1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurduğum akvaryum resimli tavsiyeler

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde uyarr tarafından 3 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1. uyarr

uyarr

Arkadaşlar yeni kurduğum akvarymumum resimlerini ekliyorum aşağıya içindeki balık bilgilerinide yazayım sizden tavsiye bekliyorum saglıklımı değil mi
    2 kılıç kuyruyk 1e1d
    7 lepistes 2e5d
    5 neon
    1 çöpçü

akvaryum 25x25x60 yaklasık 40 litre --- 18 watt filtre
    4--5 kök canlı bitki sag kısımda gorunuyor zaren

birde resimlerden anlayabılirsenız lepistes ve kılıç kuyruk hamilemı eger hamile ısım bu akvaryumdan baska bir yere yada yavruluk a ayırayım mı

resimler

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 13 Mayıs 2016
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar sağlıklı görünüyor ellerinize sağlık. Hamile balık var gördüğüm kadarıyla içlerinde. Arka fon eklenmesi tavsiyesinde bulunabilirim akvaryuma. Dikkatimi çeken en önemli unsur ise iç filtre ile temin ettiğiniz oksijenin neredeyse akvaryumda olmayışı. Yanılıyormuyum bilmem ? Ancak iç filtrede hava hortumu var ama oksijen akvaryumda pek yok.

3. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Karşıya üflüyor sanırım motor. Ondan pek belli olmuyor gibi.

4. uyarr

uyarr

Evet motor karsıya üfluyor yani iki kısa cam karsılıklı birde vanasını biraz kısmıştım. uzunlamasına koyduğum zaman su çok dönüyor, çok hareketli oluyor. Bitkiler yatıyor onun için iki kısa cam yaptım.
    Arka fon yeşillik olsun galiba değilmi.

Hamile balılariçin ne yapayım yavruluğa ayırayım mı ?

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hamile lepisteslerde nasıl bir uygulama yapacağınız konusunda konuya hakim arkadaşlar yanıt yazacaktır. Zira birçok farklı yeni uygulamalar geliştirildi platformda. Canlı doğurancıların işine karışamam. Oksijeni kısmanız suyun debisini düşürmeniz anlamına gelmiyor eğer yanlış anlamadımsa. Sonuç olarak aynı güçte su oksijensiz olarak yine akvaryum içine basılıyor. Oksijeni açın bence ancak su debisinin bitkileri rahatsız etmesi ve lepistes gibi balıkları yorması muhtemeldir. Buna çözümü filtre çıkışına bir dağıtıcı aparat yaparak bulabilirsiniz. ;)

6. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Kılıçlar lepistes yavrularına bayılır.O yüzden muhakkak ayrımanız gerekiyor.Ben olsam ya lepistes bakardım ya da kılıç.2si bir arada biraz zor yürüyor...

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Neonlar ve kılıçlar lepistes yavrularını yiyecektir ayırmanız doğru olur.

8. uyarr

uyarr

Şimdi ben sizce hamile lepistesleri 3 tanesini 10 15 gün boyunca aşağıdaki tül yavruluk a aynı akvaryumun içinde ayırayım mı

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ayırabilirsiniz elbette. Bu konuda platformda birçok yeni fomüllerde geliştirildi, ancak klasik bir yöntem olan yavruluk kullanılabilir elbette.

10. uyarr

uyarr

O formüller nedir acaba bilgi verebilirmisiniz

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cengizhan Bey, beyaz kab önerilerinden tutun, stres yaptırarak erken doğuma kadar bir sürü uygulama var. Canlı doğuran katagorisinde bulmanız mümkün. Türe hakim arkadaşlar zaten size gerekli açıklamayı yaparlar sanırım.

12. uyarr

uyarr

Teşekkür ederim Temel bey ama kusura bakmayın ben boyle sıtelerı kullanmayı pek bilmem. Evet arkadaşlar hamilelepisteslerim için en sağlıklı ne yapayım detaylı önerilerinizi bekliyorum.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anladım peki o zaman ben size linkleri verim tıklayak inceleyin. Sonra zaten gelen yorumlara göre hareket edersiniz.

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  14. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Cengizhan Bey,lepistesler için yavruluk ile uğraşmaktansa bence onları başka bir akvaryuma taşıyın,bırakın kendi hallerine üresinler.Başlarda yavrularını yiyeceklerdir ama zamanla alışıyorlar.Yavruluk falan biraz uğraştırır sizi ve balığı.Ayrıca zaten yavruları yeni bir akvaryuma ayırmanız gerekecek...

15. uyarr

uyarr

Arkadaşlar dün akşam eve gittiğimde tank ta 4 tanee yavru buldum ama kılıç kuyruktan mı yoksa lepisteslerden mi bilemedim.
    5 tane dişi var hepsininde karnı şişti hangisi doğurdu anlayamadım zaten bir çoğu yenmiş.Bu ilk yavru alışım benim heycan panik şaşırdım yavrulukta yoktu elimde şimdilik idareten bi şeklide tank ta duruyorlar tül süzgeç içinde yavruluk a ayıracam bu akşam
    Ama öbür dişileri ne yapayım başka bir yavruluk a ayırayım mı. Sabahtan akşama kadar evde kimse olmuyor sabah doğursalar akşama yenmiş bitmiş olur.
    Tül yavruluk var ama tank a büyük gekiyor dişiler ve yavrular için ne yapayım akıl verin ama başka bi tank demeyin onu yapma şansım yok

16. uyarr

uyarr

Lepisteslerden biri doğuruken öldü. Zaten belliydi öleceği yan yatıp duramıyordu. 6 tane ölü yavru çıkardı sonra kendi de öldü, neden dir acaba bu arkadaşlar ?

17. uyarr

uyarr

Ya arkadaşlar hamile ay kuyruk moli ve hamile lepistesler kendini kuma sürtüyorlar neden dir acaba? Birşey yapmam gereklimi?

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Nitra veya parazit balıklarda sürtünme yapar Cengizhan Bey. Kısmi su değişikliği yaparak halledebilirsiniz. Akvaryumunuzu sevdim. Sevimli bir akvaryum. Ama hamile balıklarınız doğum yaptığında maalesef akvaryumunuz yetersiz kalacaktır. O zaman da bir hal çaresine bakarsınız. Sağlıcakla kalın canım.gif

19. uyarr

uyarr

Teşekkür ederim.

20. sinan1962

sinan1962

Yer:
    Ataşehir / İSTANBUL
    İsim:
    Sinan
    Suyu cam gibi görünüyor balıklarda sağlıklı tebrikler.Arka fon yapmayı düşünüyormusunuz daha güzel olmazmı?

Sayfayı Paylaş