1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni kurulum

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde Legend-Doruk tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun, gemi maketinin salım yapması kaçınılmaz. Polyester malzeme çok zehirli olur canlılar için.

3. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    20160809_190608.jpg

veysel bunu beğendi.
  4. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    Teşekkür ederim hemen çıkardım.

veysel bunu beğendi.
  5. Humility

Humility

Hayırlı olsun, tankınızdaki detayları yazarsanız eksik varsa üstatlar yardımcı olacaktır.

6. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    Yaklaşık 45 lt , 1,024 tuz oranı var.26-27 c° sıcaklıkda . Arka tarafta sump var, 1 gözü bioball, bir gözünde sünger,bir gözde de elyaf var.Balıkları bugün aldım.Hava taşını tahta olarak değiştiricem.Portein skimmer yok.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hava taşını tahta alma toz gibi her yere dağılır. Bu iyi, PS alana kadar su değişimi ile idare eder bi sekil.

8. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    Bu akvaryuma hangi PS alınır marka model yazabilir misiniz

9. şeref24

şeref24

İsim:
    şeref BAYAZIT
    Hayırlı olsun

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tank boyu markasımı öyle ise hangi modeli. Farklı bir marka ise sump bölme genişlikleri önem taşır bu konuda. Boyu ise kendi orijinal PS i var zannedersem.
    BM qq veya günde modelleri ölçülere bakarak bu tip tankta kullanılabilir.

11. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
  12. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    Hava motorunu değiştirdim çok fazla oldu buda, sürekli çalıştırmıyorum. Balıklar için içine girebilecekleri gibi bi kap alınmalı mı ? Sürekli kavga ediyorlar bide.İyi günler...

13. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Sanırım deniz akvaryumu kurulumu hakkında hiç bir şey bilmiyorsunuz..Tatli su dan farkı suya tuz karistirmayla bitmiyor..

14. Legend-Doruk

Legend-Doruk

İsim:
    Timuçin
    Evet hiçbir bilgimiz yok.Tuz aldık,suyu test ettik.İki tane de balık aldık takılıyoruz.

15. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Nano konularını bol bol okuyun ilk etap bu olsun. Yoksa çok sıkıntılı olur. Uygun kaya uygun kum alınması lazım. Bekleme süreci var bu süreç içinde diyatom var temizlik ekibi vs var.

Bekleme sureci tamamlanmadan canlı girişi yapmak canlıların hastalanmasına ölmesine neden olur. Bu bekleme süreci en az bir ay olmalı. Sonra balík alınmalı. Buradan yazmak olmaz tek tek konuları bol bol okuyun.

Sayfayı Paylaş