1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurulum tavsiye bekliyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde denizKumsal tarafından 12 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    an itibariyle 2 adet palyaço balığı ekledim

2. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Hayırlı uğurlu olsun... Arkası gelsin inşallah :)

3. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir

4. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir

eyw çok sağol tek sorun resife uygun balıklar hangisi ve kaçartane balık ekleyebilirim sorun bu :D yılanımsı deniz yıldızı var eklesem sorun olurmu bi sürü soru işte :d

5. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    ben senden daha yeni ve amatörüm.ama tavsiyem diğerleri için bir süre beklemen 15 20 gün...

6. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    hemen hemen herşey tamam tek sorunum aydınlatma birkaç çeşit mercanda ekleyeceğim aşırı maliyeti olmayan çok elktrik yakmayan bir sistem ne önerirsin açıklamalı olursa marka renk falan gibi memnun olurum internette buldum şöyle birşey var ne dersin http://www.sanalpazar.com/Akvaryum-Led-Aydinlatma-Armaturu-Profesyonel-Tasarim__isp33105530

7. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Ben bunu kullanıyorum gayet güzel. AMA !! Ben aldığımda türkçe kullanım klavuzu yoktu programlama için.o nedenle tek bir renk ayarladım aç kapa yapıyorum.senin elin yatkınsa ayarlarsın aslında zor değil ama bana zor:) . Ürünü iyi programlarsan eğer sabah gündoğdu dan akşam gün batımına kadar 10- 12 saat mesela uygun olan her tonda simüle edilebilir.renkler çok gerçekçi. 1 dk aralılarla bile progrmlanıyor.

8. Özgür Cihan KISACIK

Özgür Cihan KISACIK

Yer:
    Balıkesir
    İsim:
    Özgür Cihan KISACIK
    Led armatürler hakkında konusu altına yazdım bunu kullanan programlaybilen varmı diye ben başardım veya kullanıyorum diyen çıkmadı henüz iyi yada kötü diyende olmadı..??

9. murat1084

murat1084

İsim:
    murat yener
    hayırlı olsun uzun soluklu olur inş. :)

10. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    Teşekkür ederim

11. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    hangi test kitini almalıyım tek tek al derseniz hangileri önemli

12. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    En çok kullanacaginiz nitrat ph ve kh dir. Digerlerini satin alip almamak size kalmis.

13. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    teşekkür ederim ph ölçerim vardı gerisini hemen alayım marka önemlimi güvenilir olan varmı bildiğiniz

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Salifert, tropik marin test kitlerini tercih edebilirsiniz. Kolaylik açisından tropik marin benim tercihim.

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Tropic marine veya salifert olabilir.

16. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Kh, Ca, Mg de saliferti çok beğendik ben. Ca ve Mg tropic marin denedim yazın ortasında iyi sabır gerektiriyor. Ama nitrat konusunda tropic marin tercih edilebilir. Ben her zaman salifert tarafinda olacagim. Alistigim icin kolay geliyor. Hemde cok kolay.

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    elimde şu üründen var sadece en üstteki cl olan yer sürekli her suda sıfır çıkıyor sanırım arızalı ortadaki ph en alttakinde alk yazıyor o nedir tam bilmiyorum images.jpg

18. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cl klor, Alkde alkalinity yani kH olabilir. Şayet bu üçünüde ölçüyorsa güzel aletmiş. Cl'nin sıfır çıkması çok doğal. Suyu arıtma esnasında klor uzaklaştırılıyor.

ka2n bunu beğendi.
  19. denizKumsal

denizKumsal

Yer:
    aydın
    İsim:
    hakan demir
    musluk suyunda dahi sıfır çıkıyor o bölüm ölçüm yapmıyor sanırım eğer alk kh sa sadece nitrat testi almam yeterli gelecek sanırım

20. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Elbette. Konuyu incelemedim ne kadar canlı var yok bilmiyorum. Nitrat üzerine akıntıdan ışığa kadar her bir noktadan etki eden parametreler var. Benim önerim test almamanız yönünde. Kaliteli bir tuz ile su değişimi yaparak devam edin. Şayet test değerleri ile boğuşmaya başlarsanız başlangıçta kafanız karışabilir. Haftalık %15 su değiştirin. Birde problem gördüğünüzde takviye olarak %5 su değişimi yapın. Test başlarsa katkı başlar macera başlar. Canlılarınız sağlıklı ise gerisi gelir.

Hobi keyif almak için var. Bence bu şekilde kaliteli bir su güzel bir tuz ve aydınlatma ile hobide gidebildiğiniz yere kadar gidin sonra bir sonraki aşama olarak testlere geçin bence bu şekilde hobiden daha çok keyif alabilirsiniz. Tabi karar sizin. Şayet test derseniz illa siz nitratın yanina yine de bir kH alın.

ka2n ve denizKumsal bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş