1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde cenk levent tarafından 17 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    B.K mı peeeh! Butun ihtişamı bitmiştir gözümde ;)

2. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Çamur atabilmek için ps yi 10 cm suyun içinde çalıştırmaya uğraşırsanız olacağı bu.Aletin çalışmaya mecali kalmamışki.Sanki işkence görmeye gelmiş:)

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Biz o sularda ne kopukler toplattirdik ;)

veysel bunu beğendi.
  4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Memnun kalınmadıktan sonra isterse b.k. olsun boş. Ben kardeşimin dediklerine güveniyorum içine sinmedikten sonra hepten boş.

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bana güvenmiyorsunuz yani :D Gece gece sendeki ne kadar yükseklikte çalışıyor dedi,kalktım ölçtüm.Klavuzunu inceledi.Denilenin hiç birini yapma,burnunun dikine git.Sonrada ben beğenmedim de.Bakalım ps onu beğenmişmi?

veysel bunu beğendi.
  6. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    BM Hero 220 var bende.Çalışma masamın 2 mt yanında daha sesini duymadım.Geçen su biraz bulandı baktım kılavuza 24-28 cm diyor.Benimki 22 de çalışıyormuş düzelttim şimdi cam gibi her şey. Maalesef Türk milleti olarak pek kullanma kılavuzu okumayı sevmeyiz. Alman olsa ezberler kullanma kılavuzunu )))

YMR_AY bunu beğendi.
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi zaten sessizliğine dediği bir şey yok, gayet sessiz bir ps. Ben curve 7 kullandım zamanında koynuna al yat o şekil sessiz. :)

Yok canım ne alaka niye güvenmeyelim, gece yarısı ps muhabbeti.:D:D Ama harbiden b.k. deyince deli birşey bekliyorduk, demek ki eldeki olanı çok küçümsemişiz.

Olay çırpıcıda bitiyor bence.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Son bir yorum yazacağım bu konuda. Konuyuda harcamayalım :) BK. double cone 250 yı aldım. Aldığım arkadaş sağolsun çok çok yardımcı oldu her konuda. Görüyorsa tekrar teşekkür ediyorum. İlk olarak sumpa sokamadım. 120. cm lik sumpu boşalttım dışarı aldım ve PS yi yerleştirip tekrar doldurdum. Ama toplama kabı sumptan çıkamadı :) Çok fark yaratsa idi dolapta tadilatı göze alabilirdim belki. Motoru sessizdir uzun ömürlüdür doğrudur. Üst serileri hakaten fark yaratıyordur belki. Ama ben çalıştığı süre boyunca karşısına oturup saatlerce özellikle köpük olayına - toplamasına- gövdeyi nasıl kullandığına dikkat ettim. BK ya çamur atmak haddim değil ancak çok kısa olarak şunu söyleyeyim elinizde olanı küçümsemeyin ;)

ka2n, veysel ve cenk levent bunu beğendi.
  9. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    O sorun bende de mevcut.
    Seçeneklerden biri su değişimlerimlerinde sump bölümünden sifon yapmak bu benim uygulayacağım iş.
    2. seçenek ise çıkış bölümüne elyaf koyup sup bölümüne de bir adet kafa motoru kullanıp ortalığı karıştırmak. Bunu da iç sump bölümünde uyguladım. Hatta bu işlem için 4 kere elyaf değiştirdim.

cenk levent bunu beğendi.
  10. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Yeni canlılar;
    1 Blue Tang
    2 Adet Percula
    2 Hammer Coral
    1 Torch coral
    1 Star polip
    1 Orange Fungia Plate Coral
    1 Blue Mushroom
    1 Red Mushroom
    1 Rainbow Brain Coral
    1 Bright Color Fiji Acropora
    3-4 değişik zoa
    1 Yuma kayası(üstünde küçük 2-3 değişik çeşit var )

Genel de LPS türleri.Bir süre böyle devam edeceğiz. LPS mercan türleri daha çok hoşuma gidiyor.
    İlerde İmparator Angel,Mandarin fish,Damsel,Antihas koymayı düşünüyorum ama okuduklarıma göre ilk ikisi zor balıklarmış.
    Şimdilik her şey yolunda.Su değerleri iyi nitrat biraz yüksek.
    Akavaryum portalın dan öğrendiklerim kadarı ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.Şimdilik memnunum.İnşallah bir problem çıkmaz.))

IMG_5144.JPG IMG_5190.JPG IMG_5030.JPG IMG_5170.JPG IMG_5162.JPG IMG_5168.JPG IMG_5176-001.JPG IMG_5167.JPG . IMG_5134.JPG IMG_5078.JPG

YMR_AY ve veysel bunu beğendi.
  11. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    IMG_5062.JPG IMG_5058.JPG

Ekli Dosyalar:

King Elvis, color manıa, helios2007 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Maşallah abi, yukarıda balıkları saymışsın ama çiçek bahçesi varsa angel yok, angel varsa bahçe yok. Maalesef ikisi bir arada olmuyor olursada mercanların için bile bile lades demek oluyor.:)

13. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Bu kadar piskopatlar demek )) Bütün angel türleri böylemi peki ? Çok güzelleri var içlerinde.

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    ANgel balıklarının çoğu bu şekil malesef, bazı cüce angellar için dokunmuyor deniyor ama bu kadar emek verdiğim bir mercan tankına kesinlikle angel koymam,koyulmazda. Resif tanklarına angel koyanlarda zaten ne yardan ne serden vazgeçemeyenler, sonuçta olanlar mercanlara oluyor. Birde lps ve softlardan oluşan bir tankta angel kendini cennette zanneder.:D

15. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Genç-İmparator-Melek-Balığı.jpg

Şu güzelliğe yazık oldu desenize.Oysa çok istemiştim.

King Elvis, color manıa, YMR_AY ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sıkıntı yok abi çözümü yanına bir marin tank olur biter.:D

17. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Doğru gerçekten.Yer var nasılsa )) Ama sorun çoğu tür balıklarda birbiri ile problemli..

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Abi yer varsa durum da müsaitse neden olmasın. Bunlara bakıyor gerçekte bu hobi.

19. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    IMG_5191.JPG IMG_5060.JPG IMG_5031.JPG IMG_5119.JPG IMG_5067.JPG IMG_5120.JPG IMG_5071.JPG IMG_5107.JPG

Ekli Dosyalar:

vicia ervillia, veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  20. cenk levent

cenk levent

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Cenk Levent
    Kayalarda küçük pamukçuklar.
    Selamlar,bazı kayaların üzerinde küçük pamukçuklar oluştu 10-15 tane kadar var.Ortasında delik gibi bir şey var.Anladığım kadarı ile suyu süzen küçük canlılar herhalde.
    Bir problem teşkil ederler mi akvaryum için.

IMG_5196.JPG IMG_5199.JPG

Sayfayı Paylaş