1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Marmara Resifi Geliyor

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde myillar tarafından 1 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Arka cam sadece bantlı tabi. Senin zaten öyle bir hata yapacağını düşünmekle hatayı ben yaptım. Az uyanık değilsin. saat:gif

2. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Delik işleminden sonra arka camı yerine takacağım inşallah sonra köşeler için köşebent bakacağım alt ve üst köşeleri döneceğim bakalım neler olacak :heyo:

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mesut hocam camı illaki delmek şart değilki. Hatırlıyormusun Orhan abinin üst üste ikili akvaryumu var? Üstteki akvaryumun camını ben penseyle kerterek pimaş yerleştirmiştim ? ;) Senin akvaryumada aynısını yapabiliriz. Üstelik sana çok ucuza mal olur. Altı üstü iki bardak çayla bitiririz işi. :)

4. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Hayırlı olsun Mesut hocam. Fotoğrafları gördük, artık arkası çorap söküğü gibi gelir.
    Örnek alacağımız kurulumlardan birisi olacak. :heyo:

Kolay gelsin hocam.

5. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Sağolasın hocam aklıma geldi aslında penseyle değilde fabrikada kare kestireyim o kısma pleksiden parça koyup yapayım dedim sonra görüntü beni biraz ürküttü güzel olmaz gibime geldi.

Teşekkürle Türker yorumlara açığız hep beraber birşeyler yapmak amacımız.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Hocam pleksi parçası koyarsan evet kötü görünür ama benim dediğim gibi yaparsak sorun olmaz. Orhan abiye bir ara uğra ve ikili setin su iniş pimaşını bir incele istersen?

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence normal deldirme yoluna git Mesut. burda:gif En son çare olarak bir kenarda o yöntem dursun. burda:gif

8. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Hayırlı olsun Mesut abi. super:gif Akvaryum ölçülerini bende çok beğendim.Benimde düşüncem normal deldirmen abi diğer türlü cam orjinal durmuyor.

9. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Aynen katılıyorum deldireceğim ilk fırsatta.

Teşekkürler Ozan senin gibi Dıy konusunda kendini ispat etmiş birinin fikirlerini bekliyoruz yapım aşamasında.

Arkadaşlar dostlar bu akvaryumun kendim açısından son nokta olabileceğini düşünüyorum bildiğiniz üzere tatlı su işini tamamen bitirdim elimde şu an 150 lt re clarkii lerim kaldı birkaç tanede omurgasız ama inşallah bu akvaryumu alnımızın akıyla bitirip paylaşacağız.

Başlarkende belirtmiştim pek çok hobicinin derdi maliyetler o yüzden bu akvaryumun bence bir amacı daha var bu ölçülerde özelliklerde maliyeti en aşağıya çekip tamamen dıy bir sistem kurmak. Bu maliyet açısından hayellerin askıya alan hobicilerede bir ışık olacak inşallah.

Şöyle toparlarsak şu anda maliyet: 70*70*60 taban ve üst kuşak camları toplam 60 tl
    slikon ve bant 15 tl, portal ps:120 tl portal dıy ps motoru 90:

285 şu anki maliyet :heyo:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bu konularda aslında fazla mesaj yazmayı sevimiyorum ama maliyetin daha ilk başlangıç aşamasında gerçekten sistemi kolayca çevirecek yapıda bir ps eklenmesine ramen komik olduğunu düşünüyorum. Ortaya çıkacak olan toplam maliyetin uygun olacağından hiçbir şüphem yok.

Tabi aslında burada daha gerçekçi olmak gerek. Maliyet düşük olacak, dıy ps, akvaryum tamamda ortaya çıkacak akvaryum ne olacak ve buna değecekmi konusuna yanıt vermek gerekecek.

İşte maliyet yanında buna da yanıt verdiğinde Marmara resifi doğacak. ;)

11. görkemtemel

görkemtemel

Mesut abi merhaba ;

Kurulumun hayırlı olsun ,ölçüler ve işçilik gercekten çok hoş :cicek: Umarım sağlıklı ve güzel canlıların olur :cicek:

12. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Teşekkürler görkem.

Aklıma takılan küçük bir soru var akvaryum alt ve üst köşelere köşebent yapıcağız bu malzeme için bugün biraz arıştırma yaptım aleminyum ve tahta malzemeler var çok şık duruyor renk yelpazeside geniş ama bu aleminyum tuzlu su deyince sıkıntı yaratırmı zamanla kusma olurmu tahta olan zaten şişme yapar herhalde plastik yapma şansımızda var fikirlerinizi bekliyorum. :heyo:

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence aleminyum oksitlenme yapar, tahta ıslandıkca şişer. En güzeli plastik yapmak. burda:gif

14. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Temel abi senin köşebentler plastikmiydi ?

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Köşe bent yok Mesut benim akvaryumda cama cam. Akvaryumun alt kısmı alttaki dolabın içine giriyor 3 cm ve yine üstünün bir tacı var.

16. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Abi üst taraftaki beyaz köşebent malzemesi senin plastikmi?

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Lake tarzinda saglam bir agac Mesut. Tac seklinde akvaryum ustune oturuyor.

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mesut plastik köşebent bencede güzel olur. Alaminyum köşebent zamanla oksitleniyor. Bunu yaptığımız tabelalarda gördük ve sırf bu yüzden plastik köşebent kullanımına geçtik.Üstelik birde tuzlu teması düşünülürse bence alaminyum köşebenti düşünme. Plastik köşebent vermiştim sana birzamanlar hatırlarsan ? O köşebentlerden istersen tek yapman gereken şey benim atölyeye uğramak. burda:gif

19. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Yav insanın böyle dostları varsa sırtı yeremi gelir. En kısa zaman da deneyelim hocam şık durursa tamamdır :heyo:

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olcay gel tamamdır diyorsa bu iş bitmiştir bence. Fakat nacizane bir önerim olacak Mesut, yavaş yavaş müdahale etmesini sağla yoksa eve akvaryumsuz dönersin. :F

Sanki peşinden atlı koşuyor arkadaş. Oysa sakin çalışsa elinide kesmeyecek. :F

Yaparsanız güzel olur inşallah. Fakat alt dolab ile uyumlu olması gerekir bence. Dolap rengi ve şekli belli mi ?

Sayfayı Paylaş