1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurduğum akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde mst38 tarafından 2 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. mst38

mst38

İsim:
    mustafa
    Arkadaşlar merhaba.

Yeni bi akvaryum aldım zannedersem 150 litre civarında.100*25*45*45 bombeli.
    *İçinde 11 yunus 9 sp var acaba çokmu ?, boyları 3 ile 6 santim civarı.
    *İç filtre var ejet 907 yeterlimi?
    *10 gün oldu balıklarım daha önce 40 lt lik akvaryum'daydı.Yeni akvaryuma koyduktan bir kaç gün sonra balığımın birinin karnı şişerek öldü.Küçük akvaryum'dada aynı şey bir kere olmuştu.Neden acaba?
    *Sp'nin biri diğer balıklara rahat vermiyor kovalıyor 6cm civarında ,yer kavgasımı acaba ?
    *Dış filtre gereklimi.İç filtre idare edermi ?.

Teşekkürler....

2. gangster92

gangster92

İsim:
    Ahmet
    Cevap: Yenİ kurduĞum akvaryum

Aslında bende çok bilgili birisi değilim ama forumdan öğrendiğim kadarıyla 150 litreye o balık çok fazla.
    -O hacimde bi tankta 1e 4-5d sarı prensese bakarsanız daha sğlıklı olur. Çünkü yunuslar çok büyüdüğü için o hacim onlara çok az.
    -Bu hacimde akvaryuma dış filtre alsanız çok daha sağlıklı olur.
    -Sp nin rahat vermemesinin sebebi hacimin çok dar olması olabilir.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Yenİ kurduĞum akvaryum

Mustafa bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

150 litre beslediğiniz türlere göre çok az bir hacim.Özelliklede yunuslar o akvaryumda kesinlikle gelişemez ve yanık kalırlar. Yunusları elinizden çıkartmanızı,akvaryumda ise 4-5 tane sp bırakmanızı tavsiye ederim. Gerçi sp ler için akvaryum genede küçük ama sık su değişimi ve düzenli bakımla sp lerinizi sağlıkla besleyebilirsiniz.Ama yunuslar o akvaryumda olmaz.

İç filitreniz ise güzel.Balık yükünüzü azalttıktan sonra işinizi rahatlıkla görür.

4. mst38

mst38

İsim:
    mustafa
    Cevap: Yeni kurduğum akvaryum

Öncelikle hoşbulduk Reis.
    İlerde biraz zaman geçince akvaryumu daha da büyüteceğim.2-3 ay böyle beslesem sorun olurmu.tetra x700 dış filtre alacağım herhalde yeter?.
    Cevaplar için teşekkürler.

Saygılar

Sayfayı Paylaş