1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Deniz Akvaryumu Kurulum Startı

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Ateş Billur tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    RESİM 1.jpg Arkadaşlar herkese merhaba!
    Deniz akvaryumu kurmaya çalışıyorum.yaklaşık 15 gündür boş çalıştırdığım akvaryumumum resmi ekte.Bir an önce canlı ekleyeceğim zamanın gelmesini bekliyorum...

TencoMelih, Montimahir, cirol ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Cikletci

Cikletci

İsim:
    Ömer ADAK
    Hocam gayet güzel bir akvaryumunuz var Allah sağlıklı balıklar büyütmek nasip etsin :)

TencoMelih ve taakaa bunu beğendi.
  3. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Teşekkürler..

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Foruma Hoşgeldiniz Keyifli Forumlar Hocam Elinize Sağlık Çok Hoş görüntüsü var Canlıları Ekleyince Ayrı bir Güzellik gelecek :) Canlılar Ekleyıncede Bekliyoruz Güncellemeleri.

TencoMelih ve haves bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba öncelikle güzel akvaryumunuz var:nazar:Ekipmanları da anlatırsanız daha iyi yardımcı oluruz,daha diotom da başlamamış...:)
    Canlı eklemeye çok çok erken...:)

TencoMelih ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  6. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Diotom aşamasını bende iple çekiyorum.Bu konuda tecrübesiz olduğumdan doğru zamanı umarım hatasız geçebilirim.
    Ekipmana gelince;
    tank:500 lt
    Su:R.O
    Tuz:Elos
    Kum:Caribsea
    PS:ATB-Elegance 200
    Kafa Motoru:New jet 4500
    Işıklandırma:Ati 8*54 watt

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Oncelikle hayirli olsun.

Sanirim kayalar seramik kumun canli secilmesi bu nedenle iyi olmus. Diyatim 1 hafta sonra yavas yavas kendini belli etmeye baslar.

Ekipmanlar kaliteli secilmis insallah akvaryumda sorunauz bir sekilde istediginiz konuma gelir.

İphone cihazimla Tapatalk kullanilarak gonderilmistir.

TencoMelih ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  8. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Kayalar aslında seramik değil.İthal bir canlı kaya..Aslında bir zamanlar canlı olan bir tür kaya..Hal böyle olunca sudaki süreç biraz uzuyor sanırım.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kayanin olu olmasi evet diyatom surecini uzatiyor. Ama kumun canli kum olmasida bu sureyi kisaltir.

İphone cihazimla Tapatalk kullanilarak gonderilmistir.

TencoMelih bunu beğendi.
  10. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Akvaryum gerçekten şık olmuş. Umarım herşey gönlünüzce olur. Canlı ekleme konusunda sabırlı davranırsanız daha az kayıpla ilerlersiniz ve bu hobiden daha çok zevk alırsınız. Dahası cebinizden çok daha az para çıkar :)
    Bence şu aşamada conch, salyangoz ve hermit gibi canlıları akvaryumunuza ekleyebilirsiniz. Dahası birkaç güne kadar palyaço gibi dayanıklı bir türden bir çift balık eklemeniz sabırlı bekleyişinizde size güç verebilir :)

TencoMelih bunu beğendi.
  11. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Son yaptığım testlere göre;
    -tuzluluk 1,024
    -PH 8,2
    -Nitrit 1
    -Amonyak 0
    -Nitrat 7
    -KH 6dKH 2,1 Meq/L
    Nitrat sıfırlanınca canlı koyulabilir mi acaba?Yani diotom başalamasa bile..

12. Ateş bey kurulumunuz hayırlı olsun, gayet güzel bir tankınız ve ekipmanlarınız var. Umarım tankın sağlığı da aynı kalitede olur :)

13. Durul Baykara

Durul Baykara

İsim:
    Durul Baykara
    Kayalarınıza hayran kaldım.. Gerçekten çok güzel olmuş! temo10

14. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Teşekkür ederim arkadaşlar..

Alparslan bunu beğendi.
  15. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale
    foruma hoşgeldiniz şu anda yapacağınız tek şey sabırla akvaryumunuzun oturmasını beklemek. Diatom süreci başlar başlamaz temizlik ekibini eklemeyi unutmayın.

16. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Öncelikle hoş geldiniz portalımıza..Akvaryumunuzun genel görüntüsü hoş fakat ben akıntı motorlarını göremedim var mı? Bir de tankın yüksekliği nedir?Kayalar direk yere mi oturmuş yoksa küçük kayalarla ayak yapılıp yerden kaldırılmış mı? Ne tarz canlılar beslemek istiyorsunuz yüksek ışık isteyen canlılar olacak mı?Karışık olacaksa kayaların bir tarafa yükselen tarzda yaparsanız daha yararlı olur yüksek ışık isteyenler orada beslenebilir

17. Ateş Billur

Ateş Billur

İsim:
    Ateş Billur
    Akvaryumu yüksekliği 55 cm.Henüz dalga motorlarını eklemedim.Kayaları kum üzerine oturttum altlarını beslemek malesef aklıma gelmedi.Eğer önemli bir konuysa yolun başındayken kayaların altını besleyeyim?

18. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN
    Önemli bir konu o yüzden söyledim ,tortu birikimi ve hareketsiz bölgeyi minimuma indirmek gerekir yolun başındayken tüm bu değişiklikleri yapın bence.Reef edu sitesindeki makaleleri hatim edin anlıycaksınız:) Akıntı motorlarını biraz hızlandırın bir an önce girsinler suya akıntı da çok önemli olan başka bir konu ..

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Akvaryum ayağa kalkmış sayılır. Bülent'in kurulumuna ön ayak olduğu akvaryum sandım ama bilemiyorum. Bu kayaları ilk daha yeni geldiğinde ******* akvaryum'da gördüm. Şahane kayalar, mercan kökenli kayalar ve 10 numara.

Biraz daha sabırlı olunursa ilk canlılar eklenmeye başlanır.

TencoMelih bunu beğendi.
  20. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yok o değil temel, bu başka.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş