1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulan Sistemdeki Sorun

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Ottoman tarafından 12 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu
    Cevap: Yeni Kurulan Sistemdeki Sorun

Ben biliyomuyumki nasıl buldum. Dedim ki canlı kaya ölür uğraşma bunlarda, aylardan beri boşta yıkadım tazzikli suyla fırçaladım şimdi makinayla suyu yesinde bakıyım görsün temizleniyor mu temizlenmiyor mu? He dahada mı olmadı dışardan taş toplar koyarım içine ceza :D Şimdi boşaltacağım sonrada yıkatırım geride doldururum yapacak bişey yok. Sirkeyle uğraşabileceğimi sanmıyorum ama makinayla yıkatabilirim hayırlısı olsun ne diyecem canım sıkıldı...

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

İhsan abi sıkılmasın canın. Sorun sayılmaz bile bu. Daha başta yılma. Aynen devam baştan.

Ottoman bunu beğendi.
  3. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Yılmak yok anlık sıkıntılar kardeşim hepimiz anlık sıkılırız ya o suyu boşaltıyorum 90 derecede kaynar suylada yıkayacağım 1 saat'e kadar kayaları oto yıkamaya gerek kalmaz teşekkür ediyorum veridiğiniz bilgiler için...

4. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Kayaları dezenfekte etmek için kaynar suya biraz alkol dökebilirsin hocam.super:gif

Ottoman bunu beğendi.
  5. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Arkadaşlar kaynarsuda yıkandı ve 3 gün boyunca osmos du içerisinde kaldı suları değişti zaman içerisinde ve dün gündüz saat 12 den itibaren akvaryum dolmaya başladı kayalar daha önceden konuldu içerisine dekor yapıldı ve akşam saat 1 gibi akvaryum doldu kafa motoru ve dalga motoru çalıştırıldı çok şükür bu defa koku yok ama su bulandı yine ne yapmalıyım sizce akvaryumdan aşağı inen borunun ucuna elyaf yakıldı tuz karıştırılıp ps çalışsa faydası olurmu sizce bilgi verirseniz sevinirim saygılar.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İhsan su bulanır normaldir o kadarı. Tuzunu erit ve sistemi full çalıştır suyun düzelecek.

7. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Temel abi o zaman akşam tuzu karıştırayım ve yarında ps geliyor ona göre bir ayar çekerim ama bakteri kültürünü falan ne zaman ekleyeceğim şimdie o var bak:)

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

En son tuz eriyip, dekor işin bitip, ekipmanların tam gaz çalışmaya başlayınca bakteri kültürünü ekleyebilirsin. Bu arada yesinler senin bakteri kültürünü, neymiş marka ve modeli?

9. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Valla abi bioptim diye bir kültürmüş:)

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yeni kurlumda su bulanır. Endişiye gerek yok. Şimdi tuzu ekleyebilirsin zaten tuz eriyene kadar ps'yi çalıştırmak yok. Sanırım ps'de değişiklik oldu ? Nac 7 yerine Ati geliyor galiba ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hıım bu ürüne ısındığımı yazmıştım zaten. Başka bir şey deseydin yerim senin kültürünü diyecektim.:ay:

12. Ottoman

Ottoman

İsim:
    İhsan Garbioğlu

Fatih kardeşim Ati geldi diğer konuya ekledim onu. Aynen dediğin gibi tuz eriyince ps girecek devreye.Temel abi Allah'tan bu kültürü almışımda yoksa vay başıma gelenler diye bir konu daha açardım:F Teşekkür ediyorum hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı sağolun.

Sayfayı Paylaş