1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Yeni Nano Reef Kurulumu Kaldığım Yerden Devam

Başlığı 'Nano Reef Akvaryum Kurulumları' kategorisinde YMR_AY tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Küçük bir nano reef kurulumu ile çıktığım bu yolda ekipmanlarımın beni yolda bırakma sinyalleri vermesiyle arayışlar içindeydim.Günün değil belkide yılların en güzel hediyesi sevgili annemden geldi.​

Resim.jpg

Nano reef Tankın ebatları 40*40*50 cm.Kum olarak evdeki Reef flower kum,tuz Red Sea Pro.Tank evdeki mevcut 2 akvaryumdan su alınıp üstüne yaklaşık 20 lt yeni su ilave edilerek kurulumu yapıldı.Kaya olarak diğer büyük tankımın sumpında duran kayalar kullanıldı.Dalga motoru olarak eski nanoda kullandığım Newave 2000.Tasarımında ve temin edilen malzemelerle ilgili fikir olarak bir katkım olmadığından bilgimde yok malesef. Sumpta oldukça büyük markasını bilmediğim bir PS var idareten konulan.

Resim 030.jpg Resim 031.jpg

Psnin ayarını ya ben yapamadım yada toplamıyor. Akşamdan beri suda en ufak bir değişme ve netleşme gözlemleyemedim. Balıklar ekledikten sonra Epargresaovit ampullerin 2 formunuda kırıp ekledim.Kule olmadığı için elyaf koyabilecek bir yerde bulamadım. Nano reef kurulumu için daha uygun olabilecek Ps önerilerinizi öğrenmek isterim. Sizlerde olur derseniz içine plastik çekmeceli aparatlardan alıp kule yapmayı amaçlıyorum.Ledler fazla mavi ağırlıklı onlara biraz beyaz ekletmek gerekli sanki.

Bunlarda armatür açıkken genel görüntüler.

Resim 029.jpg Resim 032.jpg

Erdo15, Erman Pehlivan, MÜDÜR ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abla güzel hayırlı olsun herhalde balıkları geçici ekledin,Ps nin ayarlarını kurcala olur sanki,ışıkların lens açılarında bir yanlışlık var gibi yanları da aydınlatıyor...:)

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Teşekkür ederim Alpaslancığım.Ps gözüme çok kocaman görünüyor ondanda hiç kurcuklamadım.Biraz ayarını açınca kabın içi su doluyor.Ama akşamdan bu yanada azda olsa bişeyler toplamış olmalıydı.Nac 7 ile falan değişsemmi diyorum.Işıklar duvara yansıdığı için öyle duruyor.Hiç bir düzenleme yapmadım henüz.Lens falan yok üstünde 3 sıra dizili led.
    İmparatoru büyük tanka koyduğum için bunlar şimdilik buraya kondu.

4. Yağmur hanım hayırlı olsun.. :) Yarın öbür gün babadan da bir hediye gelirse artık sizde ithalat yapacak seviyeye gelirsiniz tank adeti olarak :D

cimlikaya bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım onlar bu ara misafir iyi yapmışsın,Ps kurcala ayar tutmazsa Nac alırsın Nac nede olsa senin uzmanlık alanın... :koptum:

Twostart ve Erdem. bunu beğendi.
  6. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Önümüz bayram bütün aile büyükleri toplanıp şöyle 150*100*50 bir akvaryum yaptırsalar ,imparatorlar,banırlar ve her türlü canlı rahat rahat dolaşsa süper olacak .

Okurt, Erdem., Alparslan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :D Yok Erdem bey tank sayısı 2 ile sabit.Eski nanonu komple Fatih arkadaşa verdim.Ufak bişeyler yapıp süpriz yapacakmış.

Erdem. bunu beğendi.
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ah nerde Teoman bey.Eski nanoyla çok uğraşıp üzülüyordum.Baktılarki hepten hastalanacağım yenilendi.Ama içindeki ps yi hiç sevmedim ben :(

9. Yanlız ben burda aile bireylerine yapılan bir aşılamada sezdim de neyse.. :)

10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Teoman abim aynen katılıyorum,süper olur.
    İlkini senin eve kurlaım biliyorum yerinde müsait...:)

11. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :koptum: Aşılama yok.Büyük oynadım.Ya akvaryum, ya içki-kadın-kumar-gece hayatı dedim.

taakaa, barbs, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Ps,Tunze'nin nano ps'si olabilir ikinci eli 200.-Tl civarında.

13. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Buda ellerinde olan bir ps.Takılmış ama ben geçici gözünle bakıyorum.Çok sevmedim nargile gibi kocaman.Zaten büyük tanktaki ses motorlardan değilmiş ps den kaynaklanıyormuş.Onu değiştirilecekler.Bunun içinde başka bir ps seçersem daha iyi olacak sanki.Tunze diyorsanız onu araştırayım.

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu tehdit tutar demedi deme,güzel fikir bende mi denesem acaba...temo25

Twostart ve YMR_AY bunu beğendi.
  15. Bir iki büyük hamle daha yaparsanız, sonunu düşünmeyelim :)

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim gözüme eksik gelen bir filtre sisteminin olmaması.Neden yok?Daha önceki nanoda suyun sararmaması için karbon ve elyaf kullanıyordum.Şimdi sump ve kapasitesi büyük olan bir ps olunca buna gerek duyulmuyorsa neden büyük tankımda kule sistemi var?

17. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Yağmur hayırlı olsun.
    Suyu dediğin gibi diğer tanklardan karışık mı yaptın :)
    İyi günlerde besle canlılarını.
    Ps için acele etme iyi araştır.
    Sistemin kalbi o olacak.
    Nano sistemlerde kalp çok daha önemli.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

YMR_AY bunu beğendi.
  18. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Süper Hayırlı Olsun.... Sağlıklı Banner lar

YMR_AY bunu beğendi.
  19. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) Teşekkür ederim Barbaros bey. Akşamdan beri kaç gözümle yem alıp almadıklarını takip ettiğimi bilemezsiniz.

20. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Yağmur hanım hayırlı olsun yeni tankınız.Tunzenin nano ps'sini 170 lt suda kullanıyorum.Hatırlarsınız konudan 6 adet tangi 20-25 gün idare etti.Ne hikmetse bana pek verimli gibi gelmiyor.Fakat sizin hacimde daha efektif çalışacaktır.İkinci elini 150-180 Tl gibi alabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş