1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulum - İlk Deneyim.. - Bilgi ve Tavisyeler Bekleniyor.

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde F4iLuR3 tarafından 29 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. F4iLuR3

F4iLuR3

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Halil Meriç
    Merhaba ;

İlk defa bitki akvaryumu kurma girişiminde bulundum. Şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim.

Boyut Boy*En*Yükseklik (cm): Genişlik:38 cm Yükseklik:42,5 cm Derinlik:26 cm
    Kapasite (litre): 30 Lt
    Bitki Türleri: Henüz almadım fakat , hemianthus callitrichoides cuba düşüncesindeyim.
    Beslenen Canlılar: bitki türleri ve balıklara tavsiye bekelemteyim.
    Filtrasyon: Filtre olarak , Akvaryumun kendindesinde ki AF-500 kullanılmakta.
    Işıklandırma Floresanları: 4W Power Tropikal Led 8500K
    Işıklandırma Süresi ve Düzeni: Hiç bilmiyorum
    Su Değişim Oranı ve Aralığı: Yeni kuruldu
    Kullanılan Yemler: Yok.
    Gübreleme: Taban için FONDO VIVO - Fertilizzato kullanıldı. Üzerine de demir değeri yüksek bitki için kum serildi.
    Co2 - Saniye / Kabarcık : WATERPLANT CO2 DIFFUSER SET aldım tüplü henüz kurmadım bilgim yok nasıl kullanacağım için.
    Kullanılan İlaçlar: Su düzeni için ; ********** EFFECTIVE CONDITIONER kullanıldı.

Açıklama: Akvaryumu kuralı ortalama 12 saat oldu. Tavsiyelerinize çok ihtiyacım var ne yapmalıyım ne almalıyım hiç bilgim yok. WATERPLANT CO2 DIFFUSER SET aldım tüplü henüz kurmadım bilgim yok nasıl kullanacağım için ve bunun yanında Cuba aldım jel haliyle geldi jelli mi dikeceğim bunu da bilmiyorum :) İlginiz için çok teşekkür ederim.

Esinlendiğim ve yapmak istediğim akvarum.

ka2n ve Alparslan bunu beğendi.
  2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Işık hariç herşey çok güzel. O ışıkta cubalar ölür malesef.

3. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Hocam hayırlı olsun öncelikle. Cuba çok nazlıdır. Çok şey ister :) öncelikle o ledler ile olmaz. Hiç yoksa bir adet akrobat lamba ile 865 kodlu philips tasarruflu ampul işinizi görecektir. Co2 olarak elinizdeki set ısta'nın diffuser seti gibi sprey ise çok bir işe yaramaz ona bakarsanız iyi olur. Tabanda fondo vivo çok iyi bir tercih bende tüm tabanlarımda kullanırım fondo vivo'yu. Ancak 1 cm den daha kalınsa üstüne serdiğiniz toprak cuba'ların küçük kökleri ulaşamaz derine. Ki zaten cubalar kökten çok sudan yaprakları aracılığıyla beslenen bitkilerdir. NPK ve makro element gübresi edinmeniz lazım. Bunları ayrı ayrı hazır alabilir yada toz halde alıp kendiniz hazırlayabilirsiniz. Birde aldığınız cubaların submers mi emers mi yetiştiğini öğrenmek adaptasyon sürecini kolaylaştıracaktır. Kolay gelsin... :)

Sayfayı Paylaş