1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulan Akvaryuma Bakteri Kültürü

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Purelyfe tarafından 25 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Purelyfe

  Purelyfe

  Mesajlar:
  19
  İsim:
  Muratcan KAYA
  Benim yeni kurduğum akvaryuma bakteri kültürü alacağım ama hangisinden alayım? Prodibio biodigest almayı düşünüyorum ama uygun mu sizce ? Eminönü'nde bacteria feeder dı sanırım bunu satmaya çalıştılar bizde bundan kullanıyoruz falan dediler en küçüğü 12 TL idi sizce bu nasıl prodibio bakteri kültürü alana kadar bunu alıp önden bi bakteri girsem mi sizce ? ne yapmalıyım bana bir yol gösterin? Akvaryum mercan ağırlıklı olacak 72 lt 15 kg kaya var belki daha fazlada olabilir.
   
  A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 10 Mayıs 2015
 2. muradtekin

  muradtekin

  Mesajlar:
  2.164
  Yer:
  Gaziantep
  İsim:
  Murat Tekin
  Bende ondan aldım fakat o bakteri kültürü değilmiş üzerinde bacteria feeder yazıyor yani bakteri yemi ama oda iş görür üstatlar daha iyi bilir.


  iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
   
 3. FRK34

  FRK34

  Mesajlar:
  265
  Yer:
  İSTANBUL-OKMEYDANI
  İsim:
  Faruk KURU
  Bana da bakteri kültürü diye sattılar ama değilmiş.Faydalı bakterileri besliyormuş,araştırınca gördüm yeni kurulan akvaryumlar için uygun değil yazıyordu.
   
 4. bulents

  bulents Özel Üye

  Mesajlar:
  5.730
  Yer:
  İstanbul
  Akvaryum ilk kurulduğunda bakteri döngüsünün oluşması için aşılama,doğal oluşma veya dışarıdan bakteri kültürü girme yöntemleri kullanılabilir. Bakterilerin yaşayabileceği yeterli alan bulunmadığında (örn.kumsuz,az kaya ile kurulum) veya doğal süreci bekleyecek kadar sabır olmadığında bakteri kültürü ekleme yöntemlerine başvurulur. Prodibio Startup yeni akvaryum kurulumunda kullanılabilecek tek ürün. Feeder vs başlangıç kültürü barındırmayan ürünlerin hepsi hikaye.
  Bırakın akvaryumunuzda denge doğal oluşsun.
  Sonrasında tanka gireceginiz her bakteri besini veya bakteri kültürü tankınızda dengelerin değişmesine sebep olacağı için sonrasında da herhangi bir kullanım bence gereksiz. Bırakın doğa işini yapsın.
   
  arso, messiah, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Karmaşa yaratan bilgiler ile ilgilenmeyin. Ürün bakteri kültürü olmayıp besini olabilir, start verilirken bakteri barındırmıyor diye kullanılmayabilirde ama kullanılırsa zararlı oluyormuş yazılarına da es geçin. Madem bakteri besini ise bir şekilde oluşan yapıya besin 'olabilir' demektir, karidesi ezip eklemek, boş akvaryuma yem atmak ile temelde çok fark yok gibi görünüyor. Hayatın kendisi traş zaten.:)
   
  Önder., messiah, TencoMelih ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
 6. Purelyfe

  Purelyfe

  Mesajlar:
  19
  İsim:
  Muratcan KAYA
  Aslında bende kendi kendine kurulması taraftarıyım ama akvaryumumda canlı kayanın yanında daha gec canlanan ama aynı yapıya sahip kayalar var ve tank 70 lt oyüzden prodibio biodigest kullanıp suyun kalite ve temizlik yönünden güzel su değerleri ile kurmak istediğim için kullanıcam açıkcası bu yani .
   

Sayfayı Paylaş