1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Lepistes Akvaryumu

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde NumLock tarafından 6 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. NumLock

NumLock

İsim:
    Fatih Kartal
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben yeni bir Lepistes akvaryumu kurucam sadece lepistes fakat nasıl bir lepistes akvaryumu kursam bir karar veremedim. İnternetten fotoğraflarına felan baktım genellikle hep bitkili akvaryumlar var. Fakat bu bitki gerçekten lazım mı? Lepisteslere ne gibi zararı veya yararı oluyor? Suyumun nasıl olması gerekiyor? Ne gibi dekorasyonlar kullanabilirim? Kum'um nasıl olmalı?
    Teşekkür Ediyorum iyi gün sağlıklı balıklar :cekingen:temel2:

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Yeni Lepistes Akvaryumu

Fatih öncelikle aramıza hoş geldin.Kararın hayırlı olsun.Bitkili akvaryumlar hem görünüş olarak güzel olur hemde doğan yavrular bu bitkilerin arasına saklanır.Bitki bu yüzden önemlidir.Suyun yumuşak olması gerekir.Lepistesler düşük hacimli akvaryumlarda da beslenebilir.örn:30-40litre.Kumun quartz kum olabilir.Dekorasyon olarak mango kökü kullanabilirsin.Filtre olarak güçlü bir şelale filtre güzel olacaktır.

3. NumLock

NumLock

İsim:
    Fatih Kartal

Hoşbulduk Haktan, şuan araştırma amacıyla bilgi almaya çalışıyorum. peki bitki miktarı nasıl olsun ? çok mu yoksa orta dereceli mi ve bitkileri nasıl önerirsiniz ?

Bir de bende şuan bu kum var. lepistesler için uygun mudur bu kum?

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Bitki miktarı 4-5kök olsun dediğim gibi zaten çabuk çoğalıyorlar.Ben o kumu önermem zaten altta da cıchledler için yazıyor.Dediğim gibi quartz kum al siyah olur genellikle petshoplarda bulabilirsin.

5. NumLock

NumLock

İsim:
    Fatih Kartal

Bizim burası petshoptan geçilmiyor :) elbet bulurum. 15 tatilde akvaryumu kurunca fotoğraflarını koyarım. :cekingen: Aklıma birşey takılırsa tekrar bu konu altında yazarım teşekkür ederim :)

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
  7. NumLock

NumLock

İsim:
    Fatih Kartal

Teşekkür ederim Onur abi :)

Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  8. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Yok aga, merak etme. Biz kolay kolay üye almıyoruz. :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Onur G. HİTİT bunu beğendi.
  10. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan

Merhaba;

Ben de yaklaşık 2 haftadır araştırma yapıyorum ve yukardaki linki başından sonuna kadar okudum.. Hüseyin'e teşekkür ediyoruz, böyle detaylı bir anlatıma vesile olmuş :)
    yrn malzemelerimi alacağım.. 80LT civarı bir akvaryum düşünüyorum (maks 100 olur sanırım).. içine de (tabii bekleme zamanını geçirdikten sonra) 2e 5 dişi lepistes ve çöpçü alacağım. Bulabilirsem karides de. Önerileriniz varsa almak isterim..

11. _Ceren_

_Ceren_

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Ceren Doğan
  12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bombeli akvaryumları hiç sevmiyorum şahsi fikrim olarak. Balıkları yamuk, normalden büyük ve tuhaf görüntüsü olabiliyor markaya göre. T5 aydınlatması olması avantaj, ancak dediğim gibi akvaryum içindeki yaşama bakıldığında görüntü net olursa iyi olur. Buna dikkat etmeni öneririm.

Karides kesinlikle öneririm, bence farklı bir akvaryum havası var. Tür olarak zaten beğeni meselesi.

Sayfayı Paylaş