1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Kurulum Sorular

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde GuneyDursun tarafından 4 Mart 2019 başlatılmıştır.

1. GuneyDursun

GuneyDursun

İsim:
    Güney Dursun
    ncelikler Herkese Merhaba,

60*50*40 arkadan sumplı akvaryumun kurulumuna 2 Gün önce başlamış bulunmaktayım, Kurulumda

15 kg yerli canlı kaya,

10 kg red sea ocean white canlı kum,

Bubble Magus newqq ps,

NewaJet 1200 kafa motoru,

Eheim 2000+ dalga motoru

Tetra 100w ısıtıcı

AquaForest Probiotic reef salt.

Kullandım.

Başıma beklemediğim birşey geldi akvaryumla sump arasında su sızdırması mevcuttu Bunun çok büyük bir sorun teşkil edip etmediğiniz size sormak istiyorum.

Ayriyetten akvaryumda oluşan bulanıklığında bence şuan geçmesi gerekiyordu bu sızdırmadan kaynaklı geçmiyor olabilirmi?

Akvaryumun su seviyesini şimdikinden daha yukarı çıkardığım zaman Sumptaki şaşırtmalar ortadan kalkıyor sumpın tamamı aynı seviyeye geliyor. Buda acaba sızdırmayla ilgisi olabilirmi.

Resimleri ekliyorum.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayírlí olsun kurulum, canlı kumlarda bu tip bulanıklık biraz agresif oluyor pek sevmem bu yúzden bu tip kumlarí
    Genelde kuru Aragonit tercih etmeyi öneririm
    Suump kísmínda fazla bir sızíntí yoksa múhim değil.
    Tank seviyesine gelecek olursak yapılırken bu şekil hesap edilip yapılmıştır. Motorda ancak bu seviyeye yeterli geliyordur.

3. GuneyDursun

GuneyDursun

İsim:
    Güney Dursun
    Teşekkürler yorum için çok lanet bişeymiş ya olmadı kafa motorunu büyütücez 2000 veya 3000 lik motora geçiş yapıcam.

4. GuneyDursun

GuneyDursun

İsim:
    Güney Dursun
    Size birde ps hakkında bir soru sorucaktım. Bunun ayarını yukarı çıkan suyu nerede kesmemiz lazım?

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Su tahliye borusunu çevirerek ayarlıyorsunuz. Bir de gövdenin üstünde suyun hizasini gösteren bir çizgi var. Su seviyesi o çizgide olsun.

İbrahim Yeşiltepe bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş