1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Deniz Akvaryumu Kurulum ve Günlük/Marmara Doğal Deniz Suyuyla

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 18 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Yeni Deniz Akvaryumu Kurulum ve Günlük/Marmara Doğal Deniz Suyuyla

Tamamen yeşillik. Gerisi için özel bir ayrı tank içine 50-100 artık tanka göre sayıda dikerek belki o şekilde faydası alınabilir. Fakat her zaman söylerim yapıyı bu tarz bitkilere kalmayacak, medet ummayacak şekilde kurmalıyız.

cimlikaya bunu beğendi.
  2. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Üstat tankını beğenerek takip ediyorum.. Maşallah çok orjinal bir yapısı var..Sanki okyanustan bir kesit gibi:)
    Sps leri seviyorsun hocam. bende yavaş yavaş sps popülasyonunu artırıyorum. çok ilginç canlılar bir o kadarda nazlı...

Bence bu magrove lar görsellikten başka bir şey değil..sanmıyorum iyi bir ref. gibi çalışacağını...
    Tankın için tekrar tekrar maşallah. Aman nazar değmesin:)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler İlyas, fakat SPS mercanı hiç ama hiç sevmedim. Sana da şahsen önermem, LPS, Soft be balık en güzeli. Beklenti var ama hareket pek yok, ben alışkınım balıkların gıdasıyla oynmaya, mercanların sağını solunu kurcalayıp çoğaltmaya çalışmaya vs.

4. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Abi eşimde seninle aynı düşüncede. Lps ve Soft hastası..Böyle salına salına olacak diyor mercan dediğinportal2.gif sps ler içinde çomaklara para veriyorsun diyor:)..

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Haksız sayılmaz, bızımkıler de tasa para verıyorsun dıyor. Sevmedım zaten daha evvelde yazdım cıkaracagım yavas yavas. Balıgın cok olacagı bır akvaryum ıstıyorum.

6. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden

Yalnız bazı türleride benim çok hoşuma gidiyor. özellikle rastgele bir akıntı varsa tankta o tentaküllerin uçuşması cezvediyor beni:)

Sayfayı Paylaş