1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Hopar Armatürlü Nano Reef Akvaryumum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde özlemm34 tarafından 7 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Selam,

Aranıza yeni katıldım :) Yıllarca tatlı suda kaldım nihayet tuzlu su için ben de giriş yaptım. Şu an 10 gündür boş boş çalışıyor,bakteri kültürleri ekleyip protein skimmeri ve ısıtıcıyı çalıştırdım. Su hazır geldi bu yüzden bir kaç gün içinde balık eklemeyi hedefledim.

Taç yaptırıyorum yarın gelecek, Hopar 24x4 lü armatürünü aldım, onu da takınca bir eksiğim kalmıyor herhalde. Akvaryumum 50x50x50, tatlı su akvaryumum 120 cm di fakat bir bayan olarak beni çok yordu. Bu yüzden tuzlu suda küçük akvaryumu tercih ettim. Forumları bol bol okumaya çalışıyorum. İlave eleştiri fikirlere açığım.

Ekli Dosyalar:

YMR_AY, nhtkmn, Kızıldeniz Akvaryum ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. Erdal

Erdal

Kurulumunuz hayırlı olsun ve aramıza hoşgeldiniz. Kullanılan ekipmanların marka ve özelliklerini paylaşırsanız sevinirim. Akvaryum ölçüleri hoş ve bu portalda bu ölçülerde harika akvaryumlar mevcut bol bol inceleyin, soru sormaktan çekinmeyin, elimiden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

3. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Erdal Bey ,öncelikle teşekkür ederim,ps macus nac 6 ,ıısıtıcım jbl 150 watt ,elyaf kulem var ,atman kafa motoru ,aydınlatma artmatürü hopar 24x4 watt ama henüz takmadım çünkü akvaryumun tacı yarın geliyor armatürü tacın üzerine yerleştireceğim ,yalnız kafama takılan bi durum var bir tane deniz yıldızı çıktı gezinip duruyor bu sevimli ama kırmızı tüylü kurt gibi solucan gibi bişeyler gördüm kayaların içinde çok ağır hareket ediyorlar sanırım onlar nedir?zarar lımı?ters giden bişey mi var henüz 10 gündür kurulu akvaryumda bu canlıların olması zararlı mı?

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Hayırlı olsun kurulumunuz.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hoşgeldiniz hayırlı olsun kurulum.

6. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Teşekkürler ,Fatih Bey ama ben forum okudukça moralim bozuluyor ,zararlı böcek oluşumu fılan hiç bunları hesaba katmamıştım kırmızı kurtlar çıktı tüylü küçük solucan gibi bişeyler var ama hiç bir yerde bunlarla ilgili bilgi göremedim acaba ters giden bi şey mi var?bir de deniz yıldızı cıktı ufak ,hevesim kursağımda kaldı sanki boşa masraf yaptım hıç uğraşamıcam gibi hissediyorum

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Taç yerine armatürü asabilirdiniz daha iyi olurdu, o gördüğünüz canlılarda faydalı canlılardır, bir nevi temizlik ekibi diyebilirsiniz sıkıntı etmeye gerek yok.

8. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Hayırlısı olsun..

9. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Veysel Bey çok teşekkür ederim size içim rahatladı

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Daha binbir türlü canlı oluşumları göreceksiniz tatlı su gibi değil bu tamamen ayrı bir dünya.

11. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Özlem Hanım aramıza hoşgeldiniz. Öyle hemen okudum moralim bozuldu yok ;) Yaşayacağınız veya yaşayabileceğiniz her türlü sorunda ailemizin her üyesine olduğu gibi elimizden geldiğince yardımcı olacağız. Tuzlu suda ışıklar kapanınca bambaşka bir hayat başlar Notre Dame nin kamburları iş yapmaya çıkarlar. Bu canlıların bir çoğu görsel olarak pek hoş olmasalarda akvaryumun sürekliliği için gerekli canlılardır. Öyle tırtıl gördüm korktum böcük gördüm iğrendim demek yok ;) Resimlerinizi düzenliyorum tekrar.

Gmsy bunu beğendi.
  12. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Yani insan bilmediği bişeye girerken ürküyor ama hepinize destekleri için teşekkürler,bakalım ps bozuk çıktı ama yarın geri iade edeceğim köpürmüyor herşey bembeyaz suya kabarcık veriyor fişten çeksemmi bilemedim şu resimdeki hali çalışıyorken 10 gündür böyle fişi çeksemmi acaba SUMP.jpg

13. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tuzlulugunuzu olctunuzmu?

cimlikaya bunu beğendi.
  14. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Kurulumunuz hayırlı olsun.

15. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hoş geldiniz,kurulumunuz hayırlı olsun:)

16. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Hayırlı olsun kurulumunuz.

17. özlemm34

özlemm34

Yer:
    İstanbul Bostancı
    İsim:
    özlem nonan
    Herkese merhaba ama ben bu işe başlamadan bitimeye karar verdim :(tüm setimi satıp tatlı suya döneceğim :)hayatımda ilk defa karar aldığım bir konudan hemen dönüş yapıyorum yaptığım masraf da cabası yine de destekleriniz için teşekkürler,şimdi ilan bölümüne gidiyorum tek isteğim hemen satıp tatlı suya geçmek yıllarca tatlı suyun herşeyini çözdükten sonra tuzlu su başımı ağrıttı okudukça moralim bozuldu
    beyazz.jpg

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hemen pes ettiniz, ps ilk başlarda toplayacak bir şey bulamaz ve toplama yapmaz sonrasında da o kabarcıklar toplamaya başlayınca gider. Bu seviyeye gelip buradan bırakmak biraz kötü olmuş. Bence devam edin derim sonuçta çok emek gerektiren canlılar yerine bir kaç renkli balık ve kolay mercanla güzel bir kurulum olurdu. Hem çok zorlanmaz hem tecrübe kazanmış olurdunuz ve maddi olarak ta yorulmazdınız.

19. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Özlem hanım başınızı ağrıtan konular nelerdir?

20. Gmsy

Gmsy

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Hüseyin GÜMÜŞAY
    Bence fevri karar verdiniz. Okuyunca biraz korkutuyo ama içine girdiğinizde o zaman çok zor olmadığını anlıyorsunuz.

Sayfayı Paylaş