1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Nano Reef Öneri ve Sorunlar

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde musa tarafından 22 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir
    45*45*35 ebatlarında nano tuzlu su akvaryumu ile başlangıç yaptı. İlk bakışta biraz zor gibi gelsede umarım başarırım. Akvaryum ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir. değerli fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi beklerim saygılar.

45*45*35 Dopin 2012 askı ps - şelale filt - 100w ısıtıcı - dalga motoru- 10kg aragonit kum - şimdilik 6 kg kadar canlı kaya- 1 hermit - 1 clarki (M) - yaklaşık 30 lt kadar hazır akvaryum suyu takviye ederek başladım ama birkaç sorunum var. Öcelikle ps filitre yaparken akvaryuma tortu atıyor toz gibi bişi bunu kesemedim buda suyun berrak olmasını engelliyor can sıkıcı. Birde kullandığım aydınlatma led aydınlatma görüntü iyi gibi ama bununla devam etsem sorun olur mu?

Herkese teşekkürler.[​IMG]

Efebru, Alparslan ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryum güzel ilerde ufak değişiklikler yapılır.
    Esas benim ilgimi çeken, masasız olarak akvaryumun durması, gayet güzel olmuş elinize sağlık...:)

veysel bunu beğendi.
  3. musa

musa

Yer:
    istanbul
    İsim:
    musa özdemir

Aynen masasız olması göze çok güzel geliyor ama bende biraz tırmıyorum desem yalan olur 70lt akvaryum + kendi ağırlığı + kum + kaya derken
    100 kg üzerinde bi ağırlık var sanırım :) birde şu tortu olayını çözebilsem güzel olacak ama maalesefki çözemiyorum.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş