1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulum İçin Destek/Bursa

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Ekrm16 tarafından 20 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Ekrm16

Ekrm16

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Eko
    Merhabalar uzun zamandır tuzlu su akvaryumu kurmak istiyordum fakat maddi imkanlar sebebiyle plandan öteye gidemiyordu burada ibrahim abime teşekkür ediyorum iş ve şehir değişikliği yaptığı için tüm malzemeleri bana hediye etti dün evine gidip 90-50-50 olan akvaryumu yandan dursolu oda birinden aldığını söyledi birde 120-60-50 olan cama cam olan tankları hediye etti bunların yanında

-Red Dragon 3500 lt (kablosu kopuk)
    -Nac 6 ps
    -rw 8 dalga motoru
    -mercan kırıgı kum 4 mm oldugunu söyledi
    -canlı(suan ölü) kaya 1 çuval
    -Isıtıcı
    -Armatür Ledleri montajı yapılmamış kasası hazır ve t5 4 adet balast yapmış , ben tek led istiyorum acaba yeterli olurmu ( değerleri şöyleymiş tümü Cree XTE ; 5w 8300K beyaz 25 adet -3w Mavi 465 25 adet- 3w purple 5 adet-3w uv 5 adet-3w ayışığı 10 adet -3w yeşil 5 adet -3w kırmızı 5 adet )

acaba hangi akvaryumu önerirsiniz bana balık olarak ağırlıklı istiyorum bu ps yeterli olurmu ?

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayirli olsun. Protein skimmer degişmeyecekse kucük olan tank ile devam edin derim. Led t5 karmasını tavsiye ederim. Fazla zor mercanlar omayacak ise led olabilir.

Ekrm16 bunu beğendi.
  3. ünal57

ünal57

İsim:
    ünal
    Öncelikle hayırlı olsun. Gerçekten İbrahim beye bravo sizi tuzlu suya başlamak için teşvik etmemiş bilakis sırtınızdan itmiş. Size sadece suyu doldurmak kalıyor. Bence denize yakınsanız deniz suyundan da yararlanabilirsiniz.

Ekrm16 bunu beğendi.
  4. Ekrm16

Ekrm16

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Eko
    Evet bana ledleri lehim yapmak ve su koymak kaldı sürekli eski konuları okuyorum öğrenmem gereken çok şey var tek dalga motoru yetecekmidir acaba rw8 verdi birde bu dalga motoru kirli bunu sirkeli suyla silmem yeterli olur mu

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bir kovanın içine su ve sirke ekleyip çalıştırın tertemiz olur...

Birol34 bunu beğendi.
  6. Ekrm16

Ekrm16

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Eko
    bu ledler için kontrol yazmaktansa bu konuda tc420 alsam iş görürmü ledler için acaba ve t5 leride çalıştırırmı o cihaz

7. Ekrm16

Ekrm16

Yer:
    Bursa
    İsim:
    Eko
    Bu ps ile kaç adet balık bakılabilir

Sayfayı Paylaş