1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulum - Hailea F60

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde kkk tarafından 4 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. kkk

  kkk

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  ibrahim
  Merhabalar.. Daha önce ekipman ile ilgili olarak forumdan bilgi aldıktan sonra ekipmanlarımı tamamladım, canlı kum ve canlı kayalarımda elime geçti, sanırım kurulum vakti geldi ama kurulumdan önce iki sorum olacak forum ahalisine 1. sorum 5 günlüğüne şehir dışına çıkma durumum var kurulumu yapıp mı çıkayım yoksa dönünce mi kurulumu yapayım? 2. sorum ise canlı kayaları hali hazırda kurulu olan bir akvaryumdan aldım kargo ile geldi geldiğinde hafif nemliydi bir kovaya tuzlu su hazırlayarak kovaya ekledim kayaları eklerken kargo poşetinin içinde solucan benzeri bir canlı gördüm yaşıyordu ve onuda kovanın içine attım (iyi mi yaptım kötü mü bilmiyorum :) ) sorum şu ki kayalar 20 litrelik bu kovada 5 gün idare edebilir mi? (kovada kayalar var iken amonyak testi yaptım ve 0,2 çıktı. )

  Sorularımdan sonra akvaryum malzemelerine geleyim;
  Hailea F60 akvaryum
  Bubble Magus QQ1 PS
  Aqua Clear 300 şelale filtre (Şelale filtreyi boş olarak çalıştıracağım damacana su kullanıyorum ilerleyen zamanda fosfat ve silikat sorunu çıkarsa Seachemm Phos Guard ile çalıştırmayı düşünüyorum.)
  Hydor Koralia Nano dalga motoru
  Eheim Jager 75w ısıtıcı
  24w actinic ve 10.000 k beyaz pll + 8w actinic T5 aydınlatma (elimde ayrıca 42 beyaz 6 mavi ledli ufak bir askı aydınlatma var ekleyebilirim, ayrıca aydınlatma tavsiyelerine açığım hazır sistem akvaryum olduğu için böyle kullanmak durumunda kaldım.)
  Coral Reef Live Sand & Aragonit 9 kg canlı kum
  11 kilo canlı kaya
  Prodac Ocean Reef deniz tuzu
  Testler (NO3, NO2, PH, KH, Fosfat, Silikat, Amonyak, Kalsiyum ve Magnezyum)

  3. sorumda bu akvaryum ile uzun süreli olarak basit mercanlar ve 3 -4 basit balık beslemem mümkün müdür? Tatlı sudan artık eskisi kadar zevk alamadığım ve hobiyi gerçekten sevdiğim için tuzlu suya geçme kararı aldım, daha büyük tanka en azından 4 - 5 sene içerisinde geçemeyeceğim için bu şekilde kurulumu yaptım.. İlerleyen zamanda fotoğraflarda ekleyeceğim, şu anda tavsiyelerinizi bekliyorum :) saygılar..
   
 2. kkk

  kkk

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  ibrahim
  kayalar kovada durur mu durmaz mı derken kurulumu yaptım, ekipmanları çalıştırdım ve çıktım.. birkacta ölçüm yaptım çıkmadan tuzluluk 1.023, amonyak 0 gibi, nitrit 0, ph 8.5 ve kh 4 olarak çıktı bakalım donuste ne olacak..
   
 3. kkk

  kkk

  Mesajlar:
  10
  İsim:
  ibrahim
  1 ay sonrası fotoğrafı, 1 ay içerisinde evde bulunamadığım için boş çalıştı neler oldu bilmiyorum..
  IMG_20160902_193524.jpg
   

Sayfayı Paylaş