1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulan Akvaryuma Bakteri Kültürü

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Purelyfe tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Benim yeni kurduğum akvaryuma bakteri kültürü alacağım ama hangisinden alayım? Prodibio biodigest almayı düşünüyorum ama uygun mu sizce ? Eminönü'nde bacteria feeder dı sanırım bunu satmaya çalıştılar bizde bundan kullanıyoruz falan dediler en küçüğü 12 TL idi sizce bu nasıl prodibio bakteri kültürü alana kadar bunu alıp önden bi bakteri girsem mi sizce ? ne yapmalıyım bana bir yol gösterin? Akvaryum mercan ağırlıklı olacak 72 lt 15 kg kaya var belki daha fazlada olabilir.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 10 Mayıs 2015
  2. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bende ondan aldım fakat o bakteri kültürü değilmiş üzerinde bacteria feeder yazıyor yani bakteri yemi ama oda iş görür üstatlar daha iyi bilir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

3. FRK34

FRK34

Yer:
    İSTANBUL-OKMEYDANI
    İsim:
    Faruk KURU
    Bana da bakteri kültürü diye sattılar ama değilmiş.Faydalı bakterileri besliyormuş,araştırınca gördüm yeni kurulan akvaryumlar için uygun değil yazıyordu.

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Akvaryum ilk kurulduğunda bakteri döngüsünün oluşması için aşılama,doğal oluşma veya dışarıdan bakteri kültürü girme yöntemleri kullanılabilir. Bakterilerin yaşayabileceği yeterli alan bulunmadığında (örn.kumsuz,az kaya ile kurulum) veya doğal süreci bekleyecek kadar sabır olmadığında bakteri kültürü ekleme yöntemlerine başvurulur. Prodibio Startup yeni akvaryum kurulumunda kullanılabilecek tek ürün. Feeder vs başlangıç kültürü barındırmayan ürünlerin hepsi hikaye.
    Bırakın akvaryumunuzda denge doğal oluşsun.
    Sonrasında tanka gireceginiz her bakteri besini veya bakteri kültürü tankınızda dengelerin değişmesine sebep olacağı için sonrasında da herhangi bir kullanım bence gereksiz. Bırakın doğa işini yapsın.

messiah, veysel, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Karmaşa yaratan bilgiler ile ilgilenmeyin. Ürün bakteri kültürü olmayıp besini olabilir, start verilirken bakteri barındırmıyor diye kullanılmayabilirde ama kullanılırsa zararlı oluyormuş yazılarına da es geçin. Madem bakteri besini ise bir şekilde oluşan yapıya besin 'olabilir' demektir, karidesi ezip eklemek, boş akvaryuma yem atmak ile temelde çok fark yok gibi görünüyor. Hayatın kendisi traş zaten.:)

Önder., messiah, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. Purelyfe

Purelyfe

İsim:
    Muratcan KAYA
    Aslında bende kendi kendine kurulması taraftarıyım ama akvaryumumda canlı kayanın yanında daha gec canlanan ama aynı yapıya sahip kayalar var ve tank 70 lt oyüzden prodibio biodigest kullanıp suyun kalite ve temizlik yönünden güzel su değerleri ile kurmak istediğim için kullanıcam açıkcası bu yani .

Sayfayı Paylaş