1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni karides türleri (Günlüğüm)

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde james_34 tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Merhaba,

Bitkili tankta son zamanlarda karides kaybı yaşamaya başlamıştım. Çoğunluk kiraz karidesti ve bir tane de amano karidesim öldü.

Ben de 75*35h*25 ebatlarındaki tankı karma karides tankı yaptım.

Elimde olan türler :

Amano Karides
    Yeşil Karides(Neocaridina Heteropoda)
    Mavi Karides (Caridina babaulti)
    Sütlü Cikolata Karides (Milk Chocolate Shirmp)
    Beyaz Çizgili Karides(White Back Shrimp)
    Kiraz Karides

Zaman için de resimlerle konuyu paylaşacağım tabi inşallah kayıpsız bir şekilde karidesler büyür ve ürer.

Zemine biraz hagen kum , birkaç kütük ve birazda moss ekledim.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Can kardeşim Tamer abinin karideslerle ilgili konularını okumanı ısrarla söylemek istiyorum.. Tamer abi zamanında çok değerli videolu konular eklemişti.Karides konsunda hepsi ciddi birer kaynak niteliğinde kesinlikle.. Bu arada nerden esti bu karides merakı onuda bilahare konuşalım :)

3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Abi, seviyorum kerataları.

Amanolar , ana tanktayken tubifex atıyordum balıklara , balıklardan önce onlar kapıyordu. Hani haberlerde olur ya bedava birşey dağıtılır izdiham olur. Sonra akıllının teki alır kaçar aynen o durum var :)

Balıktan başka şeylerde bakalım artık diye düşündüm.

Evet, Tamer abi bu işin piride artık forumda pek yok. Şu an online , inşallah konuyu görürde yorum yapar :)

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    O an online olduğuna bakma , online gördüğün saat ile o an baktığı konunun zamanına baktığında saatler arasında uçurum yoksa o an forumdadır.Saat 14:00te online fakat baktığı konunun zamanı 11:00'i gösteriyorsa bilki forumdan çıkmış fakat üyeliği askıda kalmış demektir. :) Benim karideslere nazar değdi şu aralar.. Yumurtaları görüyorum fakat yavruları görmek nasip olmadı..

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Yazdığın türler arasında en çok sevdiğim tür sütlü çikolata. Bende büyük akvaryumda üretemiyorum kirazları. Ufak akvaryumda ne su değişiyorun ne bişey yapıyorum ama ürüyorlar. Diğer akvaryuma bakımda yapıyorum ama üremiyorlar.

Bu arada Özcan ÖZKAN abimin bir makalesinde karideslerin tek tür bakılması geretktiğini okumuştum.

Sayfayı Paylaş