1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurduğum Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde zoradam09 tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık, akvaryumun suyu diri görünüyor ama arka fon olmayışı yanında dekorda baya eksikler var ve türün genel yapısına sanki uymamış gibi. Tabanda kum olmayışı tüm bu eksikleri daha da bariz belli eder konuma getirmiş. Işık sanki fazla beyaz geldi bana. Aydınlatma nedir ?

3. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI
    Öncelikle başlangıcınız hayırlı olsun. Sanırım ölçüleri 60x30x40(y) gibi bir şey.

Eğer canlıdoğuran ile devam etmek istiyorsanız tabana dere kumu koyup 2-3 çeşit basit bitki ile görünüş olarak daha iyi bir akvaryum oluşturabilirsiniz.

4. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    YIKIKTEMO ewt dediğin gibi arka fon düşünüyorum bende ama nasıl birşey yapabileceğime karar veremedim yani pek bi fikrim yok bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.Birde eksiklikleri birlikte bularak tamamlayabilirsek çok çok iyi olacağına inanıyorum.Işık konusunda da o parlayan telefonun flaşı normal olarak ısık üstten beyaz ampulle aydınlatıyorum..

rappier teşekkürler..kumu ewt düşünüyorumda bitki olarak ne almalıyım nasıl bir yol izlemeliyim sence?

5. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Görkem bey merhaba,
    öncelikle yeni akvaryumunuz hayırlı olsun.Temel bey'in söylediklerine katılıyorum.Öncelikle mutlaka dip malzemesi(kum) alın derim.Kişisel fikrim dere kumu almayın çünkü görsel olarak kendisinden hiç hoşlanmıyorum, güzel bir görsellik verdiğini düşünmüyorum :).Ayrıca ilerde bitki beslemeyi düşünüyorsanız dipte yaklaşık 7-8cm kadar yükseklik sağlayacak miktarda almanızı tavsiye ederim.Böylelikle bitkileri sağlıklı bir şekilde dikebilirsiniz.İkinci olarak kabukları kaldırın, bende ilk akvaryum kurduğumda kabuk koymuştum ancak bir müddet sonra doğal bir görüntü vermediklerinden dolayı çıkardım.Işık konusuna gelirsekte, bence balıkların renginin daha alımlı olması için bir grolüx takviyesi şart.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Kolay gelsin...

6. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Ömer bey ilginiz için tşkrlr öncelikle.Kum almayı düşünüyorumda dip çekmesi konusunda pek bir ustalığım olmadığı için şimdilik bu şekilde yaptım.Bitki beslemeyi söylediğiniz gibi istiyorum ama hangi bitkiyi beslemem konusunda nasıl bir çalışmalar yapmam konusunda baya bir araştırma yapmam gerektiğini düşünüyorum.Kabuklar konusundada şimdilik pek fazla aksesuarım olmadığı için koymak zorunda kaldım.Işık içinde grolüx takviyesi derken nasıl birşey mesela ?

7. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Görkem bey "Grolüx" akvaryumlar için bir florasan çeşidir.Pembemsi bir ışık verir.Bu ışık balıkların renklerini daha bir canlı gösterir.Forumda bitki ve bitki yetiştirmeyle ilgili çok fazla konu bulacaksınızdır.Aşağıda kendi tanklarımı tanıttığım konuyu gönderiyorum size orada da bitki yetiştirme ile ilgili küçük çaplı bir tartışma yaptık konu içinde bulabilirsiniz.

http://www.akvaryumportali.com/threads/7465-Ben-ve-bitkili-karma-akvaryumum.

8. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk
    Yavruluktakiler yavru balıklar kaç taneler beyaz molilerdenmi ? :D

9. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    kero11 kardeş baya bi varlar maşallah diyelim:) ewt beyaz molilerden

10. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Ömer bey gerçekten çok güzel bir akvaryumunuz var.Bi mahsuru yok ise arkadaki siyah font u nasıl yaptınız gerçekten çok güzel durmuş

Sayfayı Paylaş