1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni hobi başlanğıcı yeni kurulum yardım lütfen

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Mehmet E. tarafından 17 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Mehmet E.

Mehmet E.

İsim:
    Mehmet
    Merhaba arkadaşlar hobide ve forumda yeniyim. Altta görünen akvaryuma ve görünen ekipmanlara sahibim. 2 tane sump var bunları nasıl kullanacağımı bilmiyorum. Filtreleme işine çok önem veriyorum. suyumun berrak ve temiz olması lazım.Bu elimde ki sump sistemi sizce yeterli olur mu ve bu sump un kullanımı hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan nasıl kullanacağım hakkında yardım etmelerini rica ediyorum.
    Yeni olduğum için 1 kolini sp ile bu işe başlamayı düşünüyorum. Bakabilirsem eğer ileride yunus a geçerim.Şmdi hiç dekorum yok. akvaryum içine dekor olarak ne önerileriniz olur. Ve hazır olarak satın alabileceğim bir site önerebilir misiniz.
    Akvaryum 150 * 60 *50
    400 Litre

corax bunu beğendi.
  2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Çok deneyimli olmasam da kum ve kaya eksiğiniz olduğunu görebiliyorum..Kum için argonit,dere çakılı ve mercan kırığı arasında tercih etmeniz yerinde olacaktır. Dekor içinse plastik tercih etmenizi önermem görerek alacağınız kayalardan hayvanların korktuğunda saklanabileceği oyuklar yapabilirsiniz.Estetik anlayışınıza göre değişir..google amcadan görsel arayarak kendinize ilham alabileceğiniz tanklardan bulabileceğinize eminim.. Tank büyüklüğüden ötürü yunus koloniside beslemenizde sakın olacağını sanmıyorum..
    Sump bu boyutta işe yarar mı bilmem? Ama esası alttan suyu çekerek üstteki delikli borudan tekrar akvaryuma döndürmek ve bu sırada akvaryum kapağındaki hazneyekoyacağınız elyaf,biobal vs.sayesinde atıkları sistemden uzaklaştırmak..
    Bu arada ilk söylemem gerekeni en son söylüyorum..Hoşgeldiniz sağlıkla büyütmek nasip olur inşallah:D:D

Mehmet E. bunu beğendi.
  3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Öncelikle hoş geldiniz anladığım kadarıyla sump olarak düşündüğünüz malzemeler aslında kafa motoru. Sump akvaryumun dan harici filtrasyon amaçlı kullanılan bölümlerdir. Şelale filtre mantığıyla çalışan kendinden filtrasyonlu bir sisteme sahipsiniz. Siyah hazneye sırasıyla biyolojik sünger-elyaf-seramik halka öneririm. Başlamadan önce bir adet su düzenleyici bir adette bakteri kültürü almanız size büyük kolaylık olacaktır. Sakın ha akvaryumcunun "budur" demesiyle su düzenleyici olarak metilen mavisi ya da herhangi bir ilaç almayın. Kum olarak silis kum önerebilirim, benim malawi tanklarında silis kum yanlısıyım her zaman tabiki bi kişisel tercihtir. Onun dışında salınım yapmayan düzgün bol kayalıklı bir dizayn yaparsanız balıklarınız için sağlıklı olacaktır. Sarı prenses malawi gölü balığıdır internetten malawi kurulumlarına ya da gölün direk kendisine bakarak dizayn hakkında az çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Aklınıza takılan her konuda burdan yardımcı olmaya çalışırız. Kolay gelsin, keyifli kurulumlar...

Sayfayı Paylaş