1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurduğum 300Lt' lik Tuzlu Su Akvaryumum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde mertdurmusoglu tarafından 19 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Merhaba Sizlerinde Görüşleriniz Alabileceğim Akvaryumumu Nihayet Sonunda Kurdum.
    Tankımda Protein Skimmer Olarak Bubble Magus NAC 66 Protein Skimmer 800-1200 LT ps mevcuttur ve toplamasıda gayet güzel çokda güçlü bir ps olduğunu sizlerde bilirsiniz.

şimdi tankım yaklaşık olarak 1 aylıktır. 4 adet floresan mevcuttur. 4x21 w T5 olmak üzere.
    ve zamanlayıcılı bir şekilde her gün 9 saat ışık yanıyor.

Diatom da gördüğünüz üzere oluşmuş durumda en üst kısımda olan kayaları ters çevirdimki alt taraflarıda diatom olsun diye ve her 3 günde bir bakteri kültürü
    ********** - Bacteria Feeder 500 ml kullanıyorum. tabi ps yide 2 saat kapalı tutmak şartıyla.

su testlerimi hiç yapmadım. Test ürünlerini almadığım için bu benim en büyük sorunum diye düşünüyorum.

sizlerden ricam akvaryumum bu durumda iken bu dakikadan sonra nelere dikkat etmem gerekiyor,
    neler eklemem gerekiyor, lütfen bu konuda da yardımcı olurmusunuz. Yosun veya başka bir şekilde zararlı bakteri oluşmasını istemiyorum.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Cevap: Yeni Kurduğum 300Lt' lik Tuzlu Su Akvaryumum

Haırlı olsun. Mercanlar için erken mi davranmışsınız acaba?

3. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Tuzlu su akvaryumlarından anladığım söylenemez hiç deneyimim olmadı, ama yazılanlara bakınca ps sanki tam ayarlanmamış gibi geldi, ayrıca öyle bir dekor içerisinde yüzmek istemezdim balık olsam, üzerime düşmesinden korkardım. Araya sıkışıp kalmaktan.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mert bey hayırlı olsun. Protein skimmer güzel görünüyor. Su seviyesi atık kabının dibinden başlayacak şekilde olması gerekli. Zaten öyle gibi görünüyor. Benim beklediğimden daha iyi performansı var gibi duruyor.

Canlılar için erken olmuş ama almışsınız artık. En azından diatom bitseymiş iyi olurmuş.

Diyatom ne zaman başladı ? Dağılıyormu yoksa yeni yenimi yayılıyor ?

Kayaları filan ters çevirmenin yararı yok zararı var. Elinizi suya sokmamaya özen gösterin.

Şuanlık diyatom başlamış durumda, bakteri kültürüne gerek yok.

5. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

Evet ps de su seviyesi atık kabının dibinden başlıyacak şekilde ayarladım ve şu an çok da memnunum çok da güzel topluyor. Maşallah. :nazar:

İnanın canlılar için artık sabredemedim ya 1 aydır boş görmekten çok sıkıldım ve 1 tane damsel ve octobus coral mercan aldım ve şu an çokda güzel sağlıklı gözüküyor ve tabi Mesut YILLAR abimden de düğme polipli bir şekilde kürlenmiş güzel bir kaya hediye etti.

Akvaryumu kuralı yaklaşık 1 ay oldu tam olarak ve diatom da başlayalı 15 gün oldu yeni oluştu ve oluşmayada devam ediyor. O zaman kayalarıda eski hallerine getiriyorum. Zararını görmeyeyim.

Elimide en az şekilde suya sokmaya çalışıyorum çünkü biraz suda elim kalsa hemen ps nin toplaması değişiyor, o zaman dediğiniz gibi de bakteri kültürünü artık kullanmıyorum ben.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Elinizi suya soktuğunuzda redox düşer ve ps toplamayı keser belirli bir süre toplamaz.

Sabretmeniz lazım tuzlu su bu ufak bir hata tüm sistemi çöktürmeye kadar gidebilir. Sormadan mercan eklemezseniz iyi olur aksi taktirde hüsranla sonuçlanabilir. Almak istediğiniz canlıyı bize sorun, araştırın öyle ekleyin.

Kayaları istediğiniz gibi düzenleyin ve bırakın.

7. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Hayırlı olsun tankınız:nazar: Ne güzel kurmuşsunuz da acele edip hüsrana uğramayın,hem canlılar ölmesin hem de paranız çöpe gitmesin:ay: Tekrar hayırlı olsun içinde balıkları yüzerken de görürüz umarım.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Mert, gayet güzel görünüyor akvaryum. Diatom dönemi üst noktada başlamış görünüyor. Damsel balığını az az dikkatli besleyip başka canlı eklemezsen dağılana kadar iyi olur.

9. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

çok teşekkür ederim hepinize , Temel abi dediğin gibi damsel balığını tane tane besliyorum . artık sabırlı olmalıyım sadece diatomun bitmesi için

10. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

1 Ay sabretmişsiniz. Keşke 1 Ay daha sabretseydiniz. Herşeyin çok daha güzel ve kolay olacağına emin olabilirdiniz. Hayırlı uğurlu olsun.

11. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Selamlar kullandığınız aydınlatma 4*21 wat diyorsunuz ,bu aydınlatma yüksek çıkışlı değil aydınlatmadan verim alabilmeniz için 4*39 wat yüksek çıkışlı flo kullanmalısınız .

12. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

Hımmm bunu bilmiyordum o zaman en yakın zamanda floresanları değiştirim

Sayfayı Paylaş