzel belirginleştirecektir dekorasyonu.
    Bu hali ile de güzel görünüyor. Sağlıklı balıklar.
    Saygılar.

hasanaytekin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş