1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Malawi Kurdum Bilgi Yardımı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde barlas tarafından 17 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. barlas

barlas

Arkadaslar herkese merhaba. Yenı bı malawi tankı kurdum 1hafta su dınlendı. Aquatan kayatuzu tabletlerı nıtrıvec gıbı eklentılerı yaptum. 160 lt tankım. Eheim 2213 dış fıltre hava motoru ve 200 watt eheim ısıtıcım var. Dun aksam 1e5d sarı prenses ve aynı sayıda mavi prenses koydum tanka. Ayrıca tankta 10 cm lık bırde vatoz vardı. Prensesler guzel yuzuyorlardı taaki vatozu gorene kadar bı anda hepsı bır noktaya toplanıp bekledıler vatoza bakıp sonrada sağ kosede ısıtıcının altındakı kayaların arkasına saklandılar. Sankı tankın ıcınde hıc balık yokmus gıbı oldu ve butun bır gece orda kaldılar. Sabah kalktıgımda ısıgı actım hala aynıydı. Bende yem vermedım. Butun gun esıme sordum cıkıyorlar vatozu gorunce tekrar saklanıyolar dedı. Bende gelınce vatozu cıkardım tanktan ve 1e5d ıceman sarı kuyruk koydum tanka. Ve yem verdım hepsı saldırdı yeme ve tekrar saklandılar. Ben odadan cıktıgımda yuzuyolar benı gorduklerınde hepsı sakalnıyolar Bu arada balıklar yaklasık 3 cm boyunda herhalde yanı 2 aylık falan resmı koyuyorum. Ne yapmalıyım yardım beklıyorum

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hayırlı olsun güzel bir kurulum olmuş. Ürkmüşerdir merak etme düzelirler. Balık sayısı da şuan için iyi sayılır daha fazla ekleme balık. Normal rutinlerin yemleme, aydınlatma zamanı ve su değişimlerini değiştirme aynen devam et. Cüce vatoz da alabilirsin ben ciklet tankında cüce vatozlarla beslemiştim bir sıkıntı olmadı.

3. B_rgen

B_rgen

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Bora
    Ben tankın icine mudahale ettigimde bile 3 gun ortaliklarda görünmüyorlar.Yeni kurulmus akvaryumda çok normal yakinda alisirlar

4. barlas

barlas

Tesekkurler. Insanın moralı bozuluyo bukadar ugrasıp akvaryumda balık goremeyınce

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    O kadar küçük balıkların yeni kurulmuş bir tank içerisinde ortama ve insanlara alışmamış olması gayet normaldir.Günde 45 - 60 dakika tankın karşısına oturup seyredin.Zamanla size alışacakardır.Ancak tankı da kapı eşiği gibi aniden insan girip çıkan yerlere de koymayın.Bu balıklarınızı devamlı ürkütecek ve zor adapte olmalarına sebep olacaktır.

6. barlas

barlas

Tesekkurler

7. Tatlı Balık 55

Tatlı Balık 55

Yer:
    samsun
    İsim:
    Onurcan KALKAN
    ölçüleri nedir acaba söylermisiniz :)

8. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Hiç sorun olmaz.Yavru balıklar genelde boyle korkarlar.Ozellikle cikletlerde bunlar oldukça yoğun.Çoğu kişi cikletle cücevatoz beslenmez derler.Ancak ben buna katılmayanlardanım.Ciklet ile cücevatoz yavrudan buyutulursa hiçbir problem olmuyor.Ben oyle yaptım.9 cm dişim var en kucuk vatozum 3cm kılına bile dokunmuyorlar.Yavrudan yetiştirirseniz birşey olmaz.Sizin balıklarınız henuz 3 cm.Vatoz 10 cm olunca korkmuşlardır.5 cm cucevatoz alırsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.Zaten Iceman eklemişsiniz.Balıklar cesaret kazanmıştır.Herhangi bir sorun olmaz.İyi akşamlar.

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş